dieta cu apa

  •  
    • 133 mesaje
    24 Aug 2007, 16:36
    0 0
    Fetele, eu am renuntat deja la dieta cu apa.Chiar nu pot sa breau atata apa dimineatza dintr-o suflare.Raman cu cei 3 litri de apa pe care ii beau pe parcursul unei zile si caut alata metoda de slabit.Am inceput de cateva zile sa mananc mai multe proteine, carnitza de pui si peste la gratar fara paine si vad ca da rezultate.ma simt mai usoara dupa 3 zile
  •  
    • 215 mesaje
    24 Aug 2007, 18:40
    0 0
    stiti ce mi se pare ciudat?
    nu cu foarte mult timp in urma (prin luna martie) eram extrem de slaba, dar nici nu mancam nimic (aveam un blocaj!). din disperare ca nu pot manca nimic, ca sunt prea slaba etc, m-am lasat de fumat (ca sa-mi recapat pofta de mancare). Cateva luni, vreo 3, pana prin iunie, a fost OK. apoi, cu caldurile astea, ce mi-am zis eu? hai sa beau multa apa, ca n-are ce sa-mi strice, ba din potriva: ma hidratez, nu fac riduri, ma detoxific mai repede si multe alte beneficii pe care le aduce apa. zis si facut: am inceput sa beau 4-5 litri/zi de apa plata cu lamaie.
    Acum am o pofta de mancare de nu mai stiu cum s-o scot la capat!!!
    zic eu ca mi s-au largit intestinele!
    in ceea ce ma priveste, socul este mare. eu mereu, mereu am fost slaba (nu hidos de slaba, dar... slaba) - doar in iarna eram hidos de slaba, de disperam! acum disper din cauza foamei!!!
    nu stiu cum voi slabiti cu apa??? eu am senzatia ca tocmai din cauza apei am inceput sa mananc excesiv si sa ma ingras...
    sincer, eu nu va sfatuiesc sa tineti aceasta dieta... sau??? poate am gresit eu? habar n-am! tot ce va sfatuiesc este sa fiti atente!!!
    si pana la urma ce conteaza cateva kg in plus??