Iubita sau parintii?

  •  
    • 28 mesaje
    6 Ian 2018, 23:20
    0 0
    Salut. Am 28 de ani si sunt intr-o relatie de 6 luni cu o mamica singura,ea are 21 de ani si fetita 3 anisori si pot sa zic ca relatia noastra este perfecta,as putea zice ca ea e aleasa, e genul ala de femeie care spala,calca,face de mancare,buna la pat si se duce si la servici dar parintii mei nu sunt de acord cu ea ca are deja un copil desi pot spune ca fetita le-a intrat pe sub piele si se inteleg de minune cu iubita mea, cel putin asa imi spun ei ca e o fata de nota 10 dar na are copil.
    Eu lucrez in Anglia de 5 ani si vin acasa la 6 luni si stau cam o luna acasa,cat timp sunt eu plecat ai mei tin legatura cu ea,se viziteaza,ies in oras toti si chiar nu stiu de ce fac asta,poate o testeaza in legatura cu ceva.
    Parintii mei fiind mai instariti mi-au cumparat apartament,masina ca na sunt singurul lor copil si stiu ca imi vor tot binele din lume dar mereu se baga in viata mea personala si ei cred ca,cu banii/bunurile imi pot controla viata,sunt genu aia de parinti care ei trebuie sa-mi gaseasca fata potrivita nu eu si deja au inceput cu glumele daca mai continui cu fata asta ma dezmostenesc si prostii de genu.
    La vara intentionez sa vin de tot acasa si sa ne mutam impreuna toti 3 si le-am spus parintilor ca nu vreau sa aud comentarii dar ma rog ei o tin pe a lor.
    Voi ce ati face in situatia asta? Multumesc
  •  
    • 3765 mesaje
    7 Ian 2018, 09:12
    1 2
    Si tu ai impresia ca la 21 de ani, ea poate sa stea 6 luni fara sex?
  •  
    • 77 mesaje
    7 Ian 2018, 12:27
    1 0
    Daca alegi iubita,vei ramane cu iubita iar daca alegi parintii , vei ramane cu parintii. Logic. Oamenii cu bani in general au putina minte, putin suflet si multe prejudecati. Depinde de tine, de cat de puternic esti, cat de responsabil si cat - si de ce- esti de atasat de parinti. Respectiv de iubita.Bineintele de cat esti de materialist si dispus sa fii dezmostenit pentru ca exista un copil.
  •  
    • 615 mesaje
    7 Ian 2018, 15:43
    1 0
    faranume25 said:Salut. Am 28 de ani si sunt intr-o relatie de 6 luni cu o mamica singura,ea are 21 de ani si fetita 3 anisori si pot sa zic ca relatia noastra este perfecta,as putea zice ca ea e aleasa, e genul ala de femeie care spala,calca,face de mancare,buna la pat si se duce si la servici dar parintii mei nu sunt de acord cu ea ca are deja un copil desi pot spune ca fetita le-a intrat pe sub piele si se inteleg de minune cu iubita mea, cel putin asa imi spun ei ca e o fata de nota 10 dar na are copil.
    Eu lucrez in Anglia de 5 ani si vin acasa la 6 luni si stau cam o luna acasa,cat timp sunt eu plecat ai mei tin legatura cu ea,se viziteaza,ies in oras toti si chiar nu stiu de ce fac asta,poate o testeaza in legatura cu ceva.
    Parintii mei fiind mai instariti mi-au cumparat apartament,masina ca na sunt singurul lor copil si stiu ca imi vor tot binele din lume dar mereu se baga in viata mea personala si ei cred ca,cu banii/bunurile imi pot controla viata,sunt genu aia de parinti care ei trebuie sa-mi gaseasca fata potrivita nu eu si deja au inceput cu glumele daca mai continui cu fata asta ma dezmostenesc si prostii de genu.
    La vara intentionez sa vin de tot acasa si sa ne mutam impreuna toti 3 si le-am spus parintilor ca nu vreau sa aud comentarii dar ma rog ei o tin pe a lor.
    Voi ce ati face in situatia asta? Multumesc

     Ce as face eu personal? M-as muta cu fata asta in chirie daca as vrea sa fiu cu ea si as tine legatura cu parintii daca mai vor. La mine nu merge cu santajul, inteleg ca ti-au oferit un apartament, dar discutam aici de viata ta.

    Ai dreptul sa alegi cu cine sa traiesti, iar daca fata asta reprezinta perfectiunea pentru tine, nu ai decat sa iti imparti viata alaturi de ea. Nimic nu iti garanteaza ca veti ajunge la pensie impreuna, dar ai dreptul sa iti dai o sansa sa fii fericit. Nu trebuie sa te insori acum, vezi cum traiti impreuna si pe parcurs o sa stii daca e ok sau nu. Va puteti lua si voi apartament si ce mai visezi tu, nu sta la mana parintilor. Un apartament nu e un capat de tara ca sa faci vant unei posibile sanse la fericire si nici nu merita sa accepti cadoul asta de la parinti daca mai apoi trebuie sa te insori cu cine vor ei si sa traiesti dupa cum trag ei sforile.

    Mai mult, sunt si ei de acord ca fata e de nota 10, deci sincer nu stiu la ce mai stai pe ganduri. Cat despre motivul lor...ar trebui sa iti defineasca cam ce fel de oameni sunt. Asta ca tot te intrebi de partea cui sa ramai.

    Si mai e vorba de atitudinea ta, imi imaginez ca nici de fata cu ei nu esti prea hotarat si de aia hotarasc ei pentru tine, nu cred ca faci prea multe fara acordul lor.

  •  
    • 1890 mesaje
    8 Ian 2018, 22:22
    0 0
    Eu nu am prea inteles, tu muncesti in Anglia dar ti-au cumparat parintii apartamentul??? Adica tu ce prasesti acolo?? Muncesti pe mancare, bei banii, ii joci la pacanele???
    Acum, si pe parinti ii inteleg intr-un fel, altfel de nora si-ar fi dorit (desi fata s-ar putea sa n-aiba vina ci pur si simplu sa nu fii intalnit prima data omul potrivit). Poate ei cred ca, daca esti plecat juma de an si acasa doar o luna, fata sa cante la 2 piane, adica sa mai aiba si alta relatie. Ei gandesc asa: fata a mai avut o relatie (de la o varsta prea frageda, deci iute de ... picior) din care a rezultat un copil, acum a pus ochii pe tine, baiat frumos, cu bani, cu apartament, fara complicatii din alte relatii si iti spune ceea ce vrei auzi si tu pui botul. Acum, numai timpul poate dovedi cine a avut dreptata, tu sau ei.
  •  
    • 366 mesaje
    9 Ian 2018, 08:21
    0 1
    scorpion112 said:Eu nu am prea inteles, tu muncesti in Anglia dar ti-au cumparat parintii apartamentul??? Adica tu ce prasesti acolo?? Muncesti pe mancare, bei banii, ii joci la pacanele???
    Acum, si pe parinti ii inteleg intr-un fel, altfel de nora si-ar fi dorit (desi fata s-ar putea sa n-aiba vina ci pur si simplu sa nu fii intalnit prima data omul potrivit). Poate ei cred ca, daca esti plecat juma de an si acasa doar o luna, fata sa cante la 2 piane, adica sa mai aiba si alta relatie. Ei gandesc asa: fata a mai avut o relatie (de la o varsta prea frageda, deci iute de ... picior) din care a rezultat un copil, acum a pus ochii pe tine, baiat frumos, cu bani, cu apartament, fara complicatii din alte relatii si iti spune ceea ce vrei auzi si tu pui botul. Acum, numai timpul poate dovedi cine a avut dreptata, tu sau ei.

      Este  normal  ca  fata  sa  incerce  sa  asigure  un  viitor  sigur  pentru  ea  si  copil.

      In  acelasi  timp  e  de  presupus  ca  baiatul  sa  revina  acasa  dupa  casatorie  sau  sa  ia  fata  cu  el  in  Anglia , altfel  ...........................nu  prea  o  poti  condamna  la  abstinenta  periodica  la  varsta  ei!

  •  
    • 1890 mesaje
    10 Ian 2018, 12:38
    0 0
    omulcumartoaga said:

      Este  normal  ca  fata  sa  incerce  sa  asigure  un  viitor  sigur  pentru  ea  si  copil.

      In  acelasi  timp  e  de  presupus  ca  baiatul  sa  revina  acasa  dupa  casatorie  sau  sa  ia  fata  cu  el  in  Anglia , altfel  ...........................nu  prea  o  poti  condamna  la  abstinenta  periodica  la  varsta  ei!

     Deci, pana acum, scorul e de partea fetei. Asigura si un viitor copilului si, in perioada in care e plecat, o mai arunca si in populatie, ca, de ! nu o poti condamna la abstinenta periodica, la varsta ei! Deci parintii stiu ceva daca il ameninta cu dezmostenirea.

  •  
    • 2115 mesaje
    10 Ian 2018, 19:56
    0 1



    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Feb 2018, 15:49
  •  
    • 1890 mesaje
    11 Ian 2018, 07:45
    0 0
    white_storm2 said:
    Faranume25, daca te consideri Barbat si esti pe picioarele tale te convingi singur daca fata merita atentia ta, fara mami si tati. 

     Drept este, dar gandeste-te ca fata e aici si baiatul in Anglia.De pe face-book, telefon sau cum or mai comunica ei, e frumoasa mireasa. Intre doua avioane cum s-o cunoasca?

  •  
    • 2115 mesaje
    11 Ian 2018, 11:02
    0 1


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Feb 2018, 15:49
  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:23
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu , online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Ian 2018, 14:42
    0 1
    Lider said:Sedinte pentru Romania si strainatate.

     

    Cat costa o sedinta  pentru Caracal, va rog?

  •  
    • 2115 mesaje
    20 Ian 2018, 21:55
    0 1


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Feb 2018, 15:50
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Ian 2018, 10:10
    0 1
    white_storm2 said: Asta e chestia cu carul rasturnat, nu?

     

    Poate zice ca localitatea Caracal este in alta tara si apoi trebuie sa-i platesc dublu.