labioplastie

  •  
    • 3 mesaje
    3 Iul 2010, 09:14
    3 7
    nu are rost sa cautati spitale de stat, ca nu veti gasi. aceste operatii nu sunt asigurate de cas. daca totusi un dr va opereaza tot la fel de scump costa, dar daca Doamne fereste apare vre-o complicatie dati cu bata -n balta. asa ca mergeti mai bine la un spit. particular. aveti o factura la indemana. nu uitati labiile sunt pline de vase de singe si nu e chiar o operatie usoara de accea sunt preturile asa cum sunt. puteti accesa si spit din ungaria sau austria, italia poate au alte tarife. mult succes
  •  
    • 1 mesaje
    24 Aug 2010, 17:04
    16 10
    salut.am citit aici cum ca ti-ai facut programare pt o operatie,labioplastie.ai facut-o pana la urma?si eu ma confrunt cu aceasta problema si pe mn pur si simplu ma scoate din sarite.sa nu mai zic de groaza costumului de baie.daca ai timp si nu te deranjez raspunde-mi si mie te rog.cat costa,unde ai facut-o...ms mult:*
  •  
    • 1 mesaje
    7 Oct 2010, 08:56
    5 7
    buna,luni am trecut si eu prin aceasta operatie,ce sa-ti spun a fost tare neplacut.m-a costat aprox.150 ron,anestezie locala ceea ce doare f tare.am avut dureri mari 10 ore,a doua zi e mai bine.astept sa vad cum v-a arata dupa ce imi cad firele.eu m-am operat in ungaria,dar daca as mai face inca odata as opta pt anestezie generala.si nu m-am operat ca arata inestetic ci am avut dureri mari cauzate de una dintr cele doua.....
  •  
    • 1 mesaje
    4 Ian 2011, 19:18
    3 8
    vreun doctor din galati nu stiti ? .. mi se pare exagerat 4-500 de euro pentru cateva suturi ...
  •  
    • 1 mesaje
    20 Aug 2011, 19:47
    17 4

    Cunoaste cineva o clinica din brasov care realizeaza astfel de operatii??? Am nevoie urgenta de o astfel de operatie. multumesc...

  •  
    • 1 mesaje
    6 Oct 2012, 16:43
    15 6
    Buna. Vroiam sa intreb ceva . Acum 4 zile mi-am facut operatia de labiplastie si inca mai am sangerari abundente , umflaturi  in anumite parti ale labiilor . Este normal asa dupa operatie ? Merci frumos
  •  
    • 293 mesaje
    16 Oct 2012, 21:12
    6 3
    Labiile ei te-au facut sa iti dai seama ce ai pierdut???
  •  
    • 1 mesaje
    19 Ian 2013, 16:25
    10 1
    Buna fetelor! Am sa va impartasesc experienta mea legata de labiloplastie si i-mi pare rau ca a fost una nefericita din pacate..Eu aveam labiile interioare mai mari de cat cele exterioare ,fapt care ma necajea forte mult si aveam complexe i-mi era rusine sa i-l las pe iubitul meu sa ma priveasca asa cum sant si nu ma simteam deloc relaxata ,asa ca am strans bani si am mers la un chirurg plastician in Italia la Milano .Operatia sa facut prin intermediul laserului si desi mi s-a facut anestezie locala tot am simtit durerea....insa nenorocirea este ca mi-a taiat labiile foarte mici si nu a respectat forma lor naturala ci pur si simplu le-a taiat drept fara nici o forma! Acum ce sa fac e prea tarziu se vede clar ca labiile sant operate !!! NU E BINE DELOC si nici estetic nu este .Daca m-as putea intoarce in timp le-asi lasa asa cum erau si a-si fi foarte fericita...de ce nu am stiut sa pretuiesc ce am avut la timp si mi-am dat seama doar dupa ce am pierdut ,ca era mai bine cum m-a lasat Dumnezeu ?Ganditiva bine inainte de a face asta!
  •  
    • 14 mesaje
    6 Mar 2013, 20:35
    6 1
    Buna! Uite, eu pot sa va recomand unde am fost eu. La doamna doctor Adina Alberts care e o draguta si e un medic foarte bun. Eu recomand cu maxima incredere. Sunati la clinica sau scrieti pe forumul clinicii si va raspunde. Macar va da un sfat. Uite Despre domnul dr nu iti pot spune nimic. Dar eu am fost la doamna doctor Adina Alberts si lucreama minunat! O recomand cu multa multa incredere oricui. Uite, poate e de folos pentru o opinie http://bit.ly/WuYmI6 poate e de folos cuiva care are nevoie...
  •  
    • 14 mesaje
    7 Mar 2013, 14:35
    2 1
    Buna! Sfatul meu e sa alegi foarte atenta medicul. E cel mai important ca sa nu fie dureri mari sau alte probleme, sa iasa frumos... Daca vrei recomandare, eu am fost la doamna doctor Adina Alberts pentru o operatie si sunt foarte multumita! Ti-o recomand cu incredere, e un medic foarte bun si a fost o draguta cu mine. Daca te intereseaza, suna la clinica sau intreaba pe forumul clinicii http://bit.ly/WuYmI6 si vezi ce sfaturi iti da. Intreaba cu incredere sigur iti raspunde! Pupici si curaj!
  •  
    • 1 mesaje
    15 Apr 2013, 19:27
    5 4
    Buna!
    Uitati aici cateva preturi pt o astfel de interventie:

    Bucuresti:
    Dr. Adina Alberts: ~1200 euro
    Centru medical Apolo ~700-800 euro
    Dr.Marek Valcu ~600 euro
    Dr. Cristian Nitescu ~500-600 euro
    Dr. Giuglea ~500 euro
    Natalia Stegarescu 400 euro !!
  •  
    • 3 mesaje
    14 Mai 2013, 09:12
    7 1
    Incearca si aici: http://www.drflorinjuravle.ro/chirurgie-estetica/chirurgie-genitala-feminina/labioplastia.html.
    Medicul e super ok. Iperatiile se pot plati in rate. Se poate discuta!

    http://www.drflorinjuravle.ro/contact.html
  •  
    • 1 mesaje
    26 Sep 2013, 09:28
    5 2
    Am facut si eu aceasta operatie in urma cu trei luni. Nu prea am gasit discutii pe aceasta tema, asa ca imi era cam teama, dar trebuia facuta pentru ca aveam si o asimetrie foarte mare, si nu ma simteam deloc bine. Operatia a decurs foarte bine. Nu am avut dureri deloc, desi ma asteptam sa fie dureroasa, avand in vedere zona mai delicata. Sunt foarte multumita de rezultat, si sunt fericita ca am avut curaj sa merg pana la capat. Operatia am facut-o la d-na DR. CRISTINA BREZEANU, pe care v-o recomand tuturor celor interesate, pentru ca este o profesionista, dar si un om deosebit
  •  
    • 3 mesaje
    22 Iul 2014, 17:31
    3 3
    buna fetelor si eu am aceiasi problema cu labiile , eu cred ca mostenesc de la mama mea acest defect , si eu sunt la fel de complexata cine nu are nu stie cum e sa te simti rusinata de acest lucu si vreau neaprat sa fac aceasta operatie
  •  
    • 3 mesaje
    22 Iul 2014, 17:32
    1 3
    buna fetelor si eu am aceiasi problema cu labiile , eu cred ca mostenesc de la mama mea acest defect , si eu sunt la fel de complexata cine nu are nu stie cum e sa te simti rusinata de acest lIuucu, si vreau neaprat sa fac aceasta operatie
  •  
    • 3 mesaje
    22 Iul 2014, 17:35
    0 0
    buna fetelor si eu am aceiasi problema cu labiile , eu cred ca mostenesc de la mama mea acest defect , si eu sunt la fel de complexata cine nu are nu stie cum e sa te simti rusinata de acest lIuucu, i vreau neaprat sa fac aceasta operatie .
    vreau sa imi spuna si mie fetele care au facut acesta operatie daca au probleme cu viata sexuala
  •  
    • 66 mesaje
    27 Aug 2014, 14:18
    3 2
    buna, sa incerci si la domnul doctor Calin Dobos, am auzit numai de bine despre dumnealui. am o prietena care si-a facut operatie de abdominoplastie la el si i-a iesit foarte bine. am vazut ca are un website cu cazuri inainte si dupa si preturi. multa sanatate.
  •  
    • 31 mesaje
    27 Aug 2014, 15:13
    0 2
    Si eu ti-l recomand pe domnul dr Calin Dobos, mi-am facut la el operatie de marire a sanilor si a iesit foarte bine. mult succes! 

     

  •  
    • 1 mesaje
    29 Ian 2015, 16:08
    10 1
    buna! vreau sa va impartasesc experienta mea! ieri am facut operatia de labioplastie si sunt fff multumita. ma simt bine, arata bine☺️iar doamna doctor Liana Rus este un inger. operatia am facut-o la spitalul municipal timisoara si a costat .... 473 ron!!!! sper ca v-am fost de ajutor
  •  
    • 127 mesaje
    30 Ian 2015, 16:18
    3 3
    Buna, fetelor, eu una am trecut printr-o astfel de operatie si inteleg de ce va deranjeaza atat de tare. La mine din fericire arata ok acum, nu am avut probleme cu asta. Si mie imi era la fel de jena inainte, se vedea ciudat si slipul, imi era rusine sa merg la mare sau la piscina...Cred ca e foarte important sa fiti hotarate ca asta vreti sa faceti si sa mergeti la un doctor cu experienta. Eu am fost la Calin Dobos si sincera sa fiu n-am avut nicio problema, nici in timpul operatiei, nici cu recuperarea, a fost totul ok. E o problema intima si e mai greu sa discuti asta cu cineva, dar medicul de aceea e acolo, sa te ajute si sa inteleaga ce vrei. Eu una nu cred ca ar exista motive pentru care sa ai probleme cu viata sexuala dupa, eu nu am avut.