dezlegari.. .. biserica sf ciprian..

  •  
    • 54 mesaje
    25 Apr 2014, 17:24
    3 4
    Daca mai ai ata aia legata,dezleaga fiecare nod,si arunca ata pe o apa curgatoare...Asta am aflat si eu recent,desi nici eu nu credeam in vraji,mi s-a zis ca si eu am o ata din asta prin casa,dar inca nu am dat de ea,si am fost sfatuita cum te-am sfatuit eu pe tine.Oricat ai citi rugaciunea nu o sa te ajute,pana nu mergi dupa ce dezlegi ata,la slujbe de dezlegare,sau la o vrajitoare care leaga...si aici nu ma refer la sarlatancele de pe net.Afli tu de cineva,daca intrebi de babe...Sper sa te ajute raspunsul meu,cum si pe mine ma ajutat enorm de mult,cand am fost indrumata spre o persoana anume si ma lamurit cum stau si cu treburile astea,in care majoritatea nu cred,dar ele totusi exista.
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 15:34
    1 1
    serbanicastefania said:Buna fetelor ! Personal nu credeam pana anul trecut in vraji , farmece si pseudovrajitoarele care nu vor decat sa te stoarca de bani dar o experienta m-a facut sa-mi pun niste semne de intrebare.Anul trecut am gasit intr-un buzunar ascuns al unui portofel vechi o ata innodata din loc in loc.De mentionat ca portofelul nu il mai folosisem de ceva timp si daca stau sa ma gandesc logic cine ar fi putut sa o puna acolo ?Ma gandesc ca ar trebui teoretic sa fie o persoana care are acces la lucrurile mele personale....bun.Asta sa zicem ca nu mai conteaza .Ce e de facut ?M-am spovedit in ziua de Paste si preotul m-a sfatuit sa citesc acatistul Sf Ciprian.Cand , de cate ori treb sa il citesc ?Sa tin si post ?Eu am mai fost atunci cand timpul mi-a permis si la Sf Anton si am dat cate un acatist si m-am rugat pt dezlegarea farmecelor si blestemelor.Voi ce parere aveti ?Ce ma sfatuiti ?Nu vreau sa ajung sa discut cu " babe" sau vrajitoare , vreau sa urmez calea Bisericii.Va multumesc pt orice raspuns !

     

    In primul rand , indiferent de crezi sau nu,  vrajile si farmecele exista  pt ca vin de la diavol. Si tot el da "putere"  acelor vrajitoare sa faca(virgula ) cat mai mult rau.

     

    Ce e de facut??!! Pai un singur lucru e de facut... sa te spovedesti si sa te impartasesesti cat mai des ( nu doar de Pasti) pt ca diavolul n are  putere asupra celui care se imbraca cu Cristos! Sa tii post, sa te rogi cat mai mult  sa tii novene/acatiste la Sf Ciprian si nu numai. Sunt f mult sfinti care ajuta impotriva  diavolului, ...-  sa duci o viata conforma cu vointa lui Dumnezeu si cel mai important  e sa crezi si sa te increzi in El...pt ca cine poate fi impotriva ta, daca Dumnezeu e cu tine????????!!!!!

     

    Cea mai mare gresala pe care ai putea o face e sa apelezi la tot felul de babe care se ocupa cu dezlegatul ..pt ca alegand varianta asta nu faci decat sa ti " incredintezi " sufletul satanei. Si ca sa te induca in eroare el poate sa faca sa dispara vrajile ce ti s au facut..dar sa stii ca asta este doar pt moment ca sa te faca sa crezi ca de fapt babele  cu " har " te au scapat ..insa pe termen lung ...toate ti se vor intoarce inzecit adica vei avea parte nu doar de farmecele de acum ci toata viata iti va fi distrusa de necazuri si rele !

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 15:48
    2 1
    mihaela-23 said:Daca mai ai ata aia legata,dezleaga fiecare nod,si arunca ata pe o apa curgatoare...Asta am aflat si eu recent,desi nici eu nu credeam in vraji,mi s-a zis ca si eu am o ata din asta prin casa,dar inca nu am dat de ea,si am fost sfatuita cum te-am sfatuit eu pe tine.Oricat ai citi rugaciunea nu o sa te ajute,pana nu mergi dupa ce dezlegi ata,la slujbe de dezlegare,sau la o vrajitoare care leaga...si aici nu ma refer la sarlatancele de pe net.Afli tu de cineva,daca intrebi de babe...Sper sa te ajute raspunsul meu,cum si pe mine ma ajutat enorm de mult,cand am fost indrumata spre o persoana anume si ma lamurit cum stau si cu treburile astea,in care majoritatea nu cred,dar ele totusi exista.

     

    Serios?? asta cine ti a spus o? satana??!!!! toate rugaciunile ajuta daca sunt spuse cu credinta si mai ales in stare de har! Faptul ca tu ai ales calea diavolului , nu inseamna ca si altcineva trebuie sa faca la fel!

     

    O sa vezi tu pe parcursul vietii cat de mult te au ajutat babele si vrajitoarele la care ai apelat..cand nenorocirile o sa vina peste tine si pe copiii /familia  ta si n o sa stii care i cauza!!!!

    iar cauza e faptul ca ti incredintat sufletul satanei!!!!


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 26 Apr 2014, 15:56
  •  
    • 687 mesaje
    26 Mai 2014, 09:20
    3 1
    Ce ti-e si cu enoriasii astia.... euh! Grea porunca, a iubi si tot ce tine de ea.
  •  
    • 4 mesaje
    9 Iun 2015, 19:26
    1 1
    creata2801 said:Si eu am destul chinion, mi sa spus ca mi se fac farmece de 2 femei , acum am inceput din nou cu biserica. Am 2 copii ,ai cresc singura de 6 ani. de atunci credeti-ma ca nu sta nimeni cu mine mai mult de 3-6 luni, serviciul l-am schimbat din 3 in 3 luni sau poate nu am avut servici, asadar unde sa ma mai duc?

     

  •  
    • 4 mesaje
    9 Iun 2015, 19:29
    2 2

    draga creata2801......esti o persoana foarte puternica daca cresti singura 2 copii de 6 ani ....te admir si te felicit.....vei invinge pana la urma orice problema ai avea......la momentul la care ai scris acest mesaj erai in cautare de solutii la problemele tale.....asta inseamna lupta , ceea ce e bine-esti puternica si nu te lasi doborata.....lucrurile sunt insa mult mai complexe si nu se rezolva cu cate o baba ghicitoare sau cu nu stiu ce ritualuri cum am mai citit pe aici
  •  
    • 4 mesaje
    9 Iun 2015, 19:37
    2 0
    daca ai farmece facute, tu esti o persoana care le poate birui, dar e de lupta....primul pas cauta-ti un duhovnic- adica un preot cu care sa comunici bine, sa iti placa, sa fie intelept, si mai ales sa fie din localitatea ta, ca sa poti vorbi cu el de cate ori este nevoie
  •  
    • 4 mesaje
    9 Iun 2015, 19:44
    0 3
    pasul 2 dupa ce ai un duhovnic la care te-ai spovedit, trebuie sa mergi la preoti cu putere mare de lupta impotriva "relelor".....atentie nu toti preotii au acest har.....asa cum nu toti medicii trateaza cu succes bolnavii....asa cum nu toti mecanicii repara bine masina etc....daca mai esti interesata da un semn pe forum si o sa te ajut cu informatii dobandite prin experienta personala
    Doamne ajuta!
  •  
    • 2 mesaje
    19 Iun 2015, 23:20
    2 1
    crystina10 said:buna am 24 de ani si sunt in italia de 4 ani, de cand am venit in italia nu am avut noroc de loc mai ales la locul de munca parca sunt blestemata am citit si rugaciuni si acatiste dar din pacate nu pot sa merg la biserica aici sunt totii catolici daca poate sa ma ajute cineva sa-mi spuna ce sa fac sami trimita msg am mare nevoie de ajutor .MULTA SANATATE

     

  •  
    • 2 mesaje
    19 Iun 2015, 23:23
    0 1
    crystina10 said:buna am 24 de ani si sunt in italia de 4 ani, de cand am venit in italia nu am avut noroc de loc mai ales la locul de munca parca sunt blestemata am citit si rugaciuni si acatiste dar din pacate nu pot sa merg la biserica aici sunt totii catolici daca poate sa ma ajute cineva sa-mi spuna ce sa fac sami trimita msg am mare nevoie de ajutor .MULTA SANATATE

     Buna, sa nu te duci la cei de alte religii! Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi eu, sa-ti ajute Bunul Dumnezeu!

  •  
    • 1 mesaje
    8 Oct 2015, 21:53
    1 2
    jass said:pentru ca din 2007 si pana acum am eliberat credintele astea in cununii legate etc, am ales sa va raspund si sa va spun ca desii exista energii trimise cu intentie negativa ele nu prind la oricine sunt mai multe circumstante . In mare parte cand o persoana nu se casatoreste sau nu reuseste sa aiba o relatie asa cum i ar place,si mai ales cand observati ca se repeta ca devine un 'pattern" e vorba de o autosabotare interioara, persoana isi creaza mereu aceeasi situatie pentru ca nu se crede demna de iubire, nu simte ca o merita. Ajuta sa va iubiti mai intai pe voi insiva sa va ganditi ca ati creat un 'pattern" si l puneti la gunoi in imaginatia voastra, cu afirmatia ca 'acceptati iubirea in viata voastra" dar atentie ca trebuie gasita mai intai in interior..ceeea ce suntem atragem..
    pup fetele,
    Jass

     

  •  
    • 4 mesaje
    11 Oct 2015, 00:52
    0 1
    adnana_07 Buna. eu ma numesc ANDREI .din intimplare am gasit mesajul tau, si ma confrunt cu problemele care le ai si tu; eram un tinar ok, intr-o zi venisem din oras, am gasit la usa niste urme cu virfu de sageata, picaturi luminari inchise acolo, semnele veneau de la vecina de linga prag, la 3 zile ia dat unei persoane din familie, un tricou inchis bine descintat, cit a stat in casa 5 -6 ani, eram sa mor din cauza lui, tuse puternica, simteam ca ma urmareste in casa cineva, mi-am revenit putin cu aghiazma mare rugaciuni. mama a aflat de la alta vecina ca au fost inpreuna la vrajitoare. din acel moment parca am parte de mult ghinion, nu mai am parte de relatii stabile. mama a aflat de la alta vecina ca au fost inpreuna la vrajitore. aceste persone care au pus semnele sunt foarte invidioase, daca se uita atent la tine parca te patrunde, diabolice. am fost diochiat de nenumarate ori de vecina, cind vine pe la maicamea. mi-am dat seama ca am cununii legate, si alte lucruri descintate, fiindca copii acestor persoane au succes mult, masini, relatii stabile. anul asta de pasti mam spovedit -inpartasit. din persona ok care eram, sunt total schimbat. vecina si in acest moment merge des la vrajitore protectie familie, si da cu leacuri descintate bine pe la usa mea.
  •  
    • 4 mesaje
    11 Oct 2015, 00:56
    4 0
    Stie cineva in orasul GALATI preoti care deschid cartea ??????? astept raspunsuri
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iul 2016, 18:56
    3 0
    cine stie o adresa  de email sau  prin scrisoare de trimis  la  Biserica sf.ciprian  
  •  
    • 3765 mesaje
    1 Aug 2016, 12:44
    1 0
    m-a_facut_mama_oltean@gmx.com
  •  
    • 2 mesaje
    18 Apr 2017, 15:16
    1 0
    Hristos a Inviat!!! Am.sa va spun pe scurt sa nu fiu plictisitor cu toate ghinioanele.mele.de 3 ani la rind mau coplesit
  •  
    • 2 mesaje
    18 Apr 2017, 16:16
    0 1
    Hristoa A inviat!!! Va cer un sfat si o insrumare celor ce a trecut orin asa ceva!! Am.sa.va spun pe.scurt o oarte din viata mea sa nu plictisesc! Am 30 ani sunt din Ploiesti in urma cu 9 ani am.cuniscut o fata toate bune si frumoase 3 an am.locuit la ia apoi ne am.mutat separat
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Apr 2017, 21:56
    2 2
    DanielIoan said:Hristoa A inviat!!! Va cer un sfat si o insrumare celor ce a trecut orin asa ceva!! Am.sa.va spun pe.scurt o oarte din viata mea sa nu plictisesc! Am 30 ani sunt din Ploiesti in urma cu 9 ani am.cuniscut o fata toate bune si frumoase 3 an am.locuit la ia apoi ne am.mutat separat

     

     

    bravo voua. sa traiti ani fericiti impreuna.