AM CHIST OVARIAN

  •  
    • 8 mesaje
    7 Feb 2007, 09:22
    0 0
    buna la fel ca tine am patit si ieu dar o colega de a mia care o cunostea foarte bine pe dr aljobory ma prezentat la dumneaiei am mers impreuna la sp odobescu nu am dat nici un ban si este o femeie deosebita care te intelege iar acum cred ca nu mai am nici o problema merg vineri la control ,,,,,mult noroc sper sati fie de folos ....multa sanatate
  •  
    • 8 mesaje
    7 Feb 2007, 09:28
    0 0
    draga mari ieu cred ca te inseli nu toate doctoritele sunt la fel depinde la cine mergi ieu personal am cunoscut o dna dr foarte de traba cu o doctorita poti discuta altfel decat cu un dr eu personal asa cred uite daca vrei incearca si ai sa vezi,,,,,mult noroc ,,,,sanatate
  •  
    • 654 mesaje
    7 Feb 2007, 11:43
    0 1
    fetelor am fost azi dimineatza la doctor!!!m-a consultat gratis(chiar daca nu aveam bilet de trimitere)si mi-a zis sa merg azi la 14 sa imi faca eco(tot gratis)"la negru" pt ca e el de garda!!normal mi-a zis ca eco e 80 ron daca nu am bilet de trimitere sau adev de student(nu am cum sa fac azi rost de ea pt ca eu sunt la timisoara iar faculta mea e la arad).
  •  
    • 11 mesaje
    8 Feb 2007, 11:46
    0 0
    buna..am citit mes voastre...ai eu am probleme cu chisturile..pe ambele ovare am..pe dreptul este unul mai mare,initial mi s-a spus k e vb de o sarcina extrauterina..am facut testul beta hcg si a iesit neg...si pe stangul am mai multe si mai mici. doctorita la care am fost mi-a dat tratament cu diane 35...si nu mi-a facut nici o analiza in prealabil...acum iau diane de aprox 2 luni...as vrea sa merg la un doctor serios..pt ca cea care m-a consultat nu mi s-a parut de calitate, dar nu am bani stiti pe undeva unde ma pot duce la analize,consultatii pe gratis?(sunt studenta la zi)
  •  
    • 654 mesaje
    9 Feb 2007, 13:38
    0 0
    flavia26 de unde esti?
  •  
    • 654 mesaje
    9 Feb 2007, 13:43
    0 0
    flavia26 du-te la clinici de stat ca acolo iti face gratis:tb doar sa ai adeverintza cum ca esti studenta sau trimitere de la medicul de familie.nu merge la cabinete private ca acolo TOTUL e pe bani!eventual mai tb sa dai si cpoie dupa carnet(sa-l ai la tine pt orice eventualitate)
  •  
    • 27 mesaje
    9 Feb 2007, 13:54
    0 0
    Esmeralda nu ne-ai spus ce ti-a zis medicul la eco??? cum stai cu chisturile?
  •  
    • 654 mesaje
    9 Feb 2007, 13:54
    0 0
    flavia26 si eu am patzit la fel ca tine!!primul medic la care am fost mi-a dat tratament cu diane 35 desi tb atunci sa imi scoata chisturile(sa ma opereze)si nici nu mi-a facut analize.am asteptat trei ani si acum tot la operatie cred ca o sa ajung!luni aflu mai exact(de curand am fost la medic si mi-a spus ca cea care mi-a dat tratament cu diane stiind ca chisturile mele sunt asa de mari NU E DOCTOR!!!!).asa ca ..mergi la doctor si ai grija ca cu chisturile nu-i de glumit.stiu eu ce-ti spun!!!!
  •  
    • 153 mesaje
    9 Feb 2007, 15:22
    0 0
    fetelor, eu ma chinui sa scap de chisturi avariene de cand ma stiu. nimic nu a dat roade. care dintre voi este pregatita sa faca bebe este cea mai sigura solutie. eu sunt insarcinata acum in luna 2 -a si deja chistul meu a scazut de la 4,6 la 2,3 cm . si eu care ma chinuiam sa scap inainte de a face bebe de chist!!
    sfatul meu pentru cele care sunteti pregatite si aveti varsta, faceti un bebe ca e mai sigur. celelelate nu stiu ce sa zic. eu foarte multi ani am suferit si am facut toate tratamentele posibile, dar nici un rezultat. va pup si sanatate
  •  
    • 1005 mesaje
    9 Feb 2007, 20:38
    0 0
    Vreau si eu sa stiu daca exista simptome , adica va doare ceva , simtiti ceva? Eu nu stiu daca am chisturi ovariene si nici n-am avut pana acum , dar poate ca sunt acolo si eu nu stiu , m-am cam speriat citindu-va pe voi
  •  
    • 11 mesaje
    9 Feb 2007, 22:06
    0 0
    sunt din bucuresti...
  •  
    • 11 mesaje
    9 Feb 2007, 22:11
    0 0
    la ecografie mi-a scris asa:ovar drept micropolichistic 39/23 mm; ovar stang 28/23 mm cu formatiune transonicade 14 mm cu un ecou centralde 2 mm.Ecografia asta am facut-o pe 22.11.2006. si doctorita aia mi-a zis ceva de un chist de vreo 6 cm
  •  
    • 11 mesaje
    9 Feb 2007, 22:14
    0 0
    pe mine nu ma durea decat la menstruatie..era o durere insuportabila...dar simteam eu ca nu e ceva in regula..ma mai deranja cate ceva din cand in cand...du-te la o ecografie cel mai bine...poate nu ai dar sa fii sigura de asta..nu pierzi nimic daca o faci.Esmeralda tu ce ai mai facut?
  •  
    • 654 mesaje
    10 Feb 2007, 11:50
    0 0
    fetelor inca nu stiu nimica ca nu am mai fost la medic!am luni programare la un medic pe care mi l-a recomandat o fata pe care el a operat-o(avea chist dublu cat al meu)la 8.15.sper sa nu-mi vina menstruatia atunci ca de vineri sunt in sapt aceea in care tb sa-mi vina(joi am luat ultima pastila)sa pot merge.daca nu......dupa.....
    dar de mers oricum merg!!!!va anuntz eu luni cum a fost
  •  
    • 654 mesaje
    12 Feb 2007, 12:30
    0 0
    fetelor am fost la doctor!lunea viit merg sa-mi faca TOATE analizele si marti sau miercuri ma opereaza laparoscop.sunt bucuroasa ca macar termin sesiunea.nu puteam sa ma opereze sapt asta pt ca azi dim mi-a venit menstruatia(mi-a facut eco si asa!!!!).
  •  
    • 654 mesaje
    12 Feb 2007, 12:31
    0 1
    va multzumes mult pt sfaturi fetelor!!!!va mai anunt luni ce am mai facut!!!sa avei grija de voi si SA FITI SANATOASE!!!Doamne ajuta!!!!
  •  
    • 654 mesaje
    19 Feb 2007, 17:55
    0 0
    fetelor am fost la medic de dimineatza!!!ce sa zic:am ajuns pe la 8.15 pe acolo si de abea pe la 11 m-a bagat si pe mine in seama si m-a trimis la analize!!!de la 8 la 11 am tot umblat dupa el.am zisa ca face asa ca sa-i dau bani.....am incercat dar nu l-am gasit deloc singur!!tot umbla de coco-n colo.o sa-i dau maine dim ca atunci imi face internarea.miercuri ma opereaza laparoscop!!!!
  •  
    • 654 mesaje
    19 Feb 2007, 19:41
    0 0
    a............am uitat sa va spun ca analizele care le-am facut au fost doar de sange si in ekg la inima.ATAT!!!!
    NU MI-A FACAUT NICI O ANALIZA A CHISTULUI!!!!
  •  
    • 654 mesaje
    19 Feb 2007, 19:43
    0 0
    fetelor care v-ati operat la laparoscop spuneti-mi daca asa vi s-a intamplat si voua!!!ce analize vi s-au facut?doar sange si un EKG?
  •  
    • 133 mesaje
    19 Feb 2007, 21:11
    0 0
    Buna
    am vazut mesajul tau , imi poti da mai multe detalii te rog despre tratamentul pe care l-ai luat ?
    Am si eu un chist tot de 4,5 cm pe ovarul drept si sunt fffffff speriata , iau anticonceptionale ca asa mi-a dat medicul 3 luni , si am vazut mesajele voastre si parca imi este frica sa mai continui cu anticonceptionale ca si asa am si displazie mamara si imi este frica sa nu imi faca rau anticonceptionalele astea .
    Si in plus am probl si la stomac din cauza lor '
    Te rog mult da-mi mai multe detalii : unde pot gasii ceea ce ai luat ? cum se administreaza
    Si mama mea a gasit un articol naturist cu propolis si ma gandeam sa incerc
    multumesc mult