AM CHIST OVARIAN

  •  
    • 654 mesaje
    29 Ian 2007, 11:27
    0 0
    nu mi s-a facut nici o analiza!!!!
  •  
    • 205 mesaje
    29 Ian 2007, 17:00
    0 0
    trebuie sa iti faci analize neaparat mai ales daca nu sti ce contine chistul.dute la dr. cat mai repede.
    nu esti din bucuresti?
    o sa il intreb pe dr. meu care e la elias daca fiind studenta poti veni la consult la spital fara bani.
    tinem legatura!
    esti cumva la zi, studenta?
  •  
    • 654 mesaje
    29 Ian 2007, 19:10
    0 1
    roxi_r ESTI ASA BUNA!!!NICI NU POTI SA-TI DAI SEAMA CAT DE MULT MA BUCUR CA MA AJUTUTI SI CA MA INCURAJEZI ATAT!!!PACAT CA NU SUNT DIN BUCURESTI...MI-AR FI PLACUT SA TE CUNOSC PT CA ESTI UN OM EXCEPTIONAL!!!!SUNT STUDENTA LA ZI IN ARAD!!ACUM SUNT IN TIMISOARA(STAU LA PR MEU IN SESIUNE CA MI-E MAI USOR CU INVATZATUL.......LA ARAD STAU IN CAMIN SI NU AM ATATEA CONDITZII CA AICI).SA-TI DEA DUMNEZEU MULTA SANATATE SI FERICIRE........O MERITI DIN PLIN PT CA ESTI UN OM EXTRAORDINAR!!MAI RAR ASA CEVA!!
  •  
    • 205 mesaje
    30 Ian 2007, 15:12
    0 0
    Alina, prietena mea a iesit din op. e la reanimare si e bine. nu a avut complicatii, doar chistul i l-a extirpat si ovarele si uterul sunt ok.
    Imi pare rau ca nu esti din buc. te-asi fi ajutat cu cel mai mare drag.
    momentan nu imi merge netul acasa dar o sa mearga de sambata. atunci poate vb. pe mess daca esti libera.
  •  
    • 654 mesaje
    31 Ian 2007, 17:36
    0 0
    roxi_r cum de si-a dat seam pr ta ca e asa de grav de s-a dus la medic?ziceai ca tb sa se opereze dupa sesiune(parca,oricum mai tarziu!!!)eu de catva zile am obs ca ma cam doare in partea abdominala(nu foarte tare) si am niste scurgeri mai galbene,asa de culoarea lamaii(nu e ceva obisnuit)!!acum astept trimiterea de la medicul meu de familie(din maramures mi-a trimis-o mami sapt trecuta si inca nu am primit-si fugutza cu mine la doctor ca nu mai pot sa astept pt ca.......mi-e frica!!!
  •  
    • 654 mesaje
    31 Ian 2007, 17:38
    0 0
    nu mai am chef nici de invatzat...nu mai am chef de nimic!!!
  •  
    • 654 mesaje
    31 Ian 2007, 17:47
    1 0
    am trimis e-mail la o clinica universitara si mi-au spus sa ma prezint numai cu trimitere de la medicul de familie,cu adeverintza de student si cu buletin la consultatie!!!e gratis!!!chiar si operatia!!!si.........trimiterea aia nu mai vine!
  •  
    • 17 mesaje
    1 Feb 2007, 09:56
    0 0
    Trebuie sa mergi neaparat la dr,pt ca acest lucru de care acum ti-e tare frica pe viitor sa nu iti creeze nenumarate probleme si sa te impiedice sa ai o sarcina.Eu am trecut ,zic eu,bine prin operatie mi-am revenit si mai repede si chiar am inceput si lucrul mai repede cu o saptamana.
    Operatia abia se mai vede,e ca si o zgarietura f f slaba.Dar vei vedea ce iti va spune med si daca te grabesti poate te poate opera si cu laserul.Eu am optat pt metoda clasica pt a fii sigura ca se curata tot.
    Eu te sfatuiesc din tot sufletul sa mergi si sa treci peste asta.Capul sus
  •  
    • 654 mesaje
    1 Feb 2007, 10:09
    0 0
    iti multzumesc marifaz pt sfat!!asa o sa fac de indata ce primesc trimiterea de la medicul de familie!!!de curand am vazut si ca pe langa scurgeri mai ies si unele bucatzele(pielitze mai groase) de culoare galben-verzui(la inceput au fost mici dar azi dim a iesit una mai mare)!!sper sa fie spre bine.....nu spre rau
  •  
    • 654 mesaje
    1 Feb 2007, 10:12
    0 0
    desi...totul arata contrariul!!!!
  •  
    • 205 mesaje
    1 Feb 2007, 10:21
    0 0
    alina, dupa cum ti-am spus mie nu imi merge momentan netul acasa, de aceea iti scriu mai rar. ascu sunt la birou si pot raspune.
    prietenei mele a inceput sa ii curga sange nu f mult si avea dureri pe partea cu chistul f groaznice(nu ii treceau cu nimic.)de aceea au grabit op. vineri la echo dr. a vazut ca i se dublase chistul si era in pericol sa i se torsioneze ovarul.
    acum multumita lui Dumnezeu si dr. f bun e bine isi revine dupa op. miine iese din spital. tine-ma la curet cu starea ta te rog.
  •  
    • 205 mesaje
    1 Feb 2007, 10:22
    0 0
    si orice intrebare mai ai nu ezita sa oapui si iti voi raspunde. imi pare rau ca nu esti din buc. as fi avut alte posibilitati sa te ajut mult mai mult.
  •  
    • 654 mesaje
    5 Feb 2007, 19:22
    0 0
    fetelor maine dim merg la doctor!!!la o clinica universitara din timisoara!!!!
    sper sa fie bine!!!!va anunt maine despre starea mea!!!!
  •  
    • 205 mesaje
    5 Feb 2007, 21:15
    0 0
    alina sper sa fie bine la dr., oricum nu uita ca orice ti-ar iesi la analize o sa se rezolve.
    iti tin pumnii maine.
    poate vb. pe mess maine seara mai mult.
  •  
    • 654 mesaje
    6 Feb 2007, 11:44
    0 0
    am fost la doctor si am iesit aproape plangand de acolo!!!!nu s-a ocupat deloc de mine!!mi-a bagat degetul(scuze expresia dar sunt asa nervoasa)si ea a stiut ca nu e chiar asa de grav!!!pe deasupra ca mi-a luat trimiterea pe cre abea am asteptat s-o primesc de acasa mi-a zis sa vin luni(sapt viit)sa-mi faca eco PE BANI(350000)!!!!bineinteless ca a vazut ca am scurgeri urate dar nu mi-a dat nimic sa scap de ele!!!se grabea femeia(cand am intrat cred ca am stat vreo 5 min langa ea si o colege de-a ei cu care vb de parca eu nici nu eram acolo:se gandeau cum sa faca si ce sa-i zica la directoare sa le lase libere)!!in fine.........am trecut si de asta!!!!aseara,am auzit de la un coleg de camera a prietenului meu ca verisoara lui s-a operat aici in timisoara si a iesit din spital!!am vrut sa vb aseara cu ea pe mess despre operatie dar nu a vrut ea....nu stiu de ce!!!!dupa ce am iesit de la "tampita" aia ca altcumva nu am cum s-o numesc am plecat cu pr meu spre un alt spital(cel in care s-a operat "vrisoara colegului".acolo am fost primita cum nici nu ma asteptam!!!mi-a zis ca daca sunt studenta op e gratis si ca maine nici macar consultatia nu tb s-o platesc chiar daca nu mai am bilet de trimitere(i-am pov ce mi s-a intamplat cu cealalta).asa ca..........maine dim ma duc la consultatie la medicul care a operat-o pe "vrisoara colegului"!!!
  •  
    • 654 mesaje
    6 Feb 2007, 11:50
    0 0
    sper sa fie bine
  •  
    • 205 mesaje
    6 Feb 2007, 11:57
    0 0
    alina imi pare rau sa aud ca ai fost tratata astfel la spital. am patit-o si eu tot cu o dr. si de atunci nu mai calc. pe la dr. femei sunt cele mai proaste dr. (femeile) parerea mea personala dupa experienta traita.
    sper ca te vei face bine.
    daca erai in buc. te puteam ajuta cu dr.,ce pacat ca nu cunost nici un dr. in timisoara.
  •  
    • 17 mesaje
    6 Feb 2007, 20:20
    0 0
    Fetelor vreau sa va spun ca aveti dreptate.Dr de sex fem sunt groaznice.Nu toate,sper.Si eu am avut o experienta destul de neplacuta,asa cum ai avut si tu,Esmeralda.Nu pot sa-ti spun doar ca-ti tin pumnii si multa sanatate.
  •  
    • 17 mesaje
    6 Feb 2007, 20:24
    0 0
    Nu am intrat demult pe site,si nu pot doar sa-ti spun ca insfarsit ca ai facut pasul acesta.Sa te gandesti ca oricum trebuie sa treci si peste acest lucru.
  •  
    • 218 mesaje
    6 Feb 2007, 23:37
    0 0
    Esmeralda,mai rabda 3-4 luni timp in care ia ulei de primula cu vitamina E,cu strictete si 2 litri apa sau ceaiuri zilnic si apoi mai vorbim.rezultatul este garantat.