crema glycon

  •  
    • 1510 mesaje
    28 Ian 2010, 04:50
    0 0
    mihaela poate ti-a aparut dermatita seboreica de la ea, eu am probleme asemanatoare cu tine.
    crema e buna insa nu e buna pt oricine
    e normal cum miroase, nu are parfum ca sa nu irite si asta iar acidul glicolic da mirosul ala
    la fel e normal sa piste, e un acid in concentratie destul de mare
    frecventa de aplicare se adapteaza fiecarui ten, poate tu ai dat prea des pt tenul tau
    nu-mi amintesc daca era destinata tenului uscat, daca doar asta e problema ta mai bine ti-ai lua o crema f hidratanta
    nu cred ca fetele fac reclama mascata, pe unele le stiu
  •  
    • 13 mesaje
    28 Ian 2010, 14:37
    0 0
    Asa e,pesemne unora le ajuta, nu neg asta, pe de alta parte unele fete totusi spuneau ca nu au vazut niciun efect mare nici dupa 10 luni ... .Nu ma deranjeaza asa mirosul,si nici piscaturile, fata se inroseste usor pret de cateva minute dupa ce ma dau . Nu cred ca am patit ceva seboreic, ca nu am exces de sebuum,...nu mi-au iesit cosuri,doar ca fata arata uscat,e aspra si am unele pete mici rosii, si pe alocuri excrescente de culoarea pielii usor in relief, plus urme de cosuri mult mai vizibile ca pana acum,nu stiu ce sunt- eu am intrebat doctorul si mi-a zis ca e potrivita si la ten uscat,eu am luat-o pt riduri ,nu pt acnee ,chiar scrie pe ea antirid, ar trebui sa scrie antiacnee daca asta e principalul efect al ei,nu ? totusi trebuia specificat pe site ca e buna pt riduri doar la pers care au si cosuri si fata grasa,nu si la pers cu ten uscat,chiar nu scrie. In fine...nu stiu ce sa fac,sa mai incerc sa ma dau ,sa risc sau nu ,am trecut deja la alta crema hidratanta ,intrebarea e ce fac cu cele 2 creme pline cumparate ??
  •  
    • 10 mesaje
    28 Ian 2010, 15:54
    0 0
    sall...fetelor va intreb si eu cva.....eu sunt baiat si ma cam bate gandu sa cumpar aceasta creama ..fak 16 ani in vara si am semne ramase de la acnee pe barbie si sub ochi pe akolo....voi ce ziceti ar fi buna ???? precizez ca am fost la un medic dermatolog si de cate ori m-am dus la el mi-a dat skinoren si zynerit ...au fost bune cand aveam cosuri da akm nu mai am cosuri si nu am mai folosit nimik... akm mi-a dat isotrexin park ...si am zis ca dupa ce fak cu asta tratament sa iau si eu glycon sa vad cum e dak nu merge ma bag pe mastii naturale si nu ma mai dau cu nimik.... imi sta nasol sunt rosu in zonele alea si nu-mi place si crek o sa-l cumpar ....sau poate imi ziceti si mie altceva alta crema care e buna pt urmele post-acneice...dak nu o sa ma bag sa vad cum e ....da mai intai datimi si mie niste sfaturi ca poate voi ati trecut prin asta ...
  •  
    • 1510 mesaje
    29 Ian 2010, 05:57
    0 0
    mihaela renunta la ele daca tie nu-ti fac bine, nu toata lumea tolereaza acidul glicolic, nu este singurul antirid.
    cel mai bun lucru pe care il poti face pt a preveni ridurile este sa hidratezi bine de tot pielea si sa nu te expui la soare (nici iarna) fara fps 30 (minim!)

    dermatita seboreica se manifesta prin scuame pe zone inrosite ale pielii, mancarime, usturime, coaja cade dar pata rosie nu se vindeca, sunt mai multe stadii ale ei.
    mai exista si dermatita atopica ce se manifesta pe pielea f uscata

    cristi eu as zice sa folosesti mai bine acid salicilic 2%, cauta produse care au procentul asta (testeaza intai 1% sa vezi cum reactioneaza pielea insa). este un exfoliant f bun si in acelasi timp lupta impotriva cosurilor, dizolva grasimea din por, este singurul care patrunde in el, alti acizi actioneaza doar la suprafata (glicolic, lactic)
  •  
    • 10 mesaje
    29 Ian 2010, 14:38
    0 0
    si poti sa-mi zici si mie te rog frumos o crema care contine acid salicilic dak stii...caut si eu akm ..ms
  •  
    • 10 mesaje
    29 Ian 2010, 14:56
    0 0
    http://www.pcfarm.ro/produs/1176/Crema-antiacnee-cu-salvia-si-sulf....poti sa te uiti aici si sa-mi spui dak e bun si ce altceva mai imi poti recomanda te rog frumos...
  •  
    • 1510 mesaje
    30 Ian 2010, 01:58
    0 0
    mergi si tu in farmacie si vezi ce produse dermatocosmetice contin acid salicilic. stiu ca la clinique exista o gama cu acid salicilic.

    din cate am testat eu si din ce am citit, cele mai eficiente arme impotriva acneii sunt acidul salicilic si benzoyl peroxid, salicilicul exfoliaza bine pielea iar bp-ul ucide bacteriile care intretin acneea, reduce inflamatiile.

    cauta si tu pe net mai multe informatii, ideile de baza ti le-am dat.

    eu folosesc un produs cu acid salicilic de la paulaschoice.com, bha 2% lotion.

    si sulfurul si salvia sunt f bune pt ten, la multe produse este pe incercate pt ca teoretic sunt bune insa practic nu suntem toti la fel deci e greu sa dai solutii generale.
  •  
    • 10 mesaje
    30 Ian 2010, 12:47
    0 0
    aha...ms pt tot mai vreau sa te intreb cva...exista vreo crema care sa le contina pe amandoua?? si dak nu exista cum fak le iau pe amandoua sa incerc una sa vad ce rezultate are ..si la brevoxyl am citit ca trebe sa-mi iau cva sa-mi hidtrateze pielea ca usuca rau...argila e buna?? eu am si akm argila da ma dau seara am citit pe akolo ca dimineata trebe sa te dai cu cva sa te hidrateze sau merge si seara....argila si dupaia brevoxyl....
  •  
    • 13 mesaje
    31 Ian 2010, 11:13
    0 0
    miriam,mersi!cred ca e atopica la mine,ca eu am pielea uscata de fel! intr-adevar,am ca niste coji ,nu se observa prea tare,dar inainte de crema nu le aveam- totusi sper sa imi treaca si mai incerc,am dar 110 lei pe ambele creme ,sa le arunc??si incerc sa o folosesc rar,eu ma dadeam zilnic eu crema glycon-doctorul a zis sa fac pauza si sa mai incerc, el nu stie ca imi dauneaza ,de ce ma sfatuieste sa ma dau iar ??sau nu e chiar doctor ?mi-am luat si aslavital acum cu protectie solara, e hidratanta,imi face bine,poate le folosesc in paralel,..
  •  
    • 13 mesaje
    31 Ian 2010, 11:15
    0 1
    am si eu de la clinique crema micuta antirid, doar pt conturul ochilor,nu prea are efect nici bun nici nu dauneaza,e cam neutra...sau nu se observa ,cine stie,,,cred ca o am de 4 ani,oare cat e valabila?
  •  
    • 10 mesaje
    31 Ian 2010, 15:46
    0 0
    miriam te rog frumos spunemi si mie dak pot gasi in farmacii produsu ala de il folosesti tu[ paulaschoice.com, bha 2% lotion]sau cum ai facut rost de el ...am intrat pe situ lor si am dat sa comanda si imi scrie enter promotion cod...trebe sa bag vreun cod??? sau dak nu lasami si mie id de mess sa vb mai repede...pls
  •  
    • 10 mesaje
    31 Ian 2010, 15:53
    0 0
    sau trebe sa te inregistrezi pe site ca sa poti cumpara....si app e vreo diferenta intre gel,lotiune si luchid?
  •  
    • 1510 mesaje
    31 Ian 2010, 19:07
    0 0
    mihaela nici doctorii nu-s perfecti , tu esti PERFECTA in meseria ta? ma indoiesc, la fel si ei... nu le stiu pe toate si nu merita a fi tratati ca Dumnezei.
    in plus chiar nu exista tratamente tip, e pe incercate

    cristi eu nu sunt in romania dar am amice care si-au cumparat dupa siteul ala si n-au avut probleme. promotion code inseamna un cod ce iti ofera reducere , daca n-ai nu-ti trebuie
    ai nevoie de un card pt cumparaturi din afara, nu stiu daca ai asa ceva, altfel nu merge

    nu cred ca exista produse care sa aiba si salicilic si benzoyl peroxide si nici nu cred ca e o idee buna. daca comanzi ceva dupa siteul paulei vezi ca are si produse cu bp, eu tot de la ea am luat
  •  
    • 1510 mesaje
    31 Ian 2010, 19:08
    0 0
    si da, trebuie sa te ingregistrezi ca sa poti comanda, cam asa e pe toate siteurile

    nu e mare diferenta intre gel lotiune crema sau ce mai era, compozitia este aceeasi insa am vazut ca cei mai multi utilizatori sunt multumiti de lotiune
  •  
    • 10 mesaje
    31 Ian 2010, 19:43
    0 0
    ok ms...o sa ma inregistrez...sa vad ce fak card nu am ...
  •  
    • 10 mesaje
    31 Ian 2010, 20:40
    0 0
    pff...am impresia ca imi cere 35de dolari transportu si 18dolari pe produs.....imi iau 3 de bani astia....sa ma mai gandesk ma duk si pe la farmacii sa vad ce au ...sau poate ma bag pe brevoxyl.....nasol cu acnea asta
  •  
    • 10 mesaje
    1 Feb 2010, 14:08
    0 0
    mai am inco o intrebare ...stiti ceva bun pt cicatrici am 3 cicatrici in partea dreapta sub ochi ....sunt mici da sunt una langa alta si da impresia ca sunt o linie da sunt putin departate ....nu prea se vad doar daka te uiti de aproape si sti ca sunt akolo ...dak te uiti atent .....mia recomandat cnva sa fac laser da e si scump si nu dau atatia bani pt 3 cicatrici mici dak aveam mai multe da.. da asa...
  •  
    • 13 mesaje
    1 Feb 2010, 15:46
    0 0
    da,miriam,asa e,nu sunt perfecti,dar...pe mine m-a deranjat la acest doctor faptul ca o sustine pe a lui,zice ca e f buna crema la toata lumea,sa o folosesc cu incredere,adica...imi garanteaza el pt ca nu imi dauneaza? chiar am sunat si el zice sa ma dau in continuare,dupa o pauza ,bineinteles,de o sapt.-ar fi frumos sa recunoasca ca nu e buna crema pt toata lumea si pt toate tipurile de ten-deocamdata pielea si-a mai revenit,am sa incerc iar sa o folosesc (pe riscul doctorului ,ca mi-a garantat el )
  •  
    • 10 mesaje
    8 Feb 2010, 17:09
    0 0
    Hello ! mai sunteti sa-mi rasp si mie la intrebare ....?
  •  
    • 1510 mesaje
    9 Feb 2010, 04:02
    1 0
    cristi 3 semne nu e mare lucru, ignora-le
    daca totusi vrei ceva, cauta si tu creme cicatrizante, regenerante cu vitamine (a,c,e)