crema glycon

  •  
    • 939 mesaje
    5 Mar 2008, 11:40
    0 0
    folosesc si eu de o luna crema glycon, dar nu observ nimic spectaculos.

    bine, am folosit-o doar o seara din 2, ca am tenul sensibil, dar totusi dupa o luna ma asteptam la ceva imbunatatiri, macar luminozitate, prospetime...

    nu stiu ce sa fac, as vrea sa renunt, dar ma gandesc ca poate ar trebui sa o mai folosesc un timp... voi dupa cat timp ati observat schimbari pozitive?
  •  
    • 3 mesaje
    12 Mai 2008, 14:02
    1 0
    buna.ilena_m ai inceput sa observi imbunatatiri?
  •  
    • 1509 mesaje
    12 Mai 2008, 19:36
    0 0
    Imi spune si mie cineva in ce concentratie e acidul glycolic in aceasta crema? In cea forte, de exemplu.
  •  
    • 939 mesaje
    13 Mai 2008, 09:41
    0 0
    buna, oana...

    nu am mai folosit-o de atunci, decat... cateva zile, pt ca mi se parea ca sunt din ce in ce mai iritata si nu imi placea deloc cum arat. si daca tot nu am observat imbunatatiri ale aspectului, am zis ca nu mai are rost sa continui. poate se vad efectele pe termen lung, dar eu nu prea am rabdare.
  •  
    • 3 mesaje
    18 Mai 2008, 13:03
    0 0
    Eu folosesc crema glycon de 5 zile.Semnele s-au cam inrosit si sunt mult mai vizibile decat inainte si m-au aparut si niste cosulete.Dar si pe prospect scrie ca asa se intampla in primele zile.Sper sa inceapa si la mine procesul de vindecare.Mai astept o saptamana sa vad daca se mai imbunatateste ceva.Daca nu imi vor disparea semnele cred ca o sa apelez la laser, nu stiu ce altceva sa mai incerc.Voua cum va mai merge?
  •  
    • 771 mesaje
    18 Mai 2008, 21:54
    1 0
    Stiti cumva unde se poate face peeling cu laser in Iasi?
  •  
    • 3 mesaje
    31 Mai 2008, 20:01
    1 0
    Folosesc crema de 3 saptamani si sunt foarte multumita de rezultate.Tenul este mai luminos iar semnele s-au estompat.Asa cum arat acum nu mai este nevoie sa imi dau cu fond de ten.
  •  
    • 2 mesaje
    15 Iun 2008, 21:30
    0 0
    Buna! va rog imi ziceti si mie ce gramaj are crema Glycon ? dar cea Forte ?
  •  
    • 2 mesaje
    16 Iun 2008, 14:44
    0 0
    am gasit nu-mi mai treb..
  •  
    • 289 mesaje
    29 Iul 2008, 15:10
    0 0
    Cum o suportati pe cea Forte? Eu m-am impacat foarte bine cu cea soft, insa cea forte imi inroseste tare pielea, ma ustura, ma inteapa iar in zona okilor nici vorba sa ma mai dau, ca prima oara cand mi-am dat, m-am cam ars! Ce cea soft ma puteam da si in zona okilor fara probleme.

    Deci: varianta forte o tolerati bine?
  •  
    • 4 mesaje
    19 Aug 2008, 09:08
    0 0
    buna fetelor ! am intrat si eu in clubul vostru,vad ca nu ati mai scris de multisor pe aici! mi-am cumparat si eu crema glycon de ieri am inceput sa o folosesc,pe mine nu m-a piscat deloc asa ca o folosesc si dimineata si seara! Problema mea sunt cosuri,pori dilatati! mai scrieti despre rezultatele cremei!
  •  
    • 4 mesaje
    22 Aug 2008, 08:34
    0 0
    fetelor haideti sa va spun din 18 08 am inceput cu crema glycon si cu masti cu pudra de argila si va spun ca toate cosurile mi s-au uscat!!!!! sunt foarte multumita !
  •  
    • 1037 mesaje
    22 Aug 2008, 12:19
    0 0
    fetelor,ati sunat careva sa intrebati ce concentratie de acid glicolic folosesc si care-i ph-ul cremei?
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2010, 11:52
    0 0
    Buna,am luat crema,am 30 ani abia,am inceput s-o folosesc dupa mi-am terminat vechea crema,am cam 2 sapt de cand o folosesc- mi s-a uscat groaznic pielea pe fata si am niste pete rosii,nu sunt in relefi,deci nu sunt cosuri- iritatia asta o sa dispara??cand ? recunosc ca am folosit-o in fiecare seara ,nu am ten sensibil,nu am ten acneic ,ci uscat si am luat-o ca sa previn aparitia ridurilor- stie cineva cand trece iritatia ? ? D-nul doctor a zis sa fac pauza o sapt si sa folosesc iar,ceea ce e f riscant avand in vedere cum arata fata acum-am luat si 2 creme,deci 110 lei aruncati degeaba, D-nul doctor a zis ca nu o pot returna ! dar ce sa fac cu ea ? daca crema deshidrateaza inseamna ca nu e buna pt mine,nu era trecut la contraindicatii daca ai ten uscat sa nu cumperi..astept pareri (mentionez faptul ca nu e crema parfumata,ci are un miros ciudat mai degraba si pisca mereu cateva minute dupa utilizare- cele 2 creme au venit ambalte in cutie de carton,dar una din ele avea cartonul f stricat,parca ar fi fost folosit ,era f deteriorat.am vazut ca mai scria cineva pe forum despre asa ceva )
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2010, 11:54
    0 0
    inca ceva: stiti ce mi se pare ciudat? Cum imi poate ajuta mie la tenul uscat o crema anti acnee? Nu il usuca mai tare ??? regret ca am luat crema si nu stiu daca sa o mai incerc-dar pe ea scria crema antirid,deci...care e adevarul ?
  •  
    • 267 mesaje
    27 Ian 2010, 12:22
    0 0
    Crema aceasta este indicata si pentru pete?
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2010, 13:17
    0 0
    eu am patit invers: mi-au aparaut pete...incep sa cred ca "fetele" de pe forum sunt de fapt reclama mascata pt produsul asta -eu nu am ten sensibil si sunt plina de pete acum ,nu stiu ce sa fac,am luat si 2 creme ...
  •  
    • 267 mesaje
    27 Ian 2010, 14:21
    0 0
    Cam nasol..cred ca o sa incerc altceva, Melanex Trio..macar e din farmacie.
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2010, 14:50
    0 0
    eu asa am patit,nu vreau sa fac antireclama, doar ca la mine nu merge inca,la alte pers vad ca au avut rezultate extra....eu am pielea f uscata oricum, pesemne la tenul gras ajuta....daca cineva doreste crema asta ,cineva care a avut rezultate exceptionale cu ea,o dau eu cu mai putni bani decat am luat-o,numai sa scap de dea ,mie nu imi prieste
  •  
    • 13 mesaje
    27 Ian 2010, 14:51
    0 0
    cineva care a folosit-o luni de zile si zice ca e f buna doreste sa o cumpere ?? o dau mai ieftin