BARBATUL RAC

  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:08
    0 0
    culmea e ca daca intradevar s-a nascut la 6:30 si el are ascendent in scorpion...deci asta odata inseamna ca daca aveti acelasi ascendent va potriviti foarte bine la nivel fizic si aici intelege tot ce implica partea fizica mai ales ca vorbim de scoprion, astractia sexuala e probabil foarte puternica!
    Ma intrebai ieri de casa casatoriei, ei bine la tine in harta ea nu apare si nici la el, in schimb aveti amandoi casa a 7 a acasatoriei si deci descnedentul in taur acest lucrur inseamna ca amandoi cautati stabilitate si confort nu stiu insa daca le veti dobandi impreuna! VAd ca martele lui e fecioara iar venusul tau este in pesti asta da o opozitie deci din nou atractie la nivel erotico-sentimental dar el nu poate intelege atat de bine latura ta sensibil-spirituala pentru ca fecioara e semn de pamant si el prefera sa fie ancorat in relaitate in plus se simte mai bine daca crede in Dumnezeu intr-o forma care sa nu fie incompatibila cu traditia, venus in pesti aici e mult mai larg si acopera o gama intreaga de emotii pe care el nu vrea sa le adopte de teama ca nu le stapaneste, in plus acest marte face o cudratura la soarele lui ceea ce inseamna ca nu este foarte sigur de propria masculinitate si s-ar putea unoeri sa fie foarte agresiv din te miri ce tocmai din cauza nesigurantei, s-ar putea sa fie foarte critic cu altii mai putin cu el! si el are foarte multe semne duble in astrograma ceea ce inseamna oscilatie, dualitate...culmea amandoi aveti nevoie de stabilitate dar amandoi sunteti duali...pe harta compusa vad ca aveti soarele in casa a 2 a ceea ce inseamna ca puteti face bani impreuna dar muncind foarte mult soarele pe harta compozita fiind in capricorn...sunt acolo 2 planete in cas aa 12 a si una intr-a opta ceea ce inseamna o legatura karmica, trebuia sa va intalniti, casa a 12 a reprezinta faptul ca ori ati trecut ori veti trece prin momnete delicate, grele...sensul vietii il aveti in rac deci pe familie, in casa a 8 a a accidentelor, renasterii...e posibil ca familia sa fie nevoita sa renasca din prorpia cenusa sau daca nu fiecare dintre voi doi individual! cele doua semne responsabile de partea sentimentala si erotica e in semne de aer ceea ce inseamna ca intelectual voi puteti crea o legatura puternica!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:17
    0 0
    water esti sagetatoare cu ascendent in leu (focoasa dupa 25 de ani de mama focului )....dar ai luna in pesti ceea ce te face foarte sensibila si nesigura uneori pe tine...poate ca nu stii de multe ori cum sa actionezi...cu forta sau cu sensibilitate, mai ai 2 planete in pesti ceea ce sporesc sensibilitatea, ai venus in scorpion: farmec, mister, posesivitate, razbunare, sexualitate in trigon cu luna da senzatia celor din jurul tau ca ai o prezenta magica......ai multe planete in casa a 5 a inclusiv soarele, aceasta pozitie este favorabila tuturor creatorilor in special artistilor, esti creativa si e posibil sa ai talente nebanuite....aceasta casa mai presupune o legatura foarte puternica cu copii dar atentie e posibil sa ii ai pe o cale nelegitima, daca vei avea e posibil sa ai 2 pentru ca, casa e locuita de semne duale...e posibil sa devii celebra sensul vietii nodul nord al lunii pe casa a 10 a in trigon cu soarele si ascendentul...frumoasa astrograma
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 11:19
    0 0
    Aquamarina, iti multumesc enorm de mult! Nu ma asteptam sa primesc ajutot chiar aici, am sperat o vreme si apoi nu...Voi reflecta mult la ceea ce mi-ai scris, voi incerca sa iau legatura si ce persoanele pe care mi le-ai recomandat. Eu ziceam de Minerva pt ca e din Pitesti, unde sunt si eu...dar, daca tu spui, am incredere in tine! Noi doi ne cunoastem de 4 ani si am trecut prin multe...acum suntem despartiti, pt ca am considerat ca e mai bine o pauza, sa ne regasim si sa ne clarificam sentimentele.
    Iti multumesc inca o data din suflet si iti doresc numai bine!
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 11:21
    1 0
    Aquamarina, la mine nu ai vazut copii? Eu as vrea unul singur., dar cam dupa 25 - 27 de ani...
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:22
    0 0
    Sa iti fie de folos......
    eu ti am spus ca parerea mea e una subiectiva, mie nu imi place, am vazut-o la tv de cateva ori si ea nu explica lucrurile cum ma astept eu...e posibil ca asteptarile mele sa fie nerealiste...daca dispui de bani du-te mai ales ca e din orasul tau, poate pe tine te va multumi...dar inainte cauta totusi si altceva!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:24
    0 0
    mariuca casa a 5 a la tine nu e locuita ceea ce inseamna ca acest aspect nu e cel mai important in harta ta, m-am uitat la cuspide si casa a 5 a e locuita la tine de berbec..semn cardinal care nu imi spune foarte multe..ca sa iti spun exact...deci nu e de maxima importanta in harta ta!
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 11:26
    0 0
    Scuza-ma ca te tot stresez, dar am tot uitat sa te intreb daca vezi ceva la cariera...eu fac facultatea de manageemt si vrea sau sa stiu daca voi avea succes pe viitor. Multumesc mult!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:28
    0 0
    da vei avea succes pentru ca MC (mijlocul cerului) e in leu o pozitie de lider...sigur face ceva aspecte si la celelalte planete dar cred totusi ca va fi ok!
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 11:35
    0 0
    Multumesc mult, sper sa fie bine pana la urma! Si iti sunt recunoscatoare, voi tine cont de ce mi-ai spus! Iti doresc numai bine!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 11:36
    0 0
    Sa fii fericita...
  •  
    • 3158 mesaje
    20 Iul 2006, 11:56
    0 0
    aquamarina,iti multumesc foarte,foarte mult!o sa pastrez toata viata ceea ce mi-ai postat ai mare dreptate,m-ai descris mai bine decat as fi facut-o eu In cazul in care iti mai aduci aminte,poti sa-mi spui si mie despre cariera? Psihologia imi place atat de mult,insa nu stiu cum va fi viitorul in acest domeniu
    Iti multumesc,sa fii fericita!!!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 12:14
    0 0
    da water...ai MC in berbec care aduce mult optimism in construirea unei cariere, e posibil sa te pregatesti pentru o profesie care nu iti este potrivita ca mai apoi sa iti gasesti drumul, multa ambitie, calitati de lider mai ales ca face atatea aspecte pozitive cu soarele si ascendentul tau, vei fi multumita doar cand vei fi sefa in orice domeniu!
  •  
    • 3158 mesaje
    20 Iul 2006, 12:23
    0 0
    multumeeeesc sa ai o zi buna!A mea e,pt ca mi-ai facut-o tu te pup!
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 12:26
    0 0
  •  
    • 3158 mesaje
    20 Iul 2006, 13:22
    0 0
    aquamarina,vad ca esti foarte priceputa
    Stii ceva site-uri interesante pe aceasta tema?
    Am intrat pe cateva,gen dsclex.ro,eastrolog.ro,astrology.com,etc.
    Ai vreun site preferat?numai bine te-am pupat!
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 13:34
    0 0
    Aquamarina, am cautat pe google cei recomandati de tine si ei au preturi mult peste Minerva..Bine, si eu am mai auzit ca Minerva nu e chiar asa cum se asteptau cei care au fost, dar acum le-am gasit adresele de mail si le-am scris, daca imi vor raspunde bine, daca nu mai incerc ...
    Am recitit ce mi-ai scris astazi si nu imi e prea clar ce ai scris acolo...cu casa casatoriei: "Ma intrebai ieri de casa casatoriei, ei bine la tine in harta ea nu apare si nici la el, in schimb aveti amandoi casa a 7 a acasatoriei si deci descnedentul in taur acest lucrur inseamna ca amandoi cautati stabilitate si confort nu stiu insa daca le veti dobandi impreuna!"
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 13:41
    0 0
    Nu sunt deloc priceputa draga mea sunt la inceput...pai cam acestea sunt site urile care le-ai enumerat tu, in rest poti sa iti cumperi carti de specialitate si pe urma sa descarci de pe net softuri de astrologie care sa realizeze hartile numai ca trebuie sa le stii interpreta si pt asta e nevoie de multa documentatie!

    mariuca in hartile voastre nu exista casa a 7 a a casatoriei dar descendentul este cel care inlocuieste sa zicem casa a 7 a pe cuspida (e mai dificil de explicat) casa 1 e ascndentul casa a 7 a e descendentul pe care voi amandoi fiind cu ascendent in scoprion il aveti in taur care e semnul opus al scorpionului...in rest nu e locuita!
  •  
    • 3383 mesaje
    20 Iul 2006, 13:50
    0 0
    Multumesc, incerc sa pricep, dar e mai greu pt ca eu nu am studii in domeniu si nu ma pricep...
    Multumesc inca o data si multa fericire si tie!
  •  
    • 399 mesaje
    20 Iul 2006, 17:47
    0 0
    aquamarina ....te pot ruga si eu sa-ti "exersezi"....cunostintele pe astrograma mea ? Din pacate am ajuns pana la o varsta in care nu stiu ce e cu mine......ceva nu e bine...poate ma ajuti tu ...
  •  
    • 2060 mesaje
    20 Iul 2006, 22:56
    0 0
    da moniq am sa te rog sa imi dai datele tale ziua, luna, anul, ora si locul nasterii...ora e foarte importanta!