Ce-i la moda in materie de detergenti?!? Persil Power Mix Caps

  •  
    • 17 mesaje
    28 Mai 2015, 09:16
    0 0
    Salutare tuturor!

    E musai sa incep a va spune ca am fost selectata de #BUZZstore pentru a testa cel mai nou produs introdus pe piata de #Persil: Persil Power-Mix Caps. Mai pe romaneste capsula solubila cu detergent solid si lichid.
    Informatii despre produs gasiti oriunde: ca detergentul pudra face rufele albe - sclipitor de albe, ca are in compozitie agenti de inalbire pentru curatarea tesaturii in profunzime si, poate cel mai important, ca indeparteaza petele inchise la culoare (pete de ceai, cafea, iarba, fructe de padure). Partea de gel din aceste pernute de Persil Power Mix Caps indeparteaza petele de grasime (ciocolata, ulei, machiaj), ofera protectie pentru culori stralucitoare si tot aici sunt si moleculele de parfum: UN PARFUM INTENS si foarte placut simtului olfactiv.
    Toate bune si frumoase pe hartie, dar stiti ce.... CHIAR ASA E.
    Am probat puterea gelului si a pudrei din aceste capsule pre-dozate si pe haine albe si pe haine colorate si pe haine negre si trebuie sa spun ca e foarte bun.
    Nu eram fan al unui anumit detergent, nici macar al vreunui brand, dar Persil Power Mix Caps m-a transformat.
    De ce? Pentru ca e foarte usor de folosit.. stii sigur ca ai pus cantitatea potrivita de detergent, nu lasa urme albe (de detrgent) pe rufele colorate (cum imi ramaneau in special penataloni de la detergentul vechi), urmele de pe gulerul camasilor albe dispare complet si.. o sa revin si cu imagini despre eficienta lui impotriva petelor dificile (mancare, farduri).
    Iar despre parfum.. nu am cuvine sa descriu incantarea mea (dar o sa incerc, totusi): Hainele miros bine nu numai cand sunt scoase din masina de spalat, ele miros bine si dupa ce se usuca, iar cand vine vorba de calcat: MINUNATIE - toata incaperea e invaluita de un parfum senzational si totusi mai ramane acea mireasma si cand sunt luate la purtat.

    P.S.

    Persil Power Mix-Caps e face toti banii
    Acest mesaj a fost editat de către sorina.lazzar: 30 Mai 2015, 18:08
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Mai 2015, 12:46
    0 0
    Esti tot aia , sau una "noua"!!!???
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Mai 2015, 21:38
    0 0
    Sorina fata si la detergenti e moda acum...??/ fiecare spala cu ce s-a obisnuit , si obtine rezultate bune nu ??
  •  
    • 17 mesaje
    29 Mai 2015, 08:13
    0 0
    pitipoanca69 said: Esti tot aia , sau una "noua"!!!???

     
    Salutare! Ca sa-ti raspund la intrebare ar trebui sa stiu cine-i AIA, ca sa stiu daca
    sunt una "noua". In mare sunt aceeasi de cand m-am nascut.
    Doar detergentul e nou. Si bun. Merita incercat.   


    Acest mesaj a fost editat de către sorina.lazzar: 29 Mai 2015, 08:30
  •  
    • 17 mesaje
    29 Mai 2015, 08:28
    0 0
    gabriela42 said:Sorina fata si la detergenti e moda acum...??/ fiecare spala cu ce s-a obisnuit , si obtine rezultate bune nu ??

     

    Buna! DA, Gabriela, chiar si detergentii sunt la moda!!! De ce nu ar fi???
    Si .. nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afirmatia ca "fiecare spala cu ce s-a obisnuit...".
    Asta e ca si cum ne-am imbraca zilnic cu o SINGURA rochie doar pentru ca ni s-a spus
    ca ne sta bine in ea. Si atunci NU am mai fi la moda. NU?!?
    Eu cred ca trebuie sa fim in pas cu moda si sa testam, sa incercam zilnic ceva nou, orice "CEVA".
    Dar, fiecare cu regulile lui, cu principiile lui de viata, numai ca - poate- uneori
    ar trebui sa fim deschisi spre nou pentru ca, poate, acel ceva nou
    ne face ziua mai frumoasa si viata mai usoara.
    Sau sa ne multumim cu ce cunoastem??? 

     


    Acest mesaj a fost editat de către sorina.lazzar: 29 Mai 2015, 08:29
  •  
    • 12208 mesaje
    29 Mai 2015, 14:51
    0 0
    Adevarat ...dar multe noutati sunt foarte bune la inceput si apoi cad in derizoriu ...cand au adus TIDE -ul in RO era un vis la fel a fost si Arielul wow era un vis , chiar si PERSILULmult timp am spalat cu gelul lor. Dar nu stiu daca ma crezi aveam prosopelele de bucatarie si nu imi mai placeau deloc in orice le spalam si am luat la misto un Savex, nici Lenor nu am pus , nici Vanish si le-am facut cum erau noi ! Asa ca .....FIECARE STIE MAI BINE ....
  •  
    • 11561 mesaje
    30 Mai 2015, 09:46
    0 0
    sorina.lazzar said:
    gabriela42 said:Sorina fata si la detergenti e moda acum...??/ fiecare spala cu ce s-a obisnuit , si obtine rezultate bune nu ??

     

    Buna! DA, Gabriela, chiar si detergentii sunt la moda!!! De ce nu ar fi???
    Si .. nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afirmatia ca "fiecare spala cu ce s-a obisnuit...".
    Asta e ca si cum ne-am imbraca zilnic cu o SINGURA rochie doar pentru ca ni s-a spus
    ca ne sta bine in ea. Si atunci NU am mai fi la moda. NU?!?
    Eu cred ca trebuie sa fim in pas cu moda si sa testam, sa incercam zilnic ceva nou, orice "CEVA".
    Dar, fiecare cu regulile lui, cu principiile lui de viata, numai ca - poate- uneori
    ar trebui sa fim deschisi spre nou pentru ca, poate, acel ceva nou
    ne face ziua mai frumoasa si viata mai usoara.
    Sau sa ne multumim cu ce cunoastem??? 

     

     Sa  inteleg  ca  esti "deschisa"  catre  nou??
      As  vrea  sa  ne  cunoastem!!!

  •  
    • 17 mesaje
    30 Mai 2015, 18:07
    0 0
    gabriela42 said:Adevarat ...dar multe noutati sunt foarte bune la inceput si apoi cad in derizoriu ...cand au adus TIDE -ul in RO era un vis la fel a fost si Arielul wow era un vis , chiar si PERSILULmult timp am spalat cu gelul lor. Dar nu stiu daca ma crezi aveam prosopelele de bucatarie si nu imi mai placeau deloc in orice le spalam si am luat la misto un Savex, nici Lenor nu am pus , nici Vanish si le-am facut cum erau noi ! Asa ca .....FIECARE STIE MAI BINE ....

     

    Stiu ca detergentii de la noi sunt diferiti din punct de vedere al calitatii fata de detergentii din strainatate, dar aceste capsule de detergent lichid si solid de la Persil curata foarte bine si au si un miros persistent desi nu are si balsam in compozitie (facem economie in aceste vremuri de criza). Eu sunt foarte multumita de acest produs nou pe care il consider si foarte practic si usor de folosit. Folosind capsule predozate nu exista riscul de a imprastia detergent pulbere sau de a varsa sticla cu detergent lichid. In plus o punguta cu suficient produs pentru 28 de spalari ocupa foarte putin spatiu.   
    Ai dreptate: FIECARE STIE MAI BINE.... in felul lui 

     

  •  
    • 17 mesaje
    30 Mai 2015, 18:10
    0 0
    Mya30_ said:Atunci nu mai fa reclama, doamna! 

     
    Fac reclama pentru ca sunt incantata de acest produs care merita incercat. 

  •  
    • 17 mesaje
    30 Mai 2015, 18:12
    0 0
    pitipoanca69 said:
    sorina.lazzar said:
    gabriela42 said:Sorina fata si la detergenti e moda acum...??/ fiecare spala cu ce s-a obisnuit , si obtine rezultate bune nu ??

     

    Buna! DA, Gabriela, chiar si detergentii sunt la moda!!! De ce nu ar fi???
    Si .. nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afirmatia ca "fiecare spala cu ce s-a obisnuit...".
    Asta e ca si cum ne-am imbraca zilnic cu o SINGURA rochie doar pentru ca ni s-a spus
    ca ne sta bine in ea. Si atunci NU am mai fi la moda. NU?!?
    Eu cred ca trebuie sa fim in pas cu moda si sa testam, sa incercam zilnic ceva nou, orice "CEVA".
    Dar, fiecare cu regulile lui, cu principiile lui de viata, numai ca - poate- uneori
    ar trebui sa fim deschisi spre nou pentru ca, poate, acel ceva nou
    ne face ziua mai frumoasa si viata mai usoara.
    Sau sa ne multumim cu ce cunoastem??? 

     

     Sa  inteleg  ca  esti "deschisa"  catre  nou??
      As  vrea  sa  ne  cunoastem!!!

     

    pitipoanca69 daca si tu esti “deschisa” catre nou ai putea incerca noul #Persil Power Mix Caps.

     

  •  
    • 1 mesaje
    4 Iun 2015, 16:21
    1 0
    Si eu am avut sansa sa fiu selectata in campania de testare a noului detergent 2 in 1 Persil Power-Mix Caps realizata de Henkel romania si BUZZStore.
    Este foarte adevarat ca detergentul indeparteaza petele dificile, in cazul nostru ciocolata si pete de mancare. Asigura curatarea profunda a tesaturii,datorita detergentului pudra, dar mentine culorile intense si ofera parfum de durata rufelor ,datorita detergentului lichid.
    Este intradevar cel mai bun detergent!!! 
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iun 2015, 16:42
    1 0
    Si eu am incercat aceste capsule. Sincera sa fiu nu am observat mari diferente intre capsulele clasice de gel si acestea cu gel si pudra. Dar isi fac treaba: scot petele si au un parfum placut. Mirosul dupa spalarea cu capsule nu mi se pare la fel de rezistent ca in cazul detergentului clasic pudra sau gel, dar nu ma deranjeaza asta.
  •  
    • 17 mesaje
    5 Iun 2015, 09:53
    0 0

    Pentru ca o imagine face cat o mie de cuvinte va prezint filmuletul meu de prezentare pentru Persil Power Mix-Caps, reprezentand experienta mea cu aceste capsule bicamerale cu detergent lichid si solid, accesand link-ul  https://www.youtube.com/watch?v=6L5n6stn_oY

     

    Iar pentru cei/cele care vor sa testeze cele mai noi produse aparute pe piata, puteti face parte din comunitatea de BUZZeri acesand link-ul http://buzzers.ro/invite/2fcb4b8eb6bea53f86be6393a717fd0a . Completati formularele si puteti fi selectati in campanile viitoare de testare a unor produse din diverse categorii.

  •  
    • 5609 mesaje
    5 Iun 2015, 11:10
    0 0
    sorina.lazzar said:
    Mya30_ said:Atunci nu mai fa reclama, doamna! 

     
    Fac reclama pentru ca sunt incantata de acest produs care merita incercat. 

    Nu Sorina, tu faci reclama nu pentru ca esti incantata ci pentru ca trebuie, fiind fortata de contractul semnat cu cei de la buzz, sa le faci reclama, in schimbul produselor pe care ti le trimit sa le testezi. Este o alta modalitate de a face reclama la un produs, o alta chichita de marketing!
     

    De fapt, la moda acum sunt produsele bio si cele ecologice, care nu distrug mediul, nu sunt toxice pentru oameni, nu distrug tesatura, nu  polueaza si pe deasupra sunt mult mai ieftine si mai sanatoase, decat cele chimice.

    Uite dedesubt un site cu asemenea produse, asta ca sa-ti faci o idee despre ce vorbesc si ce este acum la moda:
    http://www.organicbaby.ro/detergenti-bio-eco-label-c19

    La mare moda este sa-ti faci singur acasa detergenti si produse de curata ecologice sau biodegradabile, foaret sanatoase pentru corpul uman, pentru plamanii si pielea noastra. retele le gasesti pe internet, la o simpla cautare vei vedea ca sunt zeci de asemenea postari, cu detalii, pe youtube chiar gasesti si retele video pas cu pas, deci, la moda sunt produsele NATURISTE!
     
  •  
    • 17 mesaje
    5 Iun 2015, 17:57
    0 0
    Maricon said:
    sorina.lazzar said:
    Mya30_ said:Atunci nu mai fa reclama, doamna! 

     
    Fac reclama pentru ca sunt incantata de acest produs care merita incercat. 

    Nu Sorina, tu faci reclama nu pentru ca esti incantata ci pentru ca trebuie, fiind fortata de contractul semnat cu cei de la buzz, sa le faci reclama, in schimbul produselor pe care ti le trimit sa le testezi. Este o alta modalitate de a face reclama la un produs, o alta chichita de marketing!
     

    De fapt, la moda acum sunt produsele bio si cele ecologice, care nu distrug mediul, nu sunt toxice pentru oameni, nu distrug tesatura, nu  polueaza si pe deasupra sunt mult mai ieftine si mai sanatoase, decat cele chimice.

    Uite dedesubt un site cu asemenea produse, asta ca sa-ti faci o idee despre ce vorbesc si ce este acum la moda:
    http://www.organicbaby.ro/detergenti-bio-eco-label-c19

    La mare moda este sa-ti faci singur acasa detergenti si produse de curata ecologice sau biodegradabile, foaret sanatoase pentru corpul uman, pentru plamanii si pielea noastra. retele le gasesti pe internet, la o simpla cautare vei vedea ca sunt zeci de asemenea postari, cu detalii, pe youtube chiar gasesti si retele video pas cu pas, deci, la moda sunt produsele NATURISTE!
     

     

    Dupa cum se poate observa din filmuletul

    https://www.youtube.com/watch?v=6L5n6stn_oY

    am testat produsul cu pete chiar dificile:  ciocolata, bulion, ciorba, dulceata de capsuni, suc de portocale(pata care se gaseste frecvent pe hainele copilului) , creion de ochi, mascara, fond de ten, blush, ruj, fard pentru ochi (si pulbere si crema) si cele doua capsule de Persil Power Mix-Caps aproape ca a facut minuni la cele 40 de grade si program scurt (fara prespalare). Adica… singurele urme care au ramas au fost cele de fond de ten si un pic de ruj.

    Recunosc faptul ca oarecum a fost un pic dezamagita, asa ca dupa ce s-a uscat prosopul-pictura si l-am filmat si fotografiat,  l-am bagat la spalat - tot in program scurt si 40 de grade (asa protejeaz eu mediul: consum redus de apa si de energie)- dar cu detergentul pudra pe care-l foloseam(nici prea scump, nici prea ieftin) + un produs de indepartare a petelor (tot pudra… adaugat peste detergent).  Si ghici ce?!? Ei bine cele doua urme au ramas la fel de vizibile ca si dupa prima spalare cu Persil Power Mix_Caps si DOAR CU Persil Power Mix-Caps. Asadar se poate spune ca mediul este protejat prin utilizarea unei cantitati mai mici de detergent.

    Ca o paranteza… am pus in colaj si poza prosopului “nou-nout” tocmai pentru a arata ca as fi putut “manari testul” (punand poza raspectiva ca find dupa spalarea cu Persil Power Mix- Caps), dar parerea mea a fost sincera. Noile capsule de Persil scot pete dificile, dar nu sunt umplute cu praf magic de la zane…. Cu toate ca, pe hainele copilului, petele vechi s-au mai diminuat (sunt mai putin vizibile).
     

    Cat despre produsele Bio/Eco pe care mi le-ai prezentat si depre care zici ca “sunt mult mai ieftine”, mie mi se par cam la fel ca pret, doar ca din cate am citit despre ele nu prea scot pete decat daca se stropeste pata cu un produs BIO\ECO special pentru indepartarea petelor. Asa ca … or proteja ele mediul, dar nu prea protejeaza portofelul folosind mai multe produse.

    Nu stiu cum sunt nu am folosit niciodata detergent bio\eco, cu exceptia “sapunului de casa” facut de bunicii mei, care nu cred ca era prea bio/eco avand in vedere ca, din cate stiu eu, se face cu soda caustica.

    Dar, poate ai dreptate, produsele bio(si aici nu ma refer doar la detergenti) sunt intr-adevar LA MODA pentru cei cu buzunare pline.

     

    In ceea ce priveste faptul ca: “La mare moda este sa-ti faci singur acasa detergenti si produse de curata ecologice sau biodegradabile”…. NEWS ALERT!!!! Era la moda treaba asta cand era mamaia fata mare (+/- anii 50), sau e la moda pentru persoanele care n-au ce face decat sa-si dedice ore bune spalatului rufelor.  Spalat care inseamna: INMUIAT rufele nu stiu cate ore in vreun produs-minune gen bicarbonat de sodiu cu sare sau cu otet sau in peroxid de oxygen,sau orice vrei tu, apoi CLATITE de substanta respectiva si BAGATE la masina de spalat. Si aici nu se pune faptul ca se consuma mai multa apa si energie pentru a face aceste operatiuni?!? Programul meu scurt de la masina dureza maxim o ora jumate, iar cuva masinii este mare (7kg) ……

     

    Trebuie sa recunosc faptul ca si eu am fost sufficient de naiva sa cred ca daca frec cuptorul cu o solutie de bicarbonate de sodiu si-l las peste noapte asa, a doua zi cand il sterg se ia totul ca prin minune… nu e chiar asa… sau ca in loc de sampon si balsam m-am spalat cu bicarbonat si m-am clatit cu otet. Rezultatul?!? Eram la un pas sa bag foarfeca in claia de par pe care nu puteam sa o descurc.
     

    P. S. e interesanta si povestea Persil pe care o puteti gasi aici:
    http://www.persil.ro/ro/about-persil/history.cky.html  

     


    Acest mesaj a fost editat de către sorina.lazzar: 5 Iun 2015, 17:59