singuratatea......

  •  
    sua
    • 2 mesaje
    6 Ian 2014, 20:21
    0 1
    buna........am 21 de ani,si recent m-am mutat in alt oras cu pretextul facultati,dar intentia a fost alta.....am venit aici pt pers de care ma indragostisesm cu un an in urma,dar el nu a luat in calcul sentimentele si sacrifiiciile mele(deloc usoare)de a pleca de acasa...am stabilit sa fim amici foarte buni,ne povesteam totul dormea la mine si povesteam atata tot.....pana a inceput sa imi spuna de fosta,asta ma durut crunt.....asa ca am decis sa accept invitatiilor uni prieten de-a lui care are 31 de ani.........ne vedem fara sa stie nimeni,la incput am zis ca vreau pe cineva care sa ma faca sa uit de probleme,intr-un cuv am acceptat sa fiu amanta.Nu ma atras foarte mult la inceput ne intalneam o noapte cand aveam chef si cam atat.....pana acum ceva timp cand mi-am dat seama ca ii simt lipsa si ca defapt ador sa fiu cu el....el este un tip mai serios mai rece,mai dur.....dar cu toate astea am ajuns sa ma indragostesc de el,il vad zilnic si de multe bori imi vine sa ii sar in brate sa ii spun ca il iubesc......acum este in concediu plecat si timpu imi trece foarte greu mi-e foarte dor de el,nu am siguranta fara el,nu ma simt protejata.Aseara mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca m-am indragostit de el..........raspunsu lui ma socat,mi-a zis ca nu este bine ca m-am indragostit...sa incerc sa il uit.Si nu inteleg de ce si el este singur nu are nici prietena nici sotie......Ce sa fac....dati-mi un sfat va rog......m-am indragostit doar eu,pt el am fost decat amanta lui.....asa gand.Am crezut ca daca ii accept invitatiile nu ma voi mai simti singura si il voi uita pe celalatat.Ce credeti ca mai pot face?
  •  
    sua
    • 2 mesaje
    6 Ian 2014, 23:19
    0 0
    cred ca mai bine ma multumeam cu statu de amanta....iubeam in secret,macar il stiam langa mine pt putin timp.Nu-l pierdeam pt totdeauna
  •  
    • 1532 mesaje
    7 Ian 2014, 13:24
    4 0
    Nu poti pierde ceva ce nu ai avut niciodata... el nu ti-a apartinut in felul in care vrei tu... so... move on daca ai demnitate

    P.S. Merit un premiu ca am inteles ideea, la cum ai scris... afunda-te intr-o carte de gramatica, mai inveti un articol hotarat, alea alea, si poate il uiti. si impusti 2 iepuri dintr-o lovitura.
  •  
    • 4419 mesaje
    7 Ian 2014, 13:37
    1 0
    sua said:cred ca mai bine ma multumeam cu statu de amanta....iubeam in secret,macar il stiam langa mine pt putin timp.Nu-l pierdeam pt totdeauna

     

    Topic rezolvat, cuvintele tale o spun.  

  •  
    • 2807 mesaje
    7 Ian 2014, 17:55
    0 0
    Te multumesti cu firimituri de ici..de colo.., culmea, esti si constienta de asta sau pur si simplu nu stii/vrei sa te pretuiesti, nu ai pic de demnitate
    Te sfatuiesc sa-i lasi pe amandoi in urma, cel mai rapid vei reusi sa treci peste concentrandu-te pe scoala si sa ridici bariera fata de tine in primul rand si in relatiile cu barbatii

    Daca ramai ancorata intr-o relatie in care evident nu esti dorita ( ti-a spus omul verde-n fata), risti sa te trezesti ca nu faci fata nici facultatii plus ca ramai si singura intr-un oras strain

    O varianta ar fi sa te transferi cu facultatea inapoi in orasul tau...daca se poate

    Ai toata viata inainte, invata din greseli


    Acest mesaj a fost editat de către floare-de-colt: 7 Ian 2014, 17:56
  •  
    • 158 mesaje
    8 Ian 2014, 18:09
    0 0
    ciudat baiatu'.....daca nici nu ii placea de tine, nici nu a vrut sa profite de tine( mai ales dupa ce i-ai spus ca il iubesti,practic putea sa te joace pe degete cum vroia el).....chiar nu-mi pot da seama de ce a mai iesit cu tine......si amanta nu i-ai fost niciodata daca nu a avut pe altcineva....
  •  
    • 1234 mesaje
    8 Ian 2014, 20:51
    0 0
    Pai poti sa tragi in primul rand niste concluzii din ce spui chiar tu
    a) 'el nu a luat in calcul sentimentele si sacrifiiciile mele'
    b) 'm-a durut crunt.....asa ca am decis sa accept invitatiilor uni prieten de-a lui '
    c) 'am ajuns sa ma indragostesc de el ........raspunsu lui ma socat, mi-a zis ca nu este bine ca m-am indragostit...sa incerc sa il uit'

    Concluziile ar fi ca iti fac rau urmatoarele: sacrificiile si renuntarea la propriile prioritati, pentru o relatie incerta; saritul in alta relatie incerta pentru a evita durerea unei rupturi; relatii aparent inegale sau '"neoficiale", in care Gigelul refuza sa te valideze ca partenera, intratul in povesti amoroase doar pentru ca exista un gol de care iti e teama.

    Ce poti face este sa accepti ca niciunul din cei doi Tarzani nu era o optiune care sa se ridice la nivelul dorintelor si nevoilor tale actuale, sa ii uiti frumos pe amandoi iar pe viitor sa incerci sa eviti relatiile care iti incalca limitele sau principiile, pentru simplul motiv ca ele matematic te vor face sa suferi si iti vor intari falsa credinta ca nu "meriti" mai mult.