asistent medical in strainatate

  •  
    • 1784 mesaje
    11 Oct 2009, 14:04
    0 1
    Aveti idee de vreo firma care intermediaza contracte in strainatate pentru asistente medicale ??? Am gasit cate ceva pe net insa m-ar ajuta mult niste recomandari....va multumesc!!!
  •  
    • 2386 mesaje
    11 Oct 2009, 15:22
    0 0
    Dar prin Oficiul National cand se fac selectii in toata tara, ai incercat?
  •  
    • 3741 mesaje
    12 Oct 2009, 10:11
    0 0
    tea, eu am auzit ca obiettivo lavoro ar fi cea mai mare si de incredere firma. Ei au sediul si in Italia si nu primesc comision de la client, ci de la statul italian.

    Sa nu te grabesti sa semnezi contractul cu vreo firma pt ca fac aia pe dracu'n patru si-ti cer o gramada de bani, iar daca vrei sa-l desfaci, zic ca te dau in judecata si mai tre' sa le dai si nu stiu cati bani. O nebunie!

    Bafta!
  •  
    • 1784 mesaje
    15 Oct 2009, 11:09
    0 0
    Fetelor va multumesc mult pentru sugestii...informatia este pentru cumnata mea care ar vrea sa ia calea strainatatii..
    printe suna interesant ce spui, am sa ma interesez aici pe plan local (iasi).
    O sa investighez si cu obiettivo lavoro desi ar vrea intr-o tara in care se vorbeste engleza (vorbeste fluent).
    Sper sa gasim ceva...
  •  
    • 2386 mesaje
    15 Oct 2009, 15:26
    0 1
    Sa intre pe site-ul
    http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=ro&langChanged=
    true

    "Un mod simplu de a afla informaţii despre locurile de muncă şi ofertele de educaţie din Europa".

    Poate gais locuri de munca on-line. Sa caute un consilier Eures si la voi in oras sau la Bucuresti. Macar e ceva oficial, nu plateste nimic.
  •  
    • 967 mesaje
    2 Dec 2009, 17:26
    1 0
    www.movingpeople.ro ,am cautat pentru verisoara mea si deja are vineri interviu la bucuresti si prezinta toate actele necesare.
    Firma selecteaza pentru Belgia si Franta.Incearca si sa vezi ca iti raspund cu promptitudine.
    Nu iti cer nici un comision.
  •  
    8 Iul 2011, 20:09
    0 0
    pentru pisica_salbatica,spune-mi te rog a sunat verisoara ta la moving sau a trimis cv si au contactat-o ei
  •  
    • 3 mesaje
    15 Iul 2011, 13:56
    0 1
    Se cauta asistenti medicali si doctori in strainatate ... Ce pacat ca nu mi-a placut chimia si biologia sa fiu doctorita. Altfel te descurci si esti vazuta, alt statut... Dar sigur, nu in Romania !
  •  
    • 5609 mesaje
    18 Iul 2011, 13:56
    1 0
    adriana.matei said:
    Se cauta asistenti medicali si doctori in strainatate ... Ce pacat ca nu mi-a placut chimia si biologia sa fiu doctorita. Altfel te descurci si esti vazuta, alt statut... Dar sigur, nu in Romania !

     

    Daca ai sti cat te inseli Adriana!

    Asta este mentalitatea din Romania, gandirea pur romaneasca!

    Doctorii din strainatate sunt oameni ca mine si ca tine, aici nimeni nu face caz ca-i doctor sau inginer, numai in Romania este snobismul asta. Si nici ceilalti oameni nu fac caz ca vorbesc cu un doctor sau un inginer, sunt simpli oameni si atat. Trebuie doar sa fii respectos, indiferent ca stai de vorba cu un maturator sau cu un director,  chiar si atunci cand Directorul general al unie corporatii iti cere sa-i spui pe nume direct, asa este in strainatate, se merge la per tu dar pe un ton politicos.

    Mergem la biserica in Romania si popa spune : "vai poftiti domnul inginer, aici in fata langa dom' doctor si dom' primar...." Rusine lui popa! In fata lui Dumnezeu suntem toti asemeni, simpli, oameni!

    In fata lui Dumnezeu si mai ales in biserica nu suntem nici inginer, nici primar, nici sluga nici macar domn...suntem: Maria, Vasile, Gheorghe, Frusina...etc... fiecare cum avem numele.

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 18 Iul 2011, 13:59
  •  
    • 811 mesaje
    18 Iul 2011, 23:13
    1 0
    asa e maricon.
    plus ca romanii se injosesc, le place sa se umileasca.