a scapat cineva de vergeturi?

  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 12:57
    0 6
    sau macar le a diminuat intr o proportie mare pe cele deja albe.am doar cateva pe fund.sunt de cativa ani acolo,insa,din nefericire nu le am tratat.am vazut k la oriflame e o crema kre promite o reducere de 80%a vergeturilor.oare e adevarat?dc le as reduce macar 50 & nu s ar mai vedea app delok k nu sunt groase.
    voi ce creme ati folosit?au dat vreun rezzultat?stiu k nu putem scapa de ele complet,insa o reducere semnificativa ar insemna mult pt mn.
    astept raspnsurile voastre. va pup pe toate.
  •  
    • 33 mesaje
    13 Mai 2009, 13:03
    1 4
    Buna Chrisssy. Eu am folosit gelul antivergeturi cu actiune intensiva de la Mustela. Se aplica direct pe vergeturi si rezultatul este foarte bun. Eu am scapat de vergeturi, sunt foarte multumita. Produsul il gasesti in lanturile de farmacii.
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 13:11
    0 0
    pe bune?nu e o cauza pierduta?ms mult de rasp.s au diminuat mult sau ai scapat complet?nu de alta dar pan akm nu am auzit pe nimeni sa scape de ele complet.
    dupa ce le diminuezi urmezi tratamentul in continuare sau e suficienta o crema hidratanta.
    esti o eroina dc ai reusi sa scapi de cele albe.BRAVO
  •  
    • 33 mesaje
    13 Mai 2009, 13:15
    1 0
    eu o folosesc si acum, s-au redus vizibil, oricum nu erau foarte, foarte accentuate, mi-am cumparat gelul imediat cum am vazut ca apar..e super!
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 13:38
    0 0
    ale tale erau rosiatice sau albe?k ale mele sunt cam vechi.
    can kt iti ajunge un tub k am vazut k gelul cu actiune intensiva 75ml costa cam 100ron(cam piperat).
    eu am cateva,nu foarte mari,insa vechi.
    bine macar k la plaja le ascunde slipul,insa tot ma enerveaza k stiu k sunt acolo.
    ajutor.
    astept si alte sugesti.
    nu a mai gasit nimeni o crema eficienta.
    app de mustela:am citit pe site ul lor k gelul se aplica pt 2 3 luni.apoi ce faci?ramai asa cu rezultatul obtinut sau reapar?
  •  
    • 33 mesaje
    13 Mai 2009, 13:49
    1 1
    Au fost albe si acum incep sa se duca de tot, abia se mai vad, reduce culoarea si adancimea vergeturilor. Un flacon mi-a ajuns o luna, ma dadeam dimineata si seara direct pe vergeturi, e cremos si consistent, se intinde bine si miroase frumos.
    Tot de la Mustela, pentru vergeturi mai e crema cu dubla actiune.
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 14:05
    1 0
    am citit pe site k acea crema e pt cele proaspete.deci nu mi se potriveste.............
    off
    ce de probleme nesuferite
    dc nu as avea acele verg as fi complet multumita de corpul meu.
    bine macar k pe iubi nu l deranjeaza dlok.
    nici nu le a obs pan nu i am zis eu k sunt akolo.
    oricum astept in continuare pareri k sunt multe marci:aslavital,oriflame;eucerin,etc.
    va pup pe toate
  •  
    • 61 mesaje
    13 Mai 2009, 14:39
    2 1
    si eu am probleme cu aceste vergeturi ca si tine si cand ma gandesc ca vine vara si vom merge la mare ma apuca nebuneala eu am descoperit o crema pe care sa o prepari singura acasa nu pot vb de rezultate pt ca de azi incep sa ma masez cu ea eu iti propun sa incepem impreuna lupta impotriva vergeturilor si sa vedem ce rezultate vom avea

    Paseaza o jumatate de avocado si amesteca-l cu sucul de la o lamiie si cu o lingura de miere. Amesteca pina obtii o pasta de consistenta unei creme si aplic-o pe vergeturi
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 15:28
    1 0
    ok.sunt de acord cu propunerea ta.
    o sa fie mai greu sa gasesc avocado.ai idee cam kt costa un fruct ?
    se aplica zilnic,nu?
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 15:30
    0 0
    discutia ramane deschisa in continuare.
    sfaturile celor care au scapat de vergeturi sunt aur pur pt cele aflate in lupta cu ele.
    cred k o sa strang banisori si o sa mi iau o crema scumpa gen mustela.
    mai greu cu finantele pt studente
  •  
    • 306 mesaje
    13 Mai 2009, 17:35
    1 0
    buna ... eu am slabit brusc si mult si repede ... si evident am vazut ceva vergeturi pe piele
    unee le aveam din adolescenta dar si cateva noi ... dar nu am disperat si miam preparat acasa o crema din urmatoarele ingrediente: intro crema de galnele de la plafar am pus:
    tictura de propolis
    ulei de musetel cateva picaturi
    10ml vitamina A
    vitamina E capusle gelatinoase sparte vreo 2folii
    2 filode de colagen
    2 fiole de elastina
    si mam tot uns zilnic dupa dush si aspectul lor sa imbunatatit mult ... nu au disparut dar nu mai sunt ata de vizibile
    acum mam oprit la ulei de migdale dulci dupa dus( hidrateza intens pielea si are si efect anticelulitic) - eu il aplic si pe fata ca am un ten sensibil la creme si este minunat!!!
    mult succes !!!
  •  
    • 157 mesaje
    13 Mai 2009, 17:53
    1 0
    kt de mult s au redus cele din adolescenta,cele vechi?dupa cum am mai spus ale mele sunt vechi si nu cred k se diminueaza doar cu atat..uleiul de migdale il fol si io si e bun pt orice.
    unde gasesc fiolele si cam cat costa.
    kred k e bn pt piele dc le adaug in orice crema,nu?pt prevenire
  •  
    • 61 mesaje
    13 Mai 2009, 23:13
    0 0
    avocado se vinde la bucata eu am dat 6,80 ron pe 1 trebuie sa recunosc ca face minuni reteta asta acum cred ca depinde si de la o pers la alta dar pot spune ca se vad schimbari de la prima aplicare trebuie sa te dai cu amestecul asta dupa ce faci baie de preferat cu apa mai calduta am sa ti spun maine si de ce e bine sa faci asa si stai cu amestecul asta 20 -30 min pe zona cu probleme cu amestecul asta se da de 2 ori pe saptamana adica 1 buc mai vb maine revin cu alte detali te pup
  •  
    • 1767 mesaje
    14 Mai 2009, 09:52
    1 0
    Am incercat eu Oriflame si am si acum....bunuta, dar trebuie folosita in fiecare seara.

    Eu vroiam sa incerc Geomar pt ca mi-am luat pliculetele acelea in 4 pasi dar cred ca o sa imi iau Mustela, m-ai facut curioasa.

    Cat despre avocado...trebuie probabil sa fii in faza 1 de celulita si vergeturi nou aparute...sincer, nu cred ca are rezultat.
  •  
    • 61 mesaje
    14 Mai 2009, 10:34
    0 0
    reteta cu avocado BUNA PT VERGETURI MATURE si da rezultate am aplica o singura data si chiar am vazut o mica schimbare am incercat toate cremele pt vergeturi din farmaci si dif firme si schimbari nu au fost
  •  
    • 306 mesaje
    14 Mai 2009, 11:22
    0 0
    chrisssy21 ale mele se vad doar daca strang pielea cu mana ... inainte erau vizibile in roice pozitie aproape ...
    fiolele se gasesc la un plafar din zona unirii au si site :www.naturaplant.ro acolo gasesti detaiile de contact iar pretul este de 5lei/fiola!!
    eu fac tot felul de impachetari acasa pentru ami imbunatatii aspectul pielii ...
  •  
    • 73 mesaje
    14 Mai 2009, 12:44
    0 0
    rezultate instante pe vergeturi am avut cu dermoporatie, adica tratament la salon. Iti recomand cu draga inima. la mine a meritat. daca vrei detalii lasa-mi pm.
  •  
    • 157 mesaje
    14 Mai 2009, 13:32
    1 0
    or fi ele,vergeturile,incapatanate,dar noi,fetelor suntem si mai si.
    o sa incep si eu tratam cu avocado de sapt viitoare.
    crema de la oriflame promite estomparea cu 80%!!!!!!!11ceea ce e f mult.
    kt de mult s au estompat?
    kt costa o sedinta de dermopatie si de cate sendinte e nevoie,k am vazut aseara pe net k le poate inlatura definitiv,ceea ce e fantastic,iar tipele din clip erau femei de varsta a 2 a cu probleme mari,nu 4 linii fine cum am eu,doar pe o singura parte(de parca zici k am crescut doar in dreapta)eu imi fac peeling cu cafea si aplic vergisal de vreo 3 seri.parca incep sa se vada ceva rezultate,dar nu spectaculoase.
    mustela ser intensiv a mai incercat cineva?
  •  
    • 157 mesaje
    14 Mai 2009, 13:34
    0 0
    dermoporatie:scuze de greseala.
  •  
    • 88 mesaje
    14 Mai 2009, 14:08
    0 0
    http://www.miniprix.ro/ro/dress-up/details/1764/mihai-mihaela, un vot va rog. Este un concurs!