a scapat cineva de vergeturi?

  •  
    • 269 mesaje
    24 Mai 2009, 19:57
    0 17
    N-am citit chiar tot, asa ca nu stiu daca a fost mentionat. Incercati Bio-Oil. Foarte bun si nu scump. O sticluta e 10$ si tine o luna. Rezultate excelente.
  •  
    • 81 mesaje
    24 Mai 2009, 20:01
    4 4
    La cat am laudat-o pe doctorita cred ca trebuie sa imi faca discount 80% poate chiar 100% .
    Am mai scris despre ea se numeste Natalia Dumitrescu si de cand a gasit fiica-mea site-ul ei imi e mai usor sa ii dau detaliile : aveti acolo si nr. de telefon si adresa si o parte din tarife, pentru ca am vazut ca face la cabinet mult mai multe lucruri decat scrie pe site : ex. dermatoscopic la alunite, electrocauterizari la sboree, biopsii, mezoterapie etc.
    adrsa e www. beautyconsultant.ro .
    Oricum tarifele le stabileste in functie de mai multe criterii(nr. de sedinte necesare, marimea zonei tratate, manevre suplimentare) si cel putin in cazul meu si al fiica-mii au fost in avantajul nostru nu al ei. Si am mai discutat cu persoane care asteptau si mi-au zis ca asa face cu toti. Preturile oricum sunt clar mai mici decat la alte clinici iar tipa are rabdare si iti explica pas cu pas ce iti face, ce urmeaza sa simti, ce sa faci in continuare etc., iti face poze, fisa etc.
  •  
    • 157 mesaje
    24 Mai 2009, 22:14
    6 4
    caress,tu ai scapat cu uleiul asta?de unde il cumperi?vreau mai multe detalii
  •  
    • 1510 mesaje
    25 Mai 2009, 01:28
    2 2
    da caress, dupa cat timp ai observat tu imbunatatiri pt vergeturi? pt ca eu m-am dat cu el vreo 3 sapt si nimic, am intrerupt si am reluat acum pt ca vreau sa-l termin insa mai mult decat pielea fina nu mi se pare a face.

    torentica multumim mult pt datele despre doctorita asta .
    o sa mi-o trec in agenda, are preturi accesibile si pare serioasa si priceputa.
  •  
    • 269 mesaje
    25 Mai 2009, 04:29
    1 0
    Cam dupa 6 saptamani au vazut imbunatatiri. In prospect spune ca trebuie sa il folosesti 3 luni, de doua ori pe zi.
    Eu sunt acum dupa 2 luni.

    La mine a dat rezultate. Bine, nu aveam vegeturi prea mari, dar erau acolo de mult timp. Acum sunt doar putin vizibile. Sa vedem dupa inca o luna...

    Mie mi se pare excelent si pentru fata. Folosesc putin inainte de crema hidratanta.

    Nu as putea sa spun de unde poate fi cumparat in Romania. Eu locuiesc in Canada.
  •  
    • 1510 mesaje
    25 Mai 2009, 16:07
    7 2
    Hm, eu l-am folosit doar o data pe zi, seara dupa baie.
    In Romania nu se gaseste, poate au inceput sa livreze si la noi cei de pe site-ul bio-oil, acum 2 ani cred ca am incercat eu si nu mergea.
  •  
    • 81 mesaje
    25 Mai 2009, 18:38
    1 5
    Am terminat prima sedinta de mezoterapie. Pare a fi foarte misto. Mi-a injectat peste tot pe la vergeturi si pe la colaceii ai mici un cocktail cu bunatati care se pare o sa stimuleze metabolisul local si o sa creasca arderile de grasime locale.
    A rugat-o sa imi faca si unde erau sunculitele mai mari si mi-a zis clar ca face degeaba acolo ca e stratul prea gros.
    Efecte secundare? N-am simtit mai nimic; foloseste seringa de insulina si nu pistolul si nu se simte nimic si nici nu apar vanatai. Mi-a zis o prietena care si-a facut la o clinica de pe lascar catargiu ca cei de acolo foloseau pistol si au ramas niste vanatai oribile.
    Dupa vreo 5 minute a inceput sa simt ca o febra musculara si m-a tinut starea asta vreo 10-15 minute.
    Mi-a dat toate indicatiile despre ce trebuie sa fac mai departe si cam atat. De-abia astept sa vad rezultatele
  •  
    • 157 mesaje
    25 Mai 2009, 20:13
    0 1
    totusi nu a mai dat nimeni peste o crema buna?
    in pr rand eu nu am bani sa merg la salon,nici nu stau in bucuresti,si nici nu sunt mari.
    cred k o sa scap complet cu o crema buna pt k de 2 sapt imi dau cu ulei de masline si ulei de migdale si nu prea se mai vad.
    vreau totusi ceva mai puternic k sa nu mai am delok.
    deci sa revenim la creme testate:
    nush ce sa mi iau:eucerin,mustela sau elancyl.
    voi ce ziceti?ati incercat vreuna?
    daca mere cu ulei de masline tre sa mearga mai bn cu crema.
    ce sfat imi dati? va pup
  •  
    • 61 mesaje
    26 Mai 2009, 11:31
    0 3
    eu ma dau de 2 sapt cu crema de avocado preparata de mine ,cu ulei de masline si aplic si argila pe zona cu probleme sunt foarte multumita la mine cremele de la diverse firme nu au un efect bun
  •  
    • 1510 mesaje
    26 Mai 2009, 18:16
    0 1
    leutuu cum faci sa nu imprastii argila peste tot prin casa?
    eu de cate ori ma dadeam cu ea lasam dara alba in spatele meu, se faramita si din cauza miscarii cadea.
    am incercat cu folie dar si asa cadea, mai putin dar tot nu disparea 'problema'

    si la fel, cum faci sa stea crema aia de avocado pe care o prepari?
    oare uleiul de avocado are aceleasi efecte? ma gandesc ca ar fi ami usor de aplicat..
  •  
    • 247 mesaje
    26 Mai 2009, 20:17
    4 0
    Dragele mele.. sa stiti ca eu fac de o saptamana si ceva tub si tratament cu ultrasunete si vergeturile s-au redus considerabil...chiar si prietena mea a vazut...
    Nu credeam ca o sa mai scap de ele avand in vedere ca aveam VERGETURI FOARTE MARI si albe,vechi de cativa ani buni.
    aaa si nu fac vreo reclama
    la celulita mai am ceva de lucrat..deocamdata nu se prea vede.
  •  
    • 26 mesaje
    5 Iun 2009, 09:11
    0 3
    buna vreau sa iti recomand cu toata inima produsele de la Nuskin Pharmanex daca le incerci odata nu te mai desparti de ele plus ca au si o tehnologie extraordinara Galvanic Spa un aparat portabil pe care il poti folosi tu acasa cu trei capete interschimbabile pt tratarea ridurilor a celulitei si a scalpului .Este f adevarat este o investitie dar e pt tine si eu fac parte din cele care au folosit tot ce se putea fara efect dar acum inteleg valoarea curentului galvanic in frumusete si tratamente si combinate cu ingrediente naturale fac minuni, dar dupa cate ,,produse naturale,, sunt acum la noi trebuie sa stii unde sa te orientezi .Incercati si va garantez ca veti avea confirmarea efectelor acestor produse , o confirmare face mai mult decat 100 de vorbe bune .Accesati www.nuskin.com sau www.pharmanex.com si daca doriti va stau la dispozitie 0770123252 va doresc sa fiti frumoase
  •  
    • 41 mesaje
    5 Iun 2009, 11:25
    0 0
    Hey! Emulsia anti-vergeturi de la Aslavital e ok, imbunatateste aspectul pielii, insa nicio crema nu garanteaza ca dupa folosirea ei, vergeturile dispar. Pentru prevenirea vergeturilor si pentru o mai buna elasticitate a pielii, emulsia Aslavital e foarte ok.
  •  
    • 157 mesaje
    15 Iun 2009, 18:37
    4 0
    hello!m am hotarat sa las leacurile babesti deoparte si mi am luat elancyl galenic:
    E FOARTE BUN!dupa 2 zile de utilizare se vad imbunatatiri mari.nu se mai vad decat daca trag de piele.
    daca o tin tot asa s ar putea sa scap de tot.
    la voi,ce efecte au tratamentele?k nu am mai vb de mult.
  •  
    • 81 mesaje
    15 Iun 2009, 18:43
    0 0
    La cei 20 si inca vreo 25 de ani ai mei parca am capiat. Adica n-am capiat ci am devenit constienta ca timpul nu iarta si cu atat mai putin barbatii. Si m-am agatat si eu de un pai si trag de el cat pot.Si aici ma refer la dermatoloaga de care v-am mai spus si care cred ca mai are putin si se muta cu mine.
    Vergeturile le fac la ea(s-au redus vizibil!), ridurile de pe frunte mi le fac cu hialuronic si intersprancenos imi arde un radiesse saptamana viitoare, a inceput sa imi faca mesoterapie combinata cu acupunctura pentru celulita si tot asa. Parca as fi o uzina chimica.
    Partea ciudata e ca si-a dat seama barbata-miu. Si asta spune ceva!!
  •  
    • 157 mesaje
    15 Iun 2009, 18:48
    1 0
    bravo tie,torentica!nici o femeie nu ar trebui sa se negijeze.
    cand un barbat spune k nu i pasa cum arati,minte in draci.
    chiar dc te iubeste ,sigur prefera sa si vada iubita mai frumoasa si mai ingrijita.
    eu inca nu am nevoie de schimbari,insa ma ingrijesc cum pot k sa ma mentin asa muuuuuuuuuuuuuuullllllt timp.te pup
  •  
    • 1767 mesaje
    18 Iun 2009, 12:52
    0 0
    Te pup torentica! Ai un mesaj foarte frumos. Toate femeile ar trebui sa faca sa ceva si daca nu au un indemn, cred ca mesajul tau ar trebui pus pe perete si citit in fiecare zi.

    Ia spune-mi te rog: cat te-a costat tratamentul pentru vergeturi si in ce a constat?

    Mi-a placut foarte mult mesajul.Te pup.
  •  
    • 2386 mesaje
    18 Iun 2009, 16:24
    0 4
    Am vazut o crema Palmers pt cele acare au nascut sau au slabit. Ati incercat?
    Iar pt cele insarcinate gama Matern.
  •  
    • 81 mesaje
    18 Iun 2009, 16:25
    2 1
    Multumesc pt. aprecieri
    Nu stiu prea exact cat a costat doar partea cu vergeturile pentru ca am luat un pachet mai mare si reducerea a fost consistenta. Si fiica-mea dupa ce a scapat de acnee si daca tot mai are restrictie la soare a zis ca se duce si ea maine sa ii mareasca si sa ii contureze buzele cu acid hialuronic. O sa ii spun sa o intrebe ea cat costa vergeturile dar iti zic ca cel mai bine o suni direct pe doctorita. Se intampla sa nu raspunda ca mai opereza, mai consulta, dar insista ca nu se supara.
    Telefonul ei l-am mai dat aici pe forum.
    Dr. Dumitrescu: 0742267324
    Mergi cu incredere. Daca e ceva ce nu poate sa faca nu te abureste ca sa vezi, ca o fi, ca o pati. Iti zice direct ce si cum.
  •  
    • 2386 mesaje
    18 Iun 2009, 16:31
    1 3
    Nu inteleg de ce vergeturile apar si cand slabesti doar 2-3 kg.
    Ce se intampla atunci cand greutatea variaza cu 10-15 kg.
    Am vazut vergeturi si la barbati.