a scapat cineva de vergeturi?

  •  
    • 81 mesaje
    18 Iun 2009, 17:42
    1 0
    Dupa ce slabesti 2-3 kile eu n-am auzit sa apara vergeturi. S-o putea, nu stiu, dar nu cred. O sa intreb si eu mai departe. Eu le-am facut in ultima luna de sarcina cand am luat brusc vreo 10 kilograme si toate la burtica. Din pacate pe vremea aia nu prea aveam ce sa le fac si m-am obisnuit cu ele pana de curand cand am aflat ca se pot trata.
    Am inteles ca motivul pentru care la unii apar si la altii nu e tesutul haios , textura mai pacatoasa a pielii. Colagenul din nu stiu care strat e de haioasa calitate
  •  
    • 81 mesaje
    18 Iun 2009, 18:21
    0 0
    am vrut sa spun ca de "proasta calitate", dar ma uitam la o reclama la tv si m-am gandit "haioasa!" si uite ce a iesit
  •  
    • 105 mesaje
    18 Iun 2009, 20:02
    0 0
    Am descoperit si eu azi in lupta cu vergeturile o reteta care suna promitatoare. Amesteci in cantitati egale shea butter cu ulei de masline si te masezi in fiecare zi , de cate ori crezi tu ca e nevoie
  •  
    • 157 mesaje
    18 Iun 2009, 20:27
    1 0
    tratamentele astea naturiste sunt destul de eficiente insa efectele apar greu.
    eu,inainte sa mi iau galenic,ma ungeam cu o amestecatura de ulei de masline,ulei de migdale si o masca cu vitamine.imbunatatea aspectul pielii,insa intra f greu in piele si nici nu se compara cu galenic,care la mn chiar are efect.
  •  
    • 37 mesaje
    18 Iun 2009, 21:00
    0 0
    avand in vedere ca vergeturile merg mana in mana cu celulia, folosesc colanti anticelulita. sunt eficienti pentru ambele probleme.Acesti colanti anticelulita isi fac efectul cam in 14 zile de cand incepi sa ii porti. ciorapii au pe interior microcapsule ce ajuta la eliminarea grasimilor si a vergeturilor. Ii poti purta oriunde, oricand, nu te deranjeaza, 2-3 ore pe zi. vi-i recomand si voua. eu mi i-am comandat online de la o firma de tehnica medicala si mi-au fost adusi acasa prin curier. daca va intereseaza, aici se gasesc colantii: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
  •  
    • 1767 mesaje
    19 Iun 2009, 11:54
    0 0
    Off...eu vroiam un pret informativ si detalii despre ce ti-a facut la vergeturi; telefon nu prea vreau sa ii dau acum pentru ca nu sunt pregatita pt tratament (nu am timp si nici dpdv material nu as fi chiar bine pregatita).

    Poate intreaba fata ta.
  •  
    • 1510 mesaje
    19 Iun 2009, 19:20
    0 1
    mihaela dar de ce nu suni tu? (!)
    e cel mai usor asa
    cred ca ai timp sa dai un telefon, nu?
    probabil ca pretul depinde de intinderea si de adancimea lor
  •  
    • 2386 mesaje
    17 Iul 2009, 13:23
    0 0
    Tocmai am gasit o crema antivergeturi de la Vichy. Sper sa aiba efect, am luat-o la reduceri, altfel m-ar fi costat 20 de euro.
  •  
    • 37 mesaje
    18 Iul 2009, 00:11
    0 0
    eu pentru vergeturi folosesc colanti anticelulita. nu se poate scapa definitiv de ele, o data ce iti apar, poti doar sa le tii in frau, sa nu se extinda. acesti colanti sunt benefici atat in cazul celulitei cat si a vergeturilor, deoarece au incorporate microcapsule ce distrug grasimile. sunt mai subitiri decat colantii normali, eu ii port 2-3 ore pe zi,am deja o luna de cand ii port si se vad rezultatele. merita incercati.
    daca va intereseaza, se gasesc la un magazin online de tehnica medicala, eu i-am comandat pe site si mi-au fost adusi acasa prin curier rapid. aici se gasesc: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
  •  
    • 2386 mesaje
    31 Iul 2009, 14:21
    0 0
    Stiti ca am vazut barbtai cu vergeturi? Incredibil.
  •  
    • 157 mesaje
    31 Iul 2009, 20:39
    2 0
    cam 50%dintre barbati fac vergeturi.
    ce bine imi pare!!!!!!!!!!!!!!!1
    si ce e mai amuzant k fac si cei care merg la sala,daca le creste muschiul prea repede!
    eu am incercat elancyl!folosesc de vreo luna!
    e bunicica,s au mai estompat,dar nu pot sa spun k e extraordinara.
    oricum am auzit k cele capatate in adolescenta daca sunt bine tratate se pot estompa de a lungul timpului cam 80%
    daca o sa am vreodata bani o sa mi fac tratam de dermoporatie,k cica le umple cam 95% in 5-6 sedinte.
    nu am ce face decat sa ma cremuiesc si sa astept sa mai cresc k sa pot sa fac si banuti.
    va pup
    daca descopera vreuna ceva f bun sa nu uite sa ne spuna si noua.
  •  
    • 56 mesaje
    4 Aug 2009, 17:23
    1 0
    Eu sunt la al 2 lea tub de SUPLIFORM il folosesc de 13 zile si NU se vede nici un efect, nu s-au redus nici vergeturile, nici celulita. M-am saturat de ele!!!
  •  
    • 157 mesaje
    4 Aug 2009, 20:04
    0 0
    mie mi a placut supliformul,dar eu nu am celulita,il foloseam decat atunci cand faceam gimnastica k mi se parea mie k transpiram mai mult.
    vergeturile le estompa f putin,insa faca pielea super fina.
    pt vergeturi ma dau cu galenic,s au mai subtiat si cele mici au disparut.
    macar acum nu se mai vad decat daca trag de piele.
    poate daca ma tot cremuiesc dispar.
    nu stiu.
    mai incerc si mai vedem.
    cat despre supliformc vrei sa scapi de celulita da te cu supliform ,apoi iti iei cate perechi de colanti sau dresuri lycra poti si faci gimnastica intens.(eu fac tae b
    la mine rezultatele sunt fantastice:nu mai am pic de celulita(nici macar cand strang pielea),si toate hainele vin mult mai bine(cele care nu cad de pe mine k am ajuns de la 55 kg la 48 la 1,72m).
  •  
    • 17 mesaje
    4 Aug 2009, 22:02
    1 0
    Buna eu am incercat emulsia pentru vergeturi de la Aslavital si mi-a fost de folos numai ca trebuie sa faci si un pic de miscare. Am cautat-o prin magazine si nu am gasit-o si intr-un final am comandat-o de pe un site naturist http://www.dietapan.ro/index.php?m=d&pg=1&idp=44&find=YToyOntzOjM6InNxbCI7czozMDoicC5pbmRpY2F0aWUgbGlrZSAnJXZlcmdldHVyaSUnIjtzOjM6InR4dCI7czoyODoiaW5kaWNhdGllIDogPGI_dmVyZ2V0dXJpPC9iPiI7fQ==
    au fost foarte rapizi si merita incercat. Sper sa iti fie de folos si tie
  •  
    • 1 mesaje
    18 Aug 2009, 19:05
    1 0
    CEL MAI BUN TRATAMENT CONTRA VERGETURILOR ESTE TRATAMENTUL CU ULTRASUNETE
    ESTOMPEAZA VERGETURILE VECHI CU PANA LA 50% IAR PE CELE NOI APARUTE 100%
  •  
    • 1767 mesaje
    19 Aug 2009, 10:23
    1 0
    Toate metodele astea gen ultrasunete, laser, injectii (parca mezoterapie se numea) si care or mai fi ca nu le stiu, dau rezultate ... pretul din pacate impiedica pe multe femei sa le faca.
    ... si d-aia intrebam de creme...