aceeasi nasi la a doua cununie

  •  
    • 16 mesaje
    24 Oct 2006, 07:11
    0 0
    Este bine sa ai aceeasi nasi ca la prima cununie si la a doua cununie?Va rog sa ma ajutati pentru ca nu am gasit pe net pareri sau superstitii legate de acest subiect.
  •  
    • 626 mesaje
    24 Oct 2006, 09:50
    0 0
    Nu prea este ...doar in cazul in care primul sot a murit.
    Dar nasii ce spun?
  •  
    • 4132 mesaje
    24 Oct 2006, 09:58
    0 0
    Mai eu una nu am auzit sa fie de rau,chiar cunosc un caz la mine in familie si a doua oara casatoria a fost reusita au copii mari acum cu copii la rindul lor.
    iti doresc numai bine si sa fii fericita.
  •  
    • 392 mesaje
    24 Oct 2006, 10:06
    0 0
    Eu cunosc un astfel de caz.
    Avem niste cunostinte care au cununat cu ani in urma o pereche. Nasii si finul cunostinte vechi, colegi de scoala. Dupa cateva luni finii au divortat, dar nasii au pastrat legaturi foarte stranse cu .... fina.
    Dupa o perioada de timp fina se casatoreste cu un actual coleg al nasului si vor sa fie cununati de aceeasi nasi. Acum actualii fini au 2 copii si o casnicie reusita.
    Nu stiu daca sunt ceva implicatii religioase, dar ca sa fii tu cu sufletul impacat poti vorbi cu un preot.
  •  
    • 601 mesaje
    24 Oct 2006, 10:12
    0 0
    Nici eu nu cred c-ar trebui sa fie piedici dar, ca sa fii tu impacata, mai bine intreaba un preot. Eu cand am o nelamurire de acest gen, asa fac si imi prinde bine. Un preot bun iti da si explicatii, de ce da sau de ce nu. Multa fericire iti doresc!
  •  
    • 4132 mesaje
    24 Oct 2006, 10:26
    1 0
    Da cred ca este bine sa intrebi un preot asta ca sa fii tu linistita.
  •  
    • 619 mesaje
    24 Oct 2006, 18:15
    0 0
    Daca preotul poate da binecuvantarea si a doua sau a treia oara cuiva, sa se casatoreasca, nasii de ce n-ar face-o? Si totusi...si eu as avea o retinere, care tine nu de superstitii, ci de etica: nasii sunt parintii spirituali ai celor doua persoane si asa vor ramane cat va tine casnicia acestora!Ei trebuie sa vegheze la trainicia acesteia!
  •  
    • 7 mesaje
    20 Dec 2017, 20:00
    0 0
    Eu am avut caz concret.Nu am fost de acord sa ma cunune cei care l-au cununat pe sotul meu cu prima nevasta