Dermatograf care nu se intinde ?

  •  
    • 195 mesaje
    18 Mar 2006, 20:54
    0 0
    Nu am reusit sa gasesc un dermatograf negru bun care sa nu se intinda.
    Voi ce dermatograf folositi si este bun ?
  •  
    • 102 mesaje
    18 Mar 2006, 20:58
    0 0
    Am folosit cam majoriatea marcilor dar inevitabil toate se intind dupa anumit timp.Acum folosesc unul de la Avon..e destul de binicel dar necesita si el mici retusuri.Insa am auzit multe persoane in jurul meu care imi recomanda banalul creion de la ADA ...
  •  
    • 195 mesaje
    18 Mar 2006, 21:04
    0 0
    Da de ADA am auzit si eu ; l-am si folosit dar totusi ...parca nu vreau sa mai imi cumpar un dermatograf ... suspect de ieftin... fara termen de garantie... fara nimic... Oare cat de bun este din punct de vedere al compozitiei... etc..
    Eu am unul verde de la BeYu si este extraordinar ; dar nu mai gasesc produse BeYu ( inainte erau in Unirea la parter... dar nu mai sunt si nici in alta parte nu am mai vazut !
  •  
    • 459 mesaje
    18 Mar 2006, 22:00
    0 0
    eu auzisem de ADA de la o prietena mai demutl si cand am auzit cat de iesftine sunt am ridicat dintr-o spranceana dar mi-am cumparat acum cam jumatate de an si chiar e super bun si chit ca e foarte ieftin nu cred ca e nimic dubios , pana acum nu am patit nimci rau si nu stiu pe nimeni sa fi patit.
  •  
    • 195 mesaje
    19 Mar 2006, 09:13
    0 0
    Dar de la Max Factor ati folosit dermatograf ? Cum este ?
  •  
    • 767 mesaje
    19 Mar 2006, 13:21
    0 0
    Draga mea, Max Factor nu am folosit pt ca din cate stiu nu au decat kohl. In schimb Revlon are si varianta colorproof si e super ok. La fel si Astor.
  •  
    • 21 mesaje
    19 Mar 2006, 14:55
    0 0
    Un dermatograf f bun si care nu se intinde este cel retractabil de la seventeen. nuanta mea preferata este 08, gri argintiu.
  •  
    • 480 mesaje
    19 Mar 2006, 16:06
    0 0
    Eu le folosesc pe cele retractabile, de la Avon si Oriflame. Dupa ce am trasat liniile, eu pun peste fard de pleoape de la Faberlic si tine f. bine fara sa se mai intinda.
    Incercati si voi, succes si sa fiti frumoase!
  •  
    • 35 mesaje
    19 Mar 2006, 23:17
    1 0
    am folosit si eu o perioada dermatograf negru de la ada, dar nu este destul de bun, deoarece se intinde. mai nou folosesc de la seventeen si mi se pare mult mai bun fata de ada si nici nu este destul de scump
  •  
    • 1316 mesaje
    7 Apr 2006, 16:03
    0 0
    si eu caut unul care chiar sa tina... ADA de la farmec nici macar nu se vede la mine (eu aplic dermatograful chiar pe interiorul ploapei.. sper k intelegeti) si nu se coloreaza cu el... l`oreal , mac , ati incercat?
  •  
    • 601 mesaje
    7 Apr 2006, 18:28
    0 0
    Si eu sunt mai mult decat multumita de creionul retractabil de la Oriflame....obisnuiam sa ma machiez destul de des si datorita faptului ca practicam si sport ma innegream mai mereu ...acum insa totul e super dupa 2 ore de alergat machiajul e intact.Numai ca am lasat-o mai moale cu machiajul pt ca imi obosea ochii fff tare ,dar si acum cand ma mai machiez(mai mult cu dermatograf negru)tot acest creion il folosesc si sincer toate colegele ma intreaba ce creion folosesc de e asa rezistent.
  •  
    • 2794 mesaje
    7 Apr 2006, 22:27
    0 0
    Imi place foarte mult sa folosesc dermatograf negru si din cauza aceste manii ale mele am ajuns sa incerc multe marci. Sa le luam pe rind. Oriflame:am avut 2 tipuri, unul clasic si unul retractabil. Uscate ambele, evident ca nu le-am putut folosi. O prietena de-a mea s-a ales cu o conjunctivita de la dermatografe Oriflame, m-am ales si eu cu una de la farduri de pleoape Oriflame. Am simtit eu ca nu e ok de cind le-am folosit prima data, dar aveau niste culori atit de frumoase ca nu m-am indurat sa le arunc si m-am pricopsit cu conjunctivita. Culmea ironiei, le mai am si acum! Apoi ADA:trebuia sa ii umezesc virful, altfel nu puteam face nimic cu el. Apoi am primit cadou unul de la Rimmel....am zis ca asta tb sa fie bun ca avea si mama mea si era f moale si misto. Parca eram blestemata, ca si ast a fost uscat. Si in fine am cumparat unul de la Maybelline....in sfirsit unul ca lumea! E foarte moale si nu se intinde. Dar ca un sfat ca sa nu aveti surprize...dati-va cu pudra pe pleoapa superioara sau inferioara inainte de a-l folosi si nu ar tb sa aveti probleme!
  •  
    • 601 mesaje
    8 Apr 2006, 00:12
    0 0
    Aici e alta problema lolita ... e vb de pielea ta care e posibil sa fie alergica la unul din componentele de baza din care sunt facute produsele Oriflame....sincer desi prietena mea cea mai buna e reprezentanta si ma streseaza cu comenzile m-am cam lecuit,dupa ce am descoperit ca fardurile sunt super naspa,rimelul la fel.....sau poate mie mi se par naspa ...nu zic nu....oricum aici fiecare are cate o solutie,mai mult sau mai putin utila.
  •  
    • 2794 mesaje
    8 Apr 2006, 16:28
    0 0
    E posibil sa ai dreptate cu alergia, dar eu am si o alta teorie:multe din produsele oriflame sint expirate. Dermatografele erau USCATE total, mama a cumparat rimeluri care tot uscate erau, am avut o crema de corp si una de fata care miroseau a mucegai si inauntru erau neomogene, nu stiu cum sa explic....parca se separasera componentele. Acum am vazut crema de ochi cadou la o revista care costa 40 000. Deci crema e absolut gratis.....cit de buna poate fi de ti-o baga pe git asa? Sau in vara au avut o lotiune oriflame cadou, tot gratis. M-am dat cu ea ca mirosea misto si cine avea bubite a doua zi pe toata fata? Tot eu, evident. Asa ca poate sa-mi spuna oricine ce-o vrea...oriflame sint jeguri si nu mai dau banii pe ele cit oi trai. Sa nu fiu total floricica ca am avut si 2 chestii bune de la ei:masca de fata si lotiune corp lapte si miere. Dar atit, in rest DEZASTRU.
  •  
    • 3158 mesaje
    13 Iun 2006, 19:40
    0 0
    mie mi se pare prea moale dermatograful rimmel,eu ma dau in interiorul pleoapei..
  •  
    • 2039 mesaje
    13 Iun 2006, 20:38
    0 0
    Eu nu suport creioanele cu mina tare si cam asa sunt astea de la Maybelline (aoleu, ma doare pleoapa cat trebuie sa apas ca sa lase o dara), Avon, Oriflame! Cele de la Rimmel sunt ok, dar se intind imediat!
    Singurele creioane de care am fost cat de cat multumita au fost cele de la Sephora! Au o mina moale de ti-e mai mare dragul sa le folosesti! Insa si astea se intind pana la sfarsitul zile!
    Inca nu am gasit o firma care sa ma multumeasca pe deplin!
  •  
    • 3158 mesaje
    14 Iun 2006, 00:31
    0 0
    nici eu!Chiar asa sa fie...eu am ajuns maniaca deja cu dermatografele,am stiva acasa si nu ma multumesc,toate mi se par moi.Il folosesc in interiorul pleoapei,ca pe pleoapa folosesc tus
  •  
    • 481 mesaje
    14 Iun 2006, 05:39
    0 0
    acum cativa ani am incercat ceva de la Yves Roche, nu dermatograf; produsele sunt super bune! dar aici in Bucuresti nu stiu cum sa mai dau de ele; stie careva?sunt scumpe, dar tin foarte bine
  •  
    • 2039 mesaje
    14 Iun 2006, 11:16
    0 0
    La parter in Unirea e un stand cu produse Yves Rocher!
  •  
    • 2081 mesaje
    14 Iun 2006, 11:49
    0 0
    sau la Mall Vitan!