gimnastica medicala

  •  
    • 42 mesaje
    30 Oct 2005, 21:21
    0 0
    evelor, ajutati-ma!
    vreau si eu un site de unde pot lua informatii mai multe in legatura cu gimnastica medicala. Sunt putin cocosata si daca nu rezolv asta acum mai tarziu mi se va spune "cocosata de la votre dame". pana acum nu am gasit nimic despre asa ceva de parca nu ar exista cocosati pe planeta.
    va pupic
  •  
    • 1928 mesaje
    30 Oct 2005, 22:50
    0 0
    mai du-te si vorbeste cu medicul tau de familie. stiu ca era un centru unde se facea gimnastica medicala uneva prin zona izvor-sala paaltului. dar medicul de familie sau un doctor de oase stie sigur unde sa te trimita. succes.
  •  
    • 42 mesaje
    31 Oct 2005, 08:27
    0 0
    Mercic mult de sfat. Chiar astazi ajung la medicul de familie, pt analize.
    sa aveti o saptamana buna!
  •  
    • 372 mesaje
    31 Oct 2005, 10:19
    0 0
    Eu am facut gimnastica medicala cand eram in liceu. Exercitiile erau pentru cifoscolioza (cocoasa). Mergeam la o sala de gimnastica medicala, unde era un kinetoterapeut. El iti face o consultatie, dupa care iti indica un program de exercitii. Fiecare sedinta este de o ora si trebuie sa mergi cam de 3 ori pe saptamana, dar atentie: trebuie sa te tii de treaba
  •  
    • 162 mesaje
    5 Nov 2005, 08:31
    0 0
    Buna....mai intai de a face exercitiile "medicale:...trebuie sa-ti relaxezi muschii..altfel nu-ti vor permite sa faci exercitiile. Daca ai nevoie sa studiezi poti trece pe la mine si-ti imprumut carti de kineto. Multa sanatate!
  •  
    • 22 mesaje
    5 Nov 2005, 17:12
    0 0
    eu nu sufar de ceva anume, dar in primul an de facultate am facut gimnastica medicala. a fost optional. profesoara ne indica la fiecare, in functie de problema avuta, exercitiile recomandate. sunt destul de eficiente, daca esti constiincioasa. acolo veneau fete cu cifoza, scolioza, platfus etc. si lucrau exercitiile respective. ar trebui sa te interesezi pana nu e prea tarziu. si eu tot pentru ca doream o statura mai dreapta m-am dus. numai bine