povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    3 Mai 2004, 12:56
    0 0
    AliceA

    Este posibil ca in copilarie sa fi avut probleme cu niste persoane eventual rude de iti era foarte treama dintr-un motiv sau altul. persoanele respective aveau asupra ta o mate autoritate,si tie nu-ti placea deloc lucrul asta. de aceea in vis se materializau sub forma acestor animale.gandeste-te la cineva poate chiar din zodia leului.
  •  
    • 112 mesaje
    3 Mai 2004, 14:40
    0 0
    nu ma gandisem de loc la ceva de genul asta, dar ai dreptate...si culmea e ca sunt in zodia leu!
  •  
    • 235 mesaje
    3 Mai 2004, 20:53
    0 0
    Multumesc din suflet pentru interpretare, am scapat de un stres dar acum ma apasa alt stres.
    Interesant este ca inainte cu o luna sa ma nasc,o tipa din salon cu mama la maternitate, i-a spus ca ma voi casatori mai tarziu, acum am 25 de ani, cu un barbat trecut de 30 de ani alaturi de care ma voi implini sufleteste si material asa cum nici nu am sperat. Dar acest lucru se va implini dupa ce voi suferi o mare deceptie. A pomenit ceva de un tip masliniu. Acelasi lucru mi l-au mai spus alte 3 persoane care nu se cunosteau intre ele.
    Interesant este si faptul ca deceptia am suferit-o alaturi de prietenul meu, dar incep sa cunosc implinirea tot alaturi de el. Oare este posibil sa fie aceeasi persoana care m-a deceptionat si care m-a implinit?! Este posibil? Ar fi chiar culmea!
    Oricum multumesc pentru raspuns, esti o dulce. Si avand in vedere ca esti a cincea persoana care imi spui ceva asemanator, inseamna ca am fost o persoana careia i s-a prescris destinul inainte de a se naste si chiar i-a fost dat de stire mai mult sau mai putin, daca am stiut sa citesc in semnele vietii!?!?
  •  
    • 509 mesaje
    4 Mai 2004, 08:42
    0 0
    lory,
    imi pare bine sa aflu ca prezicerea mea a coincis cu a altor persoane, dar vreau sa te sfatuiesc un lucru:
    opreste-te aici, nu mai incerca sa afli nimic. odata ce iti afli firul vietii si despre evenimentele ce vor avea loc, destinul se modifica, ia alta intorsatura pentru ca tu astepti asa mult cele ce vor urma incat acestea nu se vor mai produce asa cum astepti
  •  
    • 184 mesaje
    4 Mai 2004, 13:21
    0 0
    Rozamunda ai putea sa-mi dai adresa ta de e-mail vreau sa-ti scriu ceva pe privat.
    Merci
    Astept!
  •  
    • 235 mesaje
    4 Mai 2004, 20:13
    0 0
    rozamunda multumesc pentru sfat, dar sa stii ca partea ciuda este ca eu nu am intrebat niciodata nimic despre viitorul meu, mi-e frica sa nu aflu ceva urat, ceea ce am aflat a fost pur intamplator. Practic m-am aflat in locul x la ora x si persoana x uitandu-se la mine mi-a spui toate astea.
    Oricum cred ca ai dreptate in ceea ce ai spus, asa ma gandeam si eu.
  •  
    • 509 mesaje
    5 Mai 2004, 09:08
    0 0
    nata, verifica mesajele private;
  •  
    • 442 mesaje
    6 Mai 2004, 15:25
    0 0
    WOW!
    Acum vad topicul... am intrat accidental aici, la astrologie...
    Rozamunda, eu adesea visez serpi, care ma urmaresc, pe care ii gasesc in pat, pe care ii tin in brate... si culmea! pe mine ma fascineaza serpii, imi plac, dar in vis mi-e groaza de ei...
    ciudat!...
  •  
    • 509 mesaje
    7 Mai 2004, 12:09
    0 0
    ivona, ma bucur ca-ti plac serpii. si mie, dar stii cum e..ca si cu barbatii, te fascineaza dar tot ti-e teama e ei intr-un fel sau altul am glumit. nu am ce sa interpretez pentru ca lipseste continutul. viseaza ceva mai clar. tot ce-mi dau seama la visele astea e ca se leaga ceva de sexualitate
  •  
    • 442 mesaje
    7 Mai 2004, 19:54
    0 0
    Rozamunda... interesanta legatura asta intre sexualitate si serpi
    Dar... daca visezi ca te urmareste un strain care iti sopteste ca te vrea, si ca te urmareste de muult... asta ce se inseamna ?
    sI as vrea sa te intreb... tu descifrezi visele cu ajutorul unei cartzi, sau... te pricepi pur si simplu? Ca daca e vorba de o carte, te-as ruga sa mi-o recomanzi, daca se poate, sunt interesata. Multumesc
  •  
    • 191 mesaje
    9 Mai 2004, 12:52
    0 0
    Ivona, cand spuneai ca ai facut dragoste ultima oara? Oricum, se pare ca te-ai simti bine cu 2 barbati - asta asa, sa nu fie aglomeratie...
  •  
    • 1188 mesaje
    9 Mai 2004, 20:34
    0 0
    diablero .. esti cumva barbat??
    Si asta ce-a vrut sa fie... incerci sa-i faci Ivonei vreo propunere ?
    Oricum ,avand in vedere ca ai postat la subiectul despre "vise"... inteleg ca ai visat urat si te-ai "agatat" si tu de prima persoana gasita pe forum...
    Orice-ai fi... o EA sau un EL ... lasa fata in pace si vezi-ti de "cosmarurile" tale...
  •  
    • 683 mesaje
    10 Mai 2004, 13:55
    0 0
    Mai descifreaza cineva vise?
    Am si eu unele ciudatele.
    Am vise cu copii, sunt frumosi, mici si mari, uneori ii salvez alteori sunt doar asa cu ei, uneori sunt ai mei alteori nu, f. rar sunt urati, dar nu ma sperie, cert e ca oricum ar fi copii astia eu in vis simt ca-i iubesc si-mi sunt dragi.
    Cosmarurile mele sunt intodeauna cu vampiri, de fapt spirite rele in general, nu sunt oameni rai prin vise cunostinte etc, sunt doar spirite malefice, eu fug mereu si incerc sa ma salvez, nu reusesc sa ma trezesc din ele decat daca ma rog lui Dumnezeu.
    Voi aveti idee ce reprezinta asta?
  •  
    • 509 mesaje
    10 Mai 2004, 14:03
    0 0
    haha..nu..., ar fi mult prea obositor sa caut in carti simboluri. ma iau dupa intuitie.
  •  
    • 509 mesaje
    10 Mai 2004, 15:37
    0 0
    cristineag...
    si eu am avut asa vise din care nu ma trezeam decat daca ma rugam sau faceam cruce cu limba..
    e un fel de paralizie din care nu te poti misca, nu poti striga la nimeni sa te trezeasca..e oribil. eu am scapat numai rugandu-ma si mergand la biserica ceea ce-ti recomand si tie.
  •  
    • 683 mesaje
    10 Mai 2004, 15:58
    0 0
    am citit ce ai scris tu la subiectul cu farmece...
    e f. ciudat ca in momentele alea sunt intr-adevar paralizata de frica.
    eu cred ca asta arata cat de mult credem noi in dumnezeu, daca ne rugam in somn adica...
    e f. dubios!
    al meu prieten imi spune ca ma zbat rau de tot in somn cand visez urat chiar daca nu reusesc sa tip, pt ca ceva parca ma retine
    eu am pus asta pe stress, pt ca visez asa cand sunt fff stresata, suparata etc
    dar cine stie?
  •  
    • 509 mesaje
    10 Mai 2004, 17:28
    0 0
    zi-i prietenului tau sa traga de tine si sa te trezeasca cand te zbati in somn. eu sunt curioasa ce se intampla daca nu faci efortul ala sa te trezesti..ce o fi dincolo de transa aia?
  •  
    • 683 mesaje
    11 Mai 2004, 09:32
    0 0
    da... cred ca asa voi face
    oricum bine ca nu se intampla prea des sa visez asa ingrozitor
    mi-a spus ca la un moment dat a incercat sa ma trezeasca, dar nu a reusit, tot eu m-am trezit singura, ce e f. ciudat e ca par partial constienta de ce se intampla, il simt langa mine, stiu ca e cosmar, stiu ca vreau sa ma trezesc si ca mi-e frica, dar nu pot sa ma trezesc...
    ?
  •  
    • 184 mesaje
    11 Mai 2004, 13:12
    0 0
    Rozamunda ti-am scris pe mail.yahoo..de ceva vreme. imi raspunzi te rog!
    Astept
  •  
    • 41 mesaje
    11 Mai 2004, 14:55
    0 0
    Buna, de foarte multa vreme (din copilarie si pana in prezent) la anumite intervale de timp visez ca, cad pe sacri sau de pe masa/sacun si imi rup picioarele si nu pot merge; tresar si dau din picioare sa vad daca le pot misca. Te rog daca imi poti spune ce inseamna acet vis. Multumesc