Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 5188 mesaje
    20 Mar 2015, 09:40
    0 0
    cora, eu m-am vopsit.
  •  
    • 16187 mesaje
    20 Mar 2015, 09:43
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Mar 2015, 09:44
  •  
    • 5188 mesaje
    20 Mar 2015, 09:51
    7 0
    bertha, si eu ma inteleg bine cu vecinii si am o relatie deosebita cu familia.

    dar asta nu insemna ca o sa ma auzi pe mine zicand altor persoane, care nu au aceasta situatie, din diverse motive, ca io nu-s artagoasa cu vecinii si de aia ma inteleg cu ei, sau mie nu-mi place sa traiesc ca-n codru.


    crede-ma cand iti zic ca sunt si alte persoane pe forumul asta care au o situatie materiala buna dar nu injosesc pe nimeni in jurul lor, sau ii fac sa simta prost, ca nu sunt la fel ca ele. 

    sau daca altii nu au o relatie apropiata cu vecinii sau cu familia, sa-i considere artagosi.

    iti poti imagina ca poate unele persoane nu mai au familie si ce dureros e sa auzi: eu nu pot trai fara familie?!  vorba dariei: sa cresti un copil cu lipsa de empatie e mai grav decat sa creasca fara scaun de masina.     
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Mar 2015, 09:53
    3 1
    Sunt cateva utilizatoare care intra pe topicul asta doar cand e rost de ceva scandal si nu vin decat sa puna paie pe foc, dar daca pui o intrebare, ceri un sfat, ale naiba daca zic ceva Si nu ma refer la Dream, chiar daca m-a facut in toate felurile de-a lungul timpului, macar ea a mai venit cu o idee, un sfat. Bun, ea zice ca eu calc in picioare sfaturile primite. Nu e adevarat in totalitate, iau in considerare sfaturile care mie mi se par ok, dar pe cele deplasate imi rezerv libertatea sa nu le iau in considerare. Am fost taxata pentru termeni precum "inconstienta" sau "neglijenta" dar mi se pare amuzant ca altii nu sunt taxati pentru termeni ca "tuta" sau "cacacioasa". Eu macar mi-am cerut scuze la vremea respectiva. Sa zicem ca am o problema cu tonul pe care discut, insa intentiile mele nu cred ca au fost vreodata rele, sau cel putin nu mi-am dorit sa fiu rau-intentionata. .am dat si eu sfaturi cum m-am priceput, mi-am exprimat parerile ca oricine altcineva. Daca parerile mele nu-s pe placul a 99% din persoanele de aici, asta e, nu ma afecteaza cu nimic. Eu am principiile mele in privinta familiei, a cresterii copilului care dupa umila mea parere sunt destul de sanatoase, nicidecum deviante, anormale. Iarasi daca altii au alta parere, e fix problema lor. Dar sa vii sa spui ca nu fac conexiuni, ca si cum as fi lipsita de creier... hai pe bune Faptul ca am alte pareri nu te face automat prost si nici scarmator in rahat ca sa enervezi lumea in mod intentionat. Eu as zice sa va mai uitati si in ograda proprie, de cate ori va place voua sa zgarmati in rahat, sa comentati cu rautate si de ce nu va plac persoanele cu idei diferite de ale voastre. In rest, numa de bine
  •  
    • 955 mesaje
    20 Mar 2015, 09:54
    1 0
    Regina_Neagra said:15 like-uri mah la censky?   femei nebune....daca nu voi chema pe toate sa faceti cu randul, ca deh...sunteti cu experienta . Trili sigur o sa se dea lesinata, dar sa va vad pe restul ce scuza o sa aveti

     

    Si eu dadui like. Naveta Sydney-Bucuresti cred ca e cam scumpa si un pic peste mana. Ce zici, scuza mea se accepta?
  •  
    • 16187 mesaje
    20 Mar 2015, 09:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Mar 2015, 09:56
    0 1
    coralain said:Nu știu poate am mai întrebat, e voie sau nu sa te vopsesti in timpul sarcinii. Am înnebunit citind, ca da ca nu... In Aprilie am o sindrofie si nu vreau s arat ca sorcova

     

    Eu m-am vopsit cu vopsea fara amoniac. Doar de doua ori, apoi nu m-am mai putut deplasa la salon.
  •  
    • 5188 mesaje
    20 Mar 2015, 10:04
    3 0
    e_rica, tin pumnii sa-ti iasa testul

    abia astept! si ma ofer si eu cu ajutor si pentru censky, in perioada urmatoare, si pentru regina si pentru e_rica.


    pentru ajutor in gospodarie sau cu copilasii, Doamne ajuta, cat mai mult. e motiv de bucurie si sa dea Domnul sa fie numai de astea si nu probleme de sanatate, Doamne fere.,.    
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Mar 2015, 10:05
    0 1
    Congo, eu n-am intentionat sa umilesc pe nimeni. Este strict parerea mea ca un vecin ok poti sa gasesti, un prieten trebuie sa ai sa te ajute la nevoie, nu cred ca toata lumea traieste izolata, toata lumea e un Daniel Sihastru pe aici. Daria da exemple extreme, abia te-ai mutat intr-o tara straina, nu ti-ai cunoscut vecinii, nu ti-ai facut prieteni inca, n-ai avut timp sa te dezmeticesti intr-o lume noua. Dar nu era cazul lui censky. Astea sunt cazuri extreme (cele la care se referea Daria) si nu fusesera aduse in discutie.
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:11
    3 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:18
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Mar 2015, 10:21
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:24
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Mar 2015, 10:26
    0 0
    Regina_Neagra said:
    bertha_ said:Am fost taxata pentru termeni precum "inconstienta" sau "neglijenta" dar mi se pare amuzant ca altii nu sunt taxati pentru termeni ca "tuta" sau "cacacioasa".

     

     

    wrong....lumea s-a oripilat ca am zis tuta si cacacioasa . problema e ca m-a durut in cot . si daca la mine te referi ca nu dau sfaturi, pai ce sfaturi sa va dau eu legate de copil, in afara de alea gen "luati o gura de aer ca va sufocati de la atata panica". in rest nu cred ca sunt genul care nu da sfaturi daca are cunostinte cu privire la un domeniu anume.

     

    plus de asta, din nou....daca la mine te refereai, eu nu intru pe topicul asta cand e rost de scandal sau cu intentia de a provoca scandal. zic sa mai verifici odata.

     

    pai taman ca nu la tine ma refeream cand am zis de idei si sfaturi, ba chiar tu ai venit cu idei, insa la termenii tai m-am referit doar cu tuta si cacacioasa. Dar n-am vazut sa se oripileze lumea intreaga, doar scanteie, pt ca ei i te adresai.
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:27
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:28
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    20 Mar 2015, 10:30
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Mar 2015, 10:31
    0 1
    Regina_Neagra said:
    bertha_ said:Congo, eu n-am intentionat sa umilesc pe nimeni. Este strict parerea mea ca un vecin ok poti sa gasesti, un prieten trebuie sa ai sa te ajute la nevoie, nu cred ca toata lumea traieste izolata, toata lumea e un Daniel Sihastru pe aici. Daria da exemple extreme, abia te-ai mutat intr-o tara straina, nu ti-ai cunoscut vecinii, nu ti-ai facut prieteni inca, n-ai avut timp sa te dezmeticesti intr-o lume noua. Dar nu era cazul lui censky. Astea sunt cazuri extreme (cele la care se referea Daria) si nu fusesera aduse in discutie.

     

     

    cazul lui censky nu e caz izolat. caz izolat e cazul tau, al lui dream, al lui congo....care au relatii mai mult decat cordiale cu vecinii. noi, restul cateva sute de mii care traim in apartamente din blocuri comuniste, adica din alea cu multe familii, de toate felurile si de toate calitatile, nu avem texte cu populatia din bloc si cred ca suntem majoritati.

     

    acum nah, sper sa fiu scuzata ca locuiesc in berceni (shock si groaza....oroare......), intr-un bloc "comunist", cu multe familii in bloc, pe care io nu le consider chiar genul de oameni cu care as socializa la nivelul baut cafea, facut cuparaturi, lasat cheia si alte minuni. da...daca locuiam intr-un complex rezidential nou, cu 5-6-7 apartamente in bloc sau 10-20 de casute in complex, ocupate de toata lumea mai mult sau mai putin in acelasi timp....poate ca ma incadram la exceptii. acu ce dracu sa fac daca nu imi permit luxul asta???? asta e....traiesc in oribilul cartier berceni, intr-un bloc la gramada cu alti muritori si nu intru in lumea selecta a capitalei.

     

    pe de alta parte, parintii mei, care locuiesc in provincie, tot intr-un bloc comunist, in care s-au mutat de la construire impreuna cu toate familiile care au primit repartitii acolo, socializau pe vremea in care eram eu copil si intr-adevar se purta moda cafelelor, cheilor, serviciilor facute. eh....intre timp unii s-au mutat la tara, altii au vandut, altii au lasat copiii in locul lor si tot asa. si iaca....se futu socializarea si la ai mei, care si el la randul lor sunt prinsi cu alte chestii decat prieteniile cu vechii vecini si noii vecini.

     

    deci io zic sa o lasam mai moale cu victimizarile astea...vai m-ati agresat voi, cazurilor izolate si cu aluziile de genul ...lumea nu e apostrofata ca a zis kkcioase sau tute si apare pe acilea doar cand e rost de scandal.

     

    am inteles cu vecinii, insa oameni fara un prieten cu care sa se ajute la nevoie, nu am vazut. Repet, cazul Dariei e izolat, ca e nou mutata intr-o tara straina, dar nu era discutia despre astfel de cazuri. Vecinii ca vecinii, dar nici prieteni sa nu ai.... asta am zis ca mi se pare imposibil. Grav ce-am gandit, da.
  •  
    • 955 mesaje
    20 Mar 2015, 10:33
    0 0
    Regina_Neagra said:
    alya_27 said:
    Regina_Neagra said:15 like-uri mah la censky?   femei nebune....daca nu voi chema pe toate sa faceti cu randul, ca deh...sunteti cu experienta . Trili sigur o sa se dea lesinata, dar sa va vad pe restul ce scuza o sa aveti

     

    Si eu dadui like. Naveta Sydney-Bucuresti cred ca e cam scumpa si un pic peste mana. Ce zici, scuza mea se accepta?

     

     

    mah ce sa zic....pe la sfarsitul anului s-ar putea sa am drum din nou prin coltul ala de lume . nu e 100% sigur, dar...s-ar putea. poate negociem la fata locului .

     

    Sigur! m-as bucura sa ajungi pe aici si sper sa nu te razgandesti intre timp.
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 20 Mar 2015, 10:35
  •  
    • 5035 mesaje
    20 Mar 2015, 10:35
    0 1
    Mesaj şters de administrator