O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 09:32
    1 0
    pitipoanca69 said: Distractie maxima Gabytza!!
    Ai grija , sa nu te ia vreun val!

     

    Da-i la mare , bre ?

     

    Sau doar distanta de casa ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 09:37
    0 0
    Ei buna tuturor celor ce nu va-am salutat merci baieti ;dar nu scapati de mine stati linistiti .Am zis ca stau 3 saptamani dar daca nu ma odihnesc o sa vin acasa , e prea cald si prea umed.  Brutarul va face cozonacii , e ucrainean , am discutat deja cu el de dimineata ca mi-a aratat ce e prin bucatarie pe acolo , el face painea si prajiturile , avea niste cornuri cu nuca in malaxor si ne serveste la gustarea de ora 17 ...lume tare pestrita pe aici , multi oameni, si diversi ca si religii , indienii astia nu mananca vita de exemplu deloc dar nici nu gatesc , ospatarul e italian ... 
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 8 Apr 2015, 09:40
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 09:47
    1 0
    Io m-am razgindit in ce priveste muncile, ies mai tirziu sau la pe miine .

    Merg sa ma inoiesc, mi-am gasit un pantof misto si nu-l las sa se invechiasca in rafturi .

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 09:52
    1 0
    ViktorC said:Io m-am razgindit in ce priveste muncile, ies mai tirziu sau la pe miine .

    Merg sa ma inoiesc, mi-am gasit un pantof misto si nu-l las sa se invechiasca in rafturi .

     ia si tu o pereche ca doar cu unul cum sa mergi sa ii porti sanatos .....!glumeam !

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 09:55
    1 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:Io m-am razgindit in ce priveste muncile, ies mai tirziu sau la pe miine .

    Merg sa ma inoiesc, mi-am gasit un pantof misto si nu-l las sa se invechiasca in rafturi .

     ia si tu o pereche ca doar cu unul cum sa mergi sa ii porti sanatos .....!glumeam !

     

    Doamna .... Gabitza ...

     

     

    Acu tre sa ma imprumut sa-l iau si pe celalalt ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 09:56
    0 0
    imprumut la banca ...??
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 09:56
    0 0
    zi-mi ce a facut cea mica de PASTE ...a prins iepurasul ??
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 09:58
    0 0
    gabriela42 said:imprumut la banca ...??

     

    De-o tine, de nu ...

     

    La capra podului cu palaria intinsa ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 10:00
    0 0
    http://s.netflash.ro/p/gallery/large/img692E.tmp.jpg

    http://travelbadgers.com/wp-content/uploads/2012/05/01.Singapore-orasul-Merlionului.jpg


    asa ca v-am pus doar linkuri ...nu pot descarca pozele nu imi permite deloc netul
     http://www.curierulnational.ro/poze-cnr/94254maxim.jpg
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 8 Apr 2015, 10:03
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 10:05
    0 0
    ieri in oras mergand printre blocuri  ma lua ameteala ...nu se vedea decat cate un petec de cer , mult beton si sticla ...e ditanta mare intre port si oras iar terminalul unde e nava e chiar printre ultimele , fiind tanc petrolier e pericol de explozie si il repara cat se poate de repede ..
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 8 Apr 2015, 10:18
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 10:05
    0 0
    gabriela42 said:zi-mi ce a facut cea mica de PASTE ...a prins iepurasul ??

     

    Nu mai tine cu pacalitul la aia mica, imediat ii da cu "ma lasi ?" Nu vine bre nici un iepure nimic...

     

    Cu mai mare iuteala o "pacalesc" pe a mai mare ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 10:07
    0 0
    ViktorC said:
    gabriela42 said:zi-mi ce a facut cea mica de PASTE ...a prins iepurasul ??

     

    Nu mai tine cu pacalitul la aia mica, imediat ii da cu "ma lasi ?" Nu vine bre nici un iepure nimic...

     

    Cu mai mare iuteala o "pacalesc" pe a mai mare ...

     

     da inteleg .... e bine ca va intelegeti ....! 

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 12:57
    0 0
    Mda, vechia vorba : m-am dus bou si-am venit vaca ...



    Da' ce se mai vind incaltarile astea, bre ... n-am mai prins si-s suparat fleasca . Si incapatinat din cale-afara , io acu' ii vreau si gata ! Degeaba incerca doamna sa ma convinca ca imi face comanda ce cam intr-o saptamina jumate ajunge ... io nu si nu ... acum ! O mai si sunat pe la celelalte magazine "surori" sa vada de mai au pe stoc. Unde disparusera toti, care era prea departe ...



    Am ramas sa fac comanda online ce e gratis si apar in doua zile, iar de nu imi plac, zice doamna ca nu-i problema ii primeste inapoi .



    LE.

    Sa mai adaug ca am avut si modelul scos pe imprimanta sa nu ne intelegem gresit ?




    LE. Sa mai adaug ca fix cind eram in tratate cu doamna la magazin , suna sefia sa ma intrebe de sanatate ?

    Si normal ca lucru ...




    Ops, imi scapase : ca drept imi bag picioru' !



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 8 Apr 2015, 13:04
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 15:41
    0 0
    si crezi tu ca sefa nu s-a prins ca tu iti bagi picioarele la propriu , nu doar unul ...mai Viktoras , mai ... eu una am placerea sa cumpar si sa le probez ...nu comand de pe net nici incaltari nici de pe net ...ca se poate ca un anume model sa aiba o forma care desi arata bine , pe picior sa nu cada tocmai cum te astepti, omului meu ii plac cumparaturile pe net ...tot felul de "prostii"isi comanda ...
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 15:43
    0 0
    e ora 20 fugim la masa , va pup , sa aveti o seara frumoasa eu iau o pastila de somnic ca nu reusesc sa imi revin ..".fiti relaxati si veti da cel mai bun lapte ",,,,reclama laptelui fulga de va amintiti ...noapte buna ....!
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Apr 2015, 15:44
    0 0
    fiti pregatiti maine e joi deci vopsim outele ...si le pictam ....
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Apr 2015, 16:05
    0 0
    gabriela42 said:fiti pregatiti maine e joi deci vopsim outele ...si le pictam ....

     Gabito, vineri le vopsim mama, joia avem alte treburi Vopsesti oua pe nava? Te lasa oamenii aia sa faci ce vrei pe acolo, bag seama!

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 16:58
    1 0
    Valeiii ... ii deja dimineata ?

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Apr 2015, 17:09
    0 0
    gabriela42 said:si crezi tu ca sefa nu s-a prins ca tu iti bagi picioarele la propriu , nu doar unul ...mai Viktoras , mai ... eu una am placerea sa cumpar si sa le probez ...nu comand de pe net nici incaltari nici de pe net ...ca se poate ca un anume model sa aiba o forma care desi arata bine , pe picior sa nu cada tocmai cum te astepti, omului meu ii plac cumparaturile pe net ...tot felul de "prostii"isi comanda ...

     

    Cu siguranta s-o prins ca-s la "plimbare" dar nu-i problema ... oricum as fi spus de ar fi intrebat . De regula nu intreaba ce fac, ci cum stau lucrurile in zona , iar eu i-am raspuns ca ploua de moment (chiar daduse citeva picaturi) . Da' m-o taxat, mi-o fixat o intinleala pe miine si sa iau situatia pe mineca, normal.

     

    In alta ordine de idei, miine cu siguranta pun osu la treaba un doua - trei ore ... cu toate ca-i Joia MARE .

     

  •  
    • 7959 mesaje
    8 Apr 2015, 19:56
    0 0
    Seara buna, dragilor! Ce ocupati suntem toti zilele astea, sa fiti sanatosi si voiosi si sfintele pasti sa va aduca tot ce va doriti alaturi de cei dragi!