LOGEST - pareri, va rog!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Sep 2013, 17:10
    1 4
    Buna ziua, as avea si eu o intrebare. Am luat prima folie de logest in prima zi a menstruatiei dar apoi am vrut sa mi aman putin menstruatia si am citit ca pot sa iau pastila in continuare adica am inceput o noua folie din care am luat 2 zile apoi am facut pauza de 7 zile si le am inceput din nou. Ar trebui sa ma protejej suplimentar in primele 7 zile dupa pauza sau?
  •  
    • 1 mesaje
    29 Nov 2013, 21:46
    7 3
    Buna am si eu o intrebare abea am inceput sa iau Logest...si voiam sa intreb daca...este bun adica te protejeaza de sarcina?
  •  
    • 1 mesaje
    24 Iul 2014, 18:04
    0 0
    Buna .astazi am fost si eu la medicul ginecolog si mi-a recomandat logest dar mai intai mi-a cerut analizele la sange si pentru ficat.eu mi-as dori sa mai iau cateva kg in plus
  •  
    • 5609 mesaje
    25 Iul 2014, 04:01
    1 4
    daniela172 said:Buna .astazi am fost si eu la medicul ginecolog si mi-a recomandat logest dar mai intai mi-a cerut analizele la sange si pentru ficat.eu mi-as dori sa mai iau cateva kg in plus

     
    Logest este un anticonceptional!
    Unul din efectele secundare ale anticonceptionalelor este ingrasarea sau slabirea excesiva.
    Poate la asta s-a gansit cand ti-a prescris dorgul, desii, cred ca-i periculos pentru ca la tine s-ar putea sa-ti accentueze slabirea, nu sa te ingrase.

    ca sa te ingrasi ar trebuii intai sa-ti faci un examen de sange si un parazitologic sa vezi daca nu ai cumva o dereglare hormonala sau ceva paraziti intestinali.  
    Apoi, trebuie sa incerci sa manci sanatos si sa cresti numarul de calorii mancate.
    Anticonceptinalul este ultima solutie la care s-ar gandii un om sanatos ca sa il ia pentru ingrasat! Are atat de multe efecte secundare ca de veri sa faci copii vreodata in viata ta, eu spuns a te gandesti de 5 ori mai bine, inainte sa-l iei.

    Investigheaza cauza pentru care esti atat de slaba si trateaz-o, dar nu-ti baga droguri in corp doar pentru ca "este posibil ca efectul lor secundar" sa te ingrase!