xenical/reductil

  •  
    • 2 mesaje
    16 Iun 2008, 12:19
    0 0
    Buna ,
    si eu i-au reductil de aproximativ o luna si am reusit sa slabesc 7 kg . Sunt f bucuroasa ca am reusit sa slabesc deoarece credeam ca nu o sa mai pot slabi; in 5 ani am pus 20kg , si orice regim am incercat nu avea nici un efect. Acuma am incredere ca se poate si o sa reusesc sa dau jos tot ce s-a pus!Bafta tuturor!!!!
  •  
    • 19 mesaje
    20 Iun 2008, 21:28
    0 0
    Fetelor, ce mai faceti? Ati mai slabit? Eu am ajuns la 71 de kg, cantarita acum seara. Deci, in 2 luni am slabit 11 kg. Inot in rochia de mireasa!!! Si nunta e duminica viitoare!
    Va pup si spor in continuare la dieta si sport! Si nu uitati sa beti apa plata!
  •  
    • 6 mesaje
    21 Iun 2008, 12:26
    0 0
    buna, eu am slabit pana acum 7,5kg in 6 saptamani cu foarte multa apa plata ,mancare de orice fel dar fara paine si foarte putin dulce oricum nu am pofta de mancare foarte mare ,iar despre efort fizic in limitele normalului nimic in plus ...sunt super incantata ...bafta tuturor
  •  
    • 6 mesaje
    21 Iun 2008, 12:29
    0 0
    buna ana303 maria te rog sa ne spui ce inaltime ai
  •  
    • 1266 mesaje
    22 Iun 2008, 14:06
    0 0
    Buna fetelor si bravoo! Stie cineva care e diferenta dintre Regenon si Reductil, pt. ca eu nu sunt prea multumita de regenon ? Banuiesc ca e vreo diferenta din moment ce Reductilul e mai scump. Multumesc mult!
  •  
    • 19 mesaje
    22 Iun 2008, 22:12
    0 0
    Buna. Eu am 1,65 m si in februarie aveam 85 de kg. Pana in martie am ajuns la 82 si m-am mentinut pana la inceputul lui mai, cand am inceput sa iau reductil. Acum am 70 de kg. Sunt extrem de multumita de reductil si de organismul meu. Mai am multe kg de dat jos, dar important e ca acum sunt pe drumul cel bun.
  •  
    • 6 mesaje
    23 Iun 2008, 08:21
    0 0
    buna ,eu cumpar reductil 10mg cu 79 lei noi din cate stiu eu regenon e produs de altcineva dar are aceleasi substante active si reductilul 15mg e putin mai scum peste 100lei cutia ...multe kg in minus va doresc fetelor!!!!
  •  
    • 3 mesaje
    1 Iul 2008, 09:05
    0 0
    AM 1.70 SI 84 KG, DIN 24.06.08 IAU REDUCTIL DE 10, DAR NU SE VAD KG. IN MINUS, VREAU SA TERMIN TOATA CUTIA SI SA INCEP CU CEL DE 15, POATA DA MAI MULTE "ROADE" . REACTII ADVERSE NU AM. SPOR LA SLABIT IN CONTINUARE.
  •  
    • 1 mesaje
    1 Iul 2008, 16:41
    0 0
    Buna ,de azi am inceput si eu sa iau reductil.Am 27 de ani 64 kg si 1,60 .inainte sa nasc (acum 5 ani)aveam 47 kg ,pe timpul sarcini am luat 27 de kg .Am dat ceva jos dar am ramas cu o burtica de toata frumuseatea care nu vrea sa scada sub nici o forma.Chestia e ca eu iau si anticonceptionale si nu prea vreau sa le opresc pt ca as ramine imediat insarcinata.Spuneti-mi si mie ce altceva nu am voie.

    Multumesc si spor la slabit
  •  
    • 11 mesaje
    2 Iul 2008, 22:33
    0 0
    Buna fetelor.
    Am reusit sa slabesc in 2 luni si jumatete 12 kg. ( de la 74 la 62 - am 1,60 inaltime) Am luat Reductil si apoi Lindaxa. La cm sevede mai mult decat la kg. Am pastrat cateva haine de acum ceva vreme...si spre surprinderea mea imi vin chiar largi... as vrea sa ajung la 55 de kg. Acum merge ceva mai greu... nu tin nici un regim si nici miscare mai multa ca de obicei nu fac.... Sunt foarte multumita si oricate regimuri as fi tinut n-as fi reusit sa slabesc atat.
  •  
    • 11 mesaje
    2 Iul 2008, 22:34
    0 0
    Buna fetelor.
    Am reusit sa slabesc in 2 luni si jumatete 12 kg. ( de la 74 la 62 - am 1,60 inaltime) Am luat Reductil si apoi Lindaxa. La cm sevede mai mult decat la kg. Am pastrat cateva haine de acum ceva vreme...si spre surprinderea mea imi vin chiar largi... as vrea sa ajung la 55 de kg. Acum merge ceva mai greu... nu tin nici un regim si nici miscare mai multa ca de obicei nu fac.... Sunt foarte multumita si oricate regimuri as fi tinut n-as fi reusit sa slabesc atat.
  •  
    • 11 mesaje
    2 Iul 2008, 22:34
    0 0
    Buna fetelor.
    Am reusit sa slabesc in 2 luni si jumatete 12 kg. ( de la 74 la 62 - am 1,60 inaltime) Am luat Reductil si apoi Lindaxa. La cm sevede mai mult decat la kg. Am pastrat cateva haine de acum ceva vreme...si spre surprinderea mea imi vin chiar largi... as vrea sa ajung la 55 de kg. Acum merge ceva mai greu... nu tin nici un regim si nici miscare mai multa ca de obicei nu fac.... Sunt foarte multumita si oricate regimuri as fi tinut n-as fi reusit sa slabesc atat.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Iul 2008, 00:35
    0 0
    Eu iau reductil de 10 mg de 6 saptamani si nu am slabit decat 1-2 kg.Credeti ca mai are rost sa continui?Am 1.67cm si 85 kg la 39 ani(m-am ingrasat 20 kg acum 5 ani in timpul sarcinii si nu mai reusesc sa le dau jos).Ce ma sfatuiti????Mi continui sau nu?Nu am avut NICI MACAR UN EFECT SECUNDAR!!!
  •  
    • 5 mesaje
    4 Iul 2008, 12:18
    0 0
    tantiscami, daca nu ai slabit trebuie sa te opresti imediat. Scrie si in prospectul medicamnetului. Daca in 4 sapt nu ai dat mai mult de 2 kg trebuie oprit tratamentul!
  •  
    • 1737 mesaje
    4 Iul 2008, 12:25
    0 0
    BChris, de care Reductil ai luat? de 10 sau de 15 mg?
  •  
    • 2342 mesaje
    4 Iul 2008, 13:53
    0 0
    Dar ce face reductilul asta? Iti taie pofta de mancare sau ce?
  •  
    • 18 mesaje
    5 Iul 2008, 14:22
    0 0
    buna din nou fetelor!
    ..eu din pacate speram sa ma pot lauda la fel ca anamaria cu rezultatele mele, mai ales ca deja s-au facut ceva luni de cand iau reductilul 10...dar din aprilie - 19, mai precis, nu am dat jos decat 10 kg si asta numai in prima perioada adica prima luna, acum desi il iau in continuare si mi-am schimbat complet dieta - paine nu a mai mancat de anul trecut si la fel si mancare gatita, extrem de rar, organismul meu nu mai vrea sa se debaraseze de nici un cm sau kg.Nu stiu ce sa fac....ma gandeam sa incep cu reductil 15 daca o fi mai bun, dar deja mi se pare destul de scump si mi-e teama ca rezultatele bune nu o sa reapara...ce ma sfatuiti?
  •  
    • 1266 mesaje
    5 Iul 2008, 15:05
    0 0
    Lizandia, totusi nu-l mania pe D-zeu, ai slabit 10 kg. Eu stiu ca Reductilul te ajuta doar sa poti sa faci foamea si astfel sa slabesti, nu te slabeste el propriu-zis. Daca nu mai slabesti cu toate ca nu prea mananci, parerea mea e ca treb sa faci mai mult sport. Si eu zic sa-ti iei inima-n dinti si sa faci!! Eu iau Reductil de mai putin timp, tin dieta insa din pacate nu pot face cine stie ce sport pt ca am tocmai am avut fractura la glezna si deci nu prea pot. Si de aceea vad ca nu slabesc nici cine stie ce, dar tu esti in alta situatie. Iar daca nu ai avut nici un efect secundar, cu atat mai bine
  •  
    • 11 mesaje
    6 Iul 2008, 20:05
    0 0
    Am luat Reductil de 10.
  •  
    • 2 mesaje
    9 Iul 2008, 14:57
    0 0
    Ei fetelor, am ajuns si la voi .Tot ma uitam pe net despre mai multe si v-am gasit. Vad ca parerile va sunt impartite despre reductil. Eu una m-am hotarat sa ma duc sa - mi iau niste pastile sa vad daca in 2 sapt isi fac efectul si la mine, caci am incercat o gramada de diete, si nimic. O sa imi spuneti sa merg la un medic, dar asta nu prea cred ca o sa o fac, sau cine stie? Poate intr-un tarziu voi merge. Am incercat in urma cu vreo 8 ani prod. de la Herbalife, dar rezultat 0 in trei saptamani, desi la altii a mers. Am incercat dupa ce am nascut dietele, dar rezultatul acelasi. Azi, fiind cu treaba prin oras, am ajuns la o farmacie hotarata sa imi iau Heritage, insa farmacista imi recomanda Reductilul. In prima faza imi da niste cafea Reduccino-pe care o beau chiar in momentul in care va scriu-sa vad daca o suport si ce reactii am. Na, vom vedea. Eu nu mananc mult, insa mananc neregulat, si cand imi aduc aminte, insa cateodata ma apuca o stare ca tot as minca.
    Voi ce parere aveti de cele 2 medicamente - heritage si reductil ( mai mult de heritage va intreb, ca de reductil am citit de la voi ).
    A, si nu stiu cat de "voinice" sunteti voi, dar eu sunt mama voastra.
    Pupici, si spor la slabit.