xenical/reductil

  •  
    • 23 mesaje
    27 Mai 2008, 11:49
    0 0
    korra, te salut!
    si pe voi, toate, luptatoarelor!

    eu am reusit sa ajung incet , de la 75 la 59. de 3 ori ura!! numai ca ultimele 2kg sunt date in doar o sapt (azi o inchei) cu o dieta hipoooocalorica, menita sa combata efectul platou, data tot de dr care mi-a dat si celelalte diete. si deci ma tem sa nu cumva sa scrie yoyo pe mine, vb unei prietene...

    acuma intentionez sa mai trec pe un ceai de soc seara (si o dieta moderata) si poate sa mai iau un xenical din cand in cand (desi nu prea imi surade). orice, numai sa nu pun la loc... fetelor, dar greu mai e...! (ca mereu ma gandesc la mici, fripturi de porc, pizza, pateuri... ce rea sunt cu voi, nu?)

    in sfarsit, va pup si succes tuturor!!
  •  
    • 22 mesaje
    27 Mai 2008, 14:36
    0 0
    Felicitari!
    In cat timp ai slabit atat si ce dieta ai tinut pe tot parcursul? Nu cred ca o sa pui la loc kg astea 2, e normal daca ajungi in faza de platou sa tii o cura mai drastica menita sa te scape de ultimele kg.
    Mult succes si astept vesti! Pup
  •  
    • 19 mesaje
    27 Mai 2008, 18:32
    0 0
    Felicitari Kikidu.
  •  
    • 23 mesaje
    28 Mai 2008, 12:26
    0 0
    multumesc, fetelor!

    pai durata a fost scurta, da' nu prea conteaza, ca am fost cand prea radicala, cand prea permisiva. atat pot sa spun: am putut slabi mai bine de 11 kile si intr-o luna si 3 sapt, deci m-a ajutat si organismul, dar nu e chiar ok, zic eu, ca m-am privat de prea multe...

    totusi, ideea e ca m-am mentinut, am jonglat cu doar 3, max 4 kg mereu de atunci...

    ce dieta: una bazata pe principiul disocierii proteice, adica o masa daca avea carnita (normal, ideal era piept de pui fiert/fript, bla-bla), nu mai avea si oua sau branza; pe principiul "putin si des" (draci, am mancat deseori dupa aceea "mult si des"); fructele mai spre prima jum a zilei, nu seara si niciodata ca desert... am mai beut de dimi uneori o cana cu apa plata cu o lg otet de mere, seara tinctura de fructe de soc de la plafar, uneori cate 5 minute de gym dar r-a-r... stit si voi - truculete, trucusoare numai sa iesi odata la lumina!!!

    asa ca... la treaba, fetele, ca se poate!

    v-am pupat
  •  
    • 19 mesaje
    28 Mai 2008, 16:05
    0 0
    Multumim pentru ca ne-ai impartasit cum de ai slabit atatea kg. Eu nu am mai slabit deloc de vreo 5 zile. Mananc la micul dejun un gref, la pranz piept de pui fiert sau 2 crenvusti sau o bucatica de peste la cuptor cu salata sau o lingura de pilaf, iar seara, pana in ora 8 mananc un castronel de capsuni. Beau cat de multa apa pot si cand stau in pat fac mereu miscari pentru tonifiere musculara. Cafeaua o beau cu zahar si doar de 2 ori nu am putut sa respect programul stabilit de mine (o data am foat la prieteii nostri si am facut shaorma si nu am scapat de toti pana nu am mancat si eu cam jumatate de shaorma mica - mai mult pui facut pe gratar, castravete murat, rosie si 3 cartofi prajiti aruncati la "misto" si in alta seara am fost la gratar tot cu prietenii nostri si am mancat o jumatate de copanel de pui si un mic). Insa de cand am mancat astea nu am mai dat nici un kg.
    Problema mare este ca duminica mergem la o nunta, iar duminica mergem la un botez...
    Pupici.
  •  
    • 22 mesaje
    28 Mai 2008, 18:40
    0 0
    Ana cred ca ai ajuns in faza in care trebuie sa faci mai mult sport sa iti reactivezi organismul. Si eu zilele astea parca am innebunit...am mancat la fructe..aolew! eu nu am calcat stramb insa mananc prea multe fructe! v`am zis ca eu tin dieta pe baza doar de fructe si legume si..nah.. Mi`a fost f fomitza, ufi! 2 zile s`a intamplat asta si ma simt vinovata De maine sper sa reusesc sa`mi limitez consumul din nou....
    Va pup!
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mai 2008, 09:19
    0 0
    lucrez in farmacie !!pot sa va spun ca cine ace tratament cu reductil a slabit si 20 kile 3 luni .personal am slabit 22 kile in 2007 cu o dieta facuta de mine .il recoman d cu dragoste ca are effect scrie la patitiarubin@yahoo.com si am 3 cutii la 200 lei
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mai 2008, 09:23
    0 0
    fetelor!!!am slabit 22 kil,e cu reductil luat din farmacie de la cluj de la 0747022440 e un farmacist care are reductil la promotie 3 cutie 200 lei original .lindaxa e romanesc si nu narea efect poate xenical sau regenon
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mai 2008, 23:05
    0 0
    as dori sa imi spui si mie daca este bine sa iau reductil/10 daca fact tratament cu euthyrox/100 mg, ambele prescrise de medic endocrinolog. merci mult
  •  
    • 19 mesaje
    2 Iun 2008, 21:19
    0 0
    Fetelor, am ajuns la 76 kg. Nu credeam vreodata ca mai trec de 80 kg. Luni o sa va anunt cat am slabit in total intr-o luna.
    Va pup.
  •  
    • 6 mesaje
    4 Iun 2008, 19:42
    0 0
    buna,iau reductil de o luna si am slabit 5kg ;voi continua si luna aceasta si sper sa slabesc aveam 95kg la o inaltime de 1,75 cm ;acum am 90 si sunt super incantata mai am inca 20kg cel putin ...bafta tuturor eu cred ca da rezultate!!
  •  
    • 19 mesaje
    8 Iun 2008, 10:15
    0 0
    Buna. Fetelor, am 75 kg, deci am slabit intr-o luna 7 kg. Sunt extrem de fericita, insa rochia de mireasa imi este foarte mare acum. Corsetul se strange acum la maxim si pana la nunta mai am 3 saptamani (in care voi continua sa slabesc!). Nu stiu ce o sa fac, dar sunt multumita de rezultate!
    Va pup si astept vesti de la voi.
  •  
    • 18 mesaje
    8 Iun 2008, 11:32
    0 0
    Buna din nou fetelor!si eu tin cu reductil de pe 19 aprilie, si de la 95 vad ca am ajuns la 85, dar sincera sa fiu in primele doua saptamani am dat aproape 6 kg si de atunci au fost perioade in care cantarul nu imi arata nici o schimbare , chiar daca nu mai mananc decat piept de pui si salate...dar sper sa dau jos kilogramele dorite pana in august; o sa va tin la curent.mult succes in continuare tuturor .pupici
  •  
    • 198 mesaje
    8 Iun 2008, 23:14
    0 0
    Si eu voi lua (din nou) reductil de maine. Multa bafta tuturor si spor la slabit.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Iun 2008, 09:38
    1 0
    am inceput reductil de 3 zile... un pic uscaciune a gurii, si un pic tensiunea mica prea mare, in rest e ok, pe ele scrie ca dupa cateva saptamani se regleaza. astept sa vad efectele. cert e ca nu mi-e foame de loc...
  •  
    • 1 mesaje
    9 Iun 2008, 14:33
    0 0
    Buna,
    De o saptamana citesc postarile voastre, ca urmare m-am decis si am inceput de pe 06.06. sa iau si eu reductil. Pana acum nu am avut nici o reactie adversa ceea ce ma bucura tare mult si intr-adevar chiar din prima zi nu am mai avut senzatie de foame, am mancat putin doar ca sa am ceva in stomac, iar rezultatul sunt -2 kg, vineri dimineata aveam 68 kg, azi cand m-am cantarit aveam 66 kg.

    Mult succes la slabit!
  •  
    • 6 mesaje
    12 Iun 2008, 10:31
    0 0
    buna ,am mai slabit 2kg ...ura sunt in a 6 saptamana deja ....bafta
  •  
    • 1 mesaje
    12 Iun 2008, 13:39
    0 0
    Sunt din Bucuresti. Daca lucrezi in farmacie doresc citeva informatii, deoarece doresc sa cumpar cele 3 cutii cu 2 milioane lei.
    email: andrada1967@yahoo.com
  •  
    • 723 mesaje
    13 Iun 2008, 18:33
    0 0
    Puteti cumpara reductil,de pe www.efarma.ro.
  •  
    • 19 mesaje
    14 Iun 2008, 13:37
    0 0
    Buna. Felicitari tuturor si bafta in continuare! Si eu am mai dat 2 kg jos. Deci de cand tin regim cu reductil am slabit 10 kg (o luna si jumatate). Mi-am dus rochita de mireasa la stramtat pt ca deja cadea dupa mine (nu are bretele si corsetul se strangea la maxim si tot mare imi era). La haine purtam 46-48 iar acum port 42-44.
    Pupici.