Impachetari cu...argila

  •  
    • 335 mesaje
    11 Apr 2006, 20:00
    0 0
    Eu folosesc argila alba. Ultima data am dat 200 mii pe un kg de argila pulbere de la Viva Natura.
    Algele miros intr-adevar ciudat. Si cand te gandesti ca ele sunt de fapt destinate gatitului Nu cred ca e o idee buna sa le pui la cuptor...e posibil sa se piarda din substantele nutritive.
    Despre dozaj citeste paginile din urma, te rog. Nu am de gand sa ma repet
  •  
    • 335 mesaje
    11 Apr 2006, 20:03
    0 0
    lenutza, petele vinetii sunt de fapt vinisoare sparte. Circulatia sangvina s-a accelerat, dar vasele fine de sange nu au facut fata drenajului. Nu-ti face probleme, se resorb relativ repede. Gandeste-te daca nu cumva ai exagerat cu vreuna din substante. Nu ai precizat ce umectant ai folosit. Fa o pauza de cateva zile pana la urmatoarea impachetare si intre timp bea multa apa. Organismul continua sa elimine toxinele, asa ca ajuta-l cu apa.
  •  
    • 61 mesaje
    11 Apr 2006, 20:24
    0 0
    am folosit apa pt omogenizare
  •  
    • 72 mesaje
    12 Apr 2006, 07:37
    0 0
    Buna fetelor! Am urmarit discutia si v-am urmat sfaturile.In legatura cu algele marine m-am gandit sa le fierb ca pt supa si sa folosesc supa rezultata in amestec. Voi ce parere aveti?V-am pupat!
  •  
    • 145 mesaje
    13 Apr 2006, 11:18
    0 0
    Asa m-am gandit sa procedez si eu cu iedera pentru ca nu am gasit ulei, fac ceaiul si il folosesc in amestec in loc de apa.
  •  
    • 11 mesaje
    14 Apr 2006, 19:03
    0 0
    Hey, m'am impachetat si eu azi...kikiki ce distractie. Algele alea le'am maruntit mai intai si apoi le'am dat prin rasnita de cafea...a ieshit pulbere, iar cu iedera am facut ceai concentrat sa fie ca umectant. De acuma sa apara rezultatele .
  •  
    • 711 mesaje
    15 Apr 2006, 11:30
    0 0
    Unde ati gasit iedera???
  •  
    • 335 mesaje
    15 Apr 2006, 12:19
    0 0
    Iedera - planta uscata pt ceai? Ghici? La plafare sau magazine naturiste.
    Sorry, nu sunt din Bucuresti sa-ti spun o locatie exacta
  •  
    • 335 mesaje
    18 Apr 2006, 20:57
    0 0
    Fetelor, ce rezultate aveti pana acum?

    Eu continui cu impachetarile saptamanal. Dar am observat ca pielea e destul de deshidratata dupa si am inceput sa folosesc un ulei anticelulitic. Sper sa va fie si voua util. Acum pielea mea se simte mult mai bine. Deci in 50 ml ulei de samburi de struguri se pun 30 picaturi de uleiuri esentiale (de exemplu 10 de ienupar, 10 de lamai, 10 de portocal) dar puteti pune orice ulei esential cu proprietati anticelulitice.
    Succes!
  •  
    • 145 mesaje
    19 Apr 2006, 12:00
    0 0
    Uleiul din samburi de struguri il iei de la plafar?
  •  
    • 335 mesaje
    19 Apr 2006, 19:16
    0 0
    Am cumparat de la magazinul naturist de cateva ori o sticluta mica de ulei presat la rece. Dar nu e rentabil: e aproape 20 mii, uneori chiar 35. Asa ca am cumparat din supermarket 1 l (170 mii), mai ieftin chair decat uleiul de masline. Oricum, uleiul din smburi de struguri e chiar mai bun, e mult mai bine absorbit de piele.
  •  
    • 145 mesaje
    20 Apr 2006, 10:10
    0 0
    Multumesc de raspuns Olive.Succes in continuare!
  •  
    • 1166 mesaje
    28 Apr 2006, 11:09
    0 0
    buna ziua!
    de cateva zile nu ati mai spus nimic. cum merge treaba?
    v-am urmarit subiectul si pot spune ca saptamana asta am inceput si eu tratamentul . nu pot decat sa va multumesc pentru toate informatiile pe care le-ati postat! se vede o schimbare in bine
    referitor la alge: mi-am cumparat azi de la plafar alge deshidratate. doamna de acolo mi-a spus sa le pun in apa intai si apoi sa le toc marunt ,chiar sa fac un fel de supa , sa folosesc parte din lichid ca agent umectant ...
    va pup!
  •  
    • 335 mesaje
    3 Mai 2006, 00:22
    0 0
    ruxandra_ioana, nu pot decat sa ma bucur pt tine. Te felicit ca ai avut bunavointa sa ne spui ca ai incercat si chiar se vad ameliorari. Observ ca multe fete urmaresc subiectul din umbra dar nu dau nici un semn
    Eu am lasat-o balta pe perioada sarbatorilor, dar planific chiar maine o impachetare. Acusi vine vara si doar vrem sa dam liber la hainutze care sa arate cat mai mult ... cat suntem de frumoase...
  •  
    • 1166 mesaje
    3 Mai 2006, 17:09
    0 0
    eu sincer am vazut subiectul vineri pe 23.04 chiar inainte sa plec de la birou (sunt fidela unui subiect si NU AM TIMP sa intru si pe alte subiecte decat foaaaarte rar).... am citit din el, mi s-a parut super (am avut si eu tentative de impachetari dar lipsa de timp si chef... ) am plecat la munte si marti dimineata l-am luat la citit din nou cu atentie, am intrat pe site-urile date de voi si am dat fuga la plafar dupa prima impachetare nu m-am putut pronunta... am mai asteptat sa vad efecte. dupa 3 am intrat sa multumesc
    mi-am facut un program: am avut impachetari zilnice (total 6). acum ma impachetez o data la 2 zile... si in ziua pauza imi face logodnicul meu masaj anticelulitic am o luna de zile sa schimb total aspectul ,plec in honey-week
    thanks again!
  •  
    • 309 mesaje
    12 Mai 2006, 14:06
    0 0
    este prima data cand intru aici dar dupa ce am citit toate paginile chiar m-ati mobilizat.chiar acum merg sa cumpar si diseara o sa fac prima sedinta.sper doar sa nu renunt cum fac de obicei.ma entuziasmez ft.repede dar ma dezumflu si mai repede.
  •  
    • 17 mesaje
    12 Mai 2006, 19:02
    0 0
    buna olive dak ma duc la salon sa fac impachetari nu stii ajunge la acelasi pret cat te-a ajuns sa cumperi toate astea?dar dak ma duc la salon nu stii la ce interval de timp se fgac sedintele?astept raspuns
  •  
    • 17 mesaje
    12 Mai 2006, 19:03
    0 0
    buna olive dak ma duc la salon sa fac impachetari nu stii ajunge la acelasi pret cat te-a ajuns sa cumperi toate astea?dar dak ma duc la salon nu stii la ce interval de timp se fgac sedintele?astept raspuns
  •  
    • 1166 mesaje
    12 Mai 2006, 19:13
    0 0
    chiar daca iti raspunde si olive iti spun si eu costurile mele: maximum 500.000 lei... si mi-au ajuns ingredientele 13 sedinte... acum trebuie sa-mi iau doar argila care costa vreo 200.000 lei (1 kg)... un abonament la salon incepe de la 2-3.000.000 lei (10 sedinte) ... si se recomanda o sedinta la doua zile.
    o seara placuta!
  •  
    • 17 mesaje
    13 Mai 2006, 22:45
    0 0
    imi poate spune si mie cineva eu la ce interval de timp tre sa fac impachetari ca am mici vase de sange sparte pe funduletz. si olive spune si tu reteta cu denumirile uleiurilor si si ce pulbere de plante.astept si eu un raspuns maine vreau sa fac piata si de luni sa ma apuc .eu am 1.67 si 63kg