xenical/reductil

  •  
    • 387 mesaje
    14 Apr 2008, 22:23
    0 0
    buna ciocolatica, inca mai am reductilul. Eu sunt din Barlad si singurul mod prin care as putea sa-ti trimit pastilele ar fi prin posta cu plata ramburs. Daca te intereseaza spune-mi si putem sa vorbim pe mess ca sa stabilim toate detaliile.
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2008, 15:47
    0 0
    Buna, kikidu! Sigur ca te tin minte. Eu am fost iar la dna doctor si de 2 saptamani am reinceput regimul. Slabesc incet, dar sigur. Tu la 61 de kg stai bine. Eu am 85 acum. Tinta mea e 75 kg anul asta, dupa care mentinere pana in primavara urmatoare, iar la anul sa ajung la 65 si sa ma opresc acolo.
    Ma tot minunez de fetele care tin neaparat sa ia tot felul de pastile fara recomandarea medicului. Astfel de pastile pot face mai mult rau decat bine daca nu sunt luate sub supraveghere medicala. De aceea se dau cu reteta. In afara de asta, au efect numai cat timp le iei, dupa aceea daca nu continui regimul te ingrasi la loc.
    Daca mananci numai regim si nu slabesti ar putea fi cauze medicale.
    Slabitul nu tine de pastile, slabitul tine de vointa. Stiu ca e greu pentru ca anul trecut pe vremea asta aveam 100 kg, dar nu pastilele sunt solutia.
  •  
    • 18 mesaje
    15 Apr 2008, 18:14
    0 0
    buna fetelor,
    de ccateva zile citesc pe neraqsuflate tot ce este scris pe forumuri sau alte site-uri de specialitate despre acest reductil, si ca urmare o sa il incerc si eu, eventual chiar o sa va tin la curent ca un cobai constiincios cu evolutia mea; insa eu am intrat aici ca sa imi exprim si eu o parer fata de ceea ce au zis alte fete in mesajele anetrioare, si anume ca medicamentele de acest gen nu sunt deloc indicate, chir si in cazul personelor aparent sanatoase, dar cu probleme de greutate;..eu na nu vad deloc asa lucrurile, pentru ca una la mana, femeile mai ales nu sunt, in cea mai mare parte, deloc stapane pe timpul lor liber si nici nu au o viata pe deplin organizata ca sa isi poata prmite luxul unei discipline alimentare sau a unei relaxari care sa le ajute sa se mentina in cea mai buna fosrma, dimpotriva..nu putem generaliza niste reactii adverse, pentru ca fiecare organism reactioneaza diferit la stimuli si alti factori, si chiar medicii care dau retet pe banda gresec foarte mult pentru ca de cele mai multe ori nu individualizeaza investigatia ca sa poata fi extrem de corecti in ce tratament prescriu; eu nu zic sa facem de capul nostru, dar cel mai bine este sa ne cunostem foarte bine organismul, si apoi sa ajutam medicul sa ne diagnosticheze si sa ne trateze, ca sa obtinem exact efectele pe care le dorim de la acele tratamente,nu?pooopici si multa bafta fetelor la dezbracare "hainutelor nedorite"!
  •  
    • 18 mesaje
    15 Apr 2008, 18:30
    1 0
    ...uitasem sa adaug ceva...ideea cu pastilele de slabit nu este ceva care trebuie aprobat din start, sau dimpotriva, dezaprobat chiar de la nivelul de discutie,pentru ca si pe aceasta piata sunt foarte multe firme vanzatoare de iluzii; insa cunosc persoane care au tinut toata viata regim si organismul lor a ajuns un yo-yo, sau mai rau, este deja imun la majoritatea dietelor; la fel cunosc persoane care o viata intreaga s-au chinuit sa slabeasca, fara sa ia urma de medicament, numai prin restrictii alimentare si miscare, si nu au reusit nici un gram, iar cand au fost supuse unui stres sau necaz puternic au dat jos intr-o clipita.tocmai de aceea mi se pare corect ca fiecare sa isi aleaga singur modul corect la care vrea sa apeleze pentru a scapa de complexele de acest gen, chiar daca se sfatuiesc si cu medicul, pentru ca pana la urma, chiar si aportul medicului nu ne scuteste de riscuri daca nu s-au luat in calcul toate aspectele particulare...
  •  
    • 13 mesaje
    16 Apr 2008, 11:04
    0 0
    am cumparat reductil, cu reteta de la medicul de familie,am gasit la oferta si pe 3cutii a cate 28 pastile cutia am dat 240 lei (2.400.000)si am primit 3cutii gratis,deci pe 6 cutii am dat 240lei.incercati si voi la farmaci nu stiu cat timp e oferta.VA DORESC DIN INIMA SUCCES....................
  •  
    • 13 mesaje
    16 Apr 2008, 11:17
    0 0
    EVELOR......BUNA DIMINEATA.Am cumparat reductil cu reteta si am gasit cu oferta .pe 3 cutii(28 pastile cutia,de 10mg)am dat 240lei(2.400.0000)si am primit ca oferta inca 3 cutii.Deci pe 6 cutii am dat 240lei.Incercati si voi pe la farmacii.VA DORESC DIN INIMA SUCCES.......SI VA PUP
  •  
    • 13 mesaje
    16 Apr 2008, 19:03
    0 0
    cine a luat reductil?este bun ?a dat rezultatul dorit?va multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    17 Apr 2008, 14:42
    1 0
    sincer am citit tot felul de mesaje pe net despre reductil.astazi am inceput tratamentul cu aceste pastile.nu am degand sa il iau foarte mult timp.as vrea sa slabesc vreo 10 kg.tin si regim mananc numai salate,lactate si gratar.am renuntat la sucuri acidulate si la prajeli.sper sa dea rezultate.dak mai are cineva informatii despre aceaste pastile astept msj.azi e prima zii,dar deja nu mi-e delok foame...
  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2008, 18:40
    0 0
    buna dacse poate as vrea eu sa le iau
  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2008, 18:42
    0 0
    as vrea si eu sa slabesc daca ma poate ajuta cineva cu niste redductil?
  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2008, 18:44
    0 0
    buna imi poti vinrde si mie 1 cutie te rog
    ast rasppe andreeaoa@yahoo.com
  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2008, 18:46
    0 0
    buna
    se dau fara reteta?as vrea si eu sa iau dr nu stiu cum sa fac.daca are cineeva in plus as vrea sa cumpar si eu.
    multumesc
  •  
    • 387 mesaje
    17 Apr 2008, 19:33
    0 0
    andreeaoa,eu am la vanzare reductil (26 pastile cu 6o ron),daca te intereseaza anunta-ma.
  •  
    • 2 mesaje
    18 Apr 2008, 11:26
    0 0
    oficial cica nu se dau fara reteta.neoficial se dau si fara.cele de 10 mg costa 80 lei.la mn e a doua zii,nu m-am simtit delok rau.am avut doar o senzatie de sete timp de 2-3 ore din momentul cand am luat pastila.nu mi-e fost foame delok,chiar am incercat sa ma gandesc la anumite feluri de mancare sa vad dak imi este pofta dar nici un efect.am mancat pt k tre sa mananci ceva,nu e bn sa nu mananci nimik o zii intreaga,dar nu simteam nevoia.acum depinde si de organism.
  •  
    • 12 mesaje
    19 Apr 2008, 19:40
    0 0
    de unde ai luat la oferta reductil
    daca e cineva din cta sa impartim pe din 2 oferta sa ma anunte
  •  
    • 13 mesaje
    19 Apr 2008, 23:45
    0 0
    eu am cumparat la oferta,dar sunt din iasi,cauta pe la farmacii trebuie sa gasesti.Iti doresc mult succes!o seara placuta.
  •  
    • 4 mesaje
    20 Apr 2008, 16:29
    1 0
    Buna fetelor. De vreo doua saptamani ma tot "plimb" pe forumuri si m-am hotarat sa va scriu si eu. Cu multa frica in suflet m-am hotarat sa iau si eu reductil....Il iau de 12 zile, ma simt foarte bine, nu a avut nici un fel de reactii adverse la mine si am slabil de la 72 kg la 69...mai am de munca ce e drept, vreau sa jung la 57 dar cred ca sunt pe drumul cel bun. Mananc orice dar cu masura si , desi nu prea mi-e foame , sunt constienta ca trebuie sa mananci altfel, dupa terminarea pastilelor, ma voi ingrasa la loc daca organismul meu nu va mai fi obisnuit cu mancarea. Va recomand si un pic de exercitiu fizic. Eu mi-am cumparat un aparat de fitness pentru abdomen si picioare si este extraordinar de bun!!! Bafta tuturor!
  •  
    • 226 mesaje
    20 Apr 2008, 19:47
    0 1
    Dar cum il iau daca nu imi da fara reteta?Pot sa il gasesc de vanzare si in alta parte?
  •  
    • 4 mesaje
    20 Apr 2008, 20:09
    0 0
    ii ceri o reteta medicului tau de familie. eu asa am facut.
  •  
    • 1 mesaje
    21 Apr 2008, 22:57
    0 0
    buna,salva..si eu sunt din iasi..imi poti spune exact de unde ai cumparat tu reductil 3 cutii si ai primit inca 3 gratis? multumesc mult de tot...