xenical/reductil

  •  
    • 32 mesaje
    22 Mar 2008, 11:30
    0 3
    gata,am vazut.
    dar ash putea sa fac rost de reductil fara reteta?
  •  
    • 9 mesaje
    22 Mar 2008, 15:57
    4 0
    Buna!As cam putea sa te ajut sa slabesti.Daca vrei....
    Si eu am slabit foarte mult sin foarte scurt timp!!!Scrie-mi pe mail daca vrei rech_adriana@yahoo.com
  •  
    • 9 mesaje
    22 Mar 2008, 15:58
    1 0
    Buna!As cam putea sa te ajut sa slabesti.Daca vrei....
    Si eu am slabit foarte mult sin foarte scurt timp!!!Scrie-mi pe mail daca vrei rech_adriana@yahoo.com
  •  
    • 9 mesaje
    22 Mar 2008, 16:00
    0 0
    Buna!As cam putea sa te ajut sa slabesti.Daca vrei....
    Si eu am slabit foarte mult sin foarte scurt timp!!!Scrie-mi pe mail daca vrei rech_adriana@yahoo.com
  •  
    • 19 mesaje
    22 Mar 2008, 20:28
    1 0
    Buna fetelor.Eu lucrez in farmacie si reductil sau xenical se dau doar cu reteta.Da intradevar te ajuta la slabit dar sa stiti ca au ff multe reactii adverse si stiu persoane care s-au simtit rau de la ele.Am o prietena care chiar s-a ingrasat mult in timp ce l-a folosit.Acestea sunt folosite doar la pers. obeze si sub supraveghere medicala.Daca aveti intrebari va raspund cu placere.
  •  
    • 9 mesaje
    24 Mar 2008, 00:05
    0 0
    am cat se poate de multe informatii despre tot ceea ce inseamna slabitul!cand zic slabit ma refer de la 10 kg in sus!
    daca vreti sa slabiti multe kilograme scrie-ti-mi cu toata increderea posibila!am slabit 19 kg in nici 2 luni.e drept ca mi-a trebuit un an sa reusesc sa ma mentzin!!!dar in tot acest un an,am experimentat pe mine aceste medicamente si am invatat mai mult decat totul despre ele si acum de la 76 de kg ma mentzin perfect la 54 de kilograme de mai bine de un an de zile!Eu de fapt si de drept locuiesc in America si acolo am dat de aceste medicamente si acum le aduc si in tzara pentru mai multe prietene si cunostintze...am intrat aici din greseala si ma gandeam ca poate e cineva care vrea sa le incerce si sa fie mai mult decat multumita de ele si mai apoi sa fiu si eu multumita si sa aud acel "multumesc" de la cele care au slabit!Nu sant o firma care isi vinde produsul insa stiu cum e sa iti urasti corpul!Daca vreti sa vorbim scrie-ti-mi rech_adriana@yahoo.com
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mar 2008, 11:38
    0 0
    buna adriana si eu vreau sa slabesc vreo 13 kgs.am incercat multe pastile precum clarinol etc si nu a dat rezultate eu oricum mananc fara paine si nu beau alcool si sucuri si nici dulce nu mananc dar slabesc greu probabil ca am ajuns la 40 ani si am metabolismul mai lenes
    daca ma poti ajuta incerc cu mare placere numai sa nu fie scump ca acu ma operez de piatra la bila si trebui sa dau bani la medic
    te rog ma ajuti cu pastilele alea?
    spune-mi si te contactez pe mess
    te pup si astept raspuns
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2008, 13:17
    0 0
    Buna, mi-am dorit sa postez si eu un mesaj. Am 48 de ani, de 6 ani casnica, doi copii, cel mic a venit pe lume la 41 de ani si este o minune. Imi doresc f.mult sa slabesc, am 160 inaltine si am ajuns la 94 de kg, dupa 32 de ani si primul copil am inceput sa ma ingras , am tinut nenumarate diete, cu unele am slabit pina la un punct apoi am pus mai mult . am luat : Herbalife, regenon ,iar mai nou am incercat reductil. In doua saptamini de reductil am dat jos 4 kg. dar nu pot suporta uscaciunea gurii, dureri de cap, sau chiar usoare stari de panica, insomnie si usor ciclul dereglat. Mi-a fost recomandat de medicul endocrinolog desi am hormonii de glanda inlimite normale. Mi-am dorit sa vad un rezultat pentru a ma motiva dar nu mai pot continua cu reductilul, am si reteta valabila pe 6 luni, nu este foarte scump sm dat pe el 900.000 lei pentru o luna. este totusi un anorexic ce contine sibutramina pe care eu nu o pot suporta . as dorii sa incerc xenical chiar daca este mai scump dar nu actioneaza de creier ci elimina grasimea din organism. Am o virsta si unele probleme de sanatate sar totusi imi doresc f. mult sa arat mai bune. astept sfaturile voastre.
  •  
    • 74 mesaje
    25 Mar 2008, 16:02
    1 0
    geny, xenicalul nu elimina grasimea din organism, ci nu permite grasimilor din mancare sa se asimileze.
    Daca esti la dieta, automat nu mananci gras, deci xenicalul nu te ajuta.
    Vorbeste cu doctorul care ti-a prescris Reductil si spune-i ca are reactii adverse in cazul tau.
    Eu urmez o cura de slabire recomandata de endocrinolog si mie mi-a dat Siofor (cred ca asa se scrie), dar bineinteles dupa ce mi-a facut toate analizele.
    Si trebuie sa mai ti cont de faptul ca nu mai ai 20 de ani si organismul reactioneaza mult mai lent.
    Mult succes in continuare!
  •  
    • 19 mesaje
    25 Mar 2008, 21:22
    0 0
    Sioforul se da la cei care au diabet.Spune-mi si mie de ce ti l-a recomandat la slabit? Aveti mare grija la xenical si reductil!!!
  •  
    • 74 mesaje
    26 Mar 2008, 08:39
    1 0
    tatiana, Sioforul micsoreaza producerea de insulina a organismului. Din ce mi-a explicat dna doctor, cand mananci, organismul produce insulina si atunci asimilezi. Daca produce mai putina insulina, asimilezi mai putin. Stiu ca este un medicament care se da la diabetici. Am si eu un unchi care are diabet si am vazut ca ia acest medicament. El ia doze mai mari ca mine. Eu am mai luat Siofor si anul trecut pentru cateva luni. Am slabit si nu a avut reactii adverse. Bineintles am tinut si regim in timpul asta.
    Eu incurajez mersul la doctor pentru ca am tinut si eu de capul meu regimuri si mi-am facut mai mult rau decat bine.
  •  
    • 45 mesaje
    27 Mar 2008, 14:27
    1 0
    Tatiana78,am inteles ca lucrezi la o farmacie,te rog sa-mi spui pt.cineva care are 1.64 inaltime si 59 kg.are rost sa ia regenon?am o colega care ia acest medicament cu toate ca arata super se incapatineaza sa-si faca rau singura,nu?eu am 1.63 si 65kg.ar trebui sa slabesc un pic DAR CUM??????nu as vrea cu pastile
  •  
    • 32 mesaje
    27 Mar 2008, 17:39
    0 1
    stie cineva cum sa fac rost de reductil fara reteta?
  •  
    • 19 mesaje
    28 Mar 2008, 20:37
    0 0
    Sa stii ca regenonul este mult mai ieftin fata de celelalte medicamente ptr slabit si deaceea multe persoane il folosesc.Regenonul,xenicalul si reductilul su folosite doar la persoanele obeze si recomandate de medic.Am avut o pacienta care aluat regenon,a slabit vreo 15 kg dar sa stii ca i-a fost afectat sistemul nervos si aproape a ramas fara par in cap. Ptr a slabi cateva kg eu recomand o cura,nu medicamente ptr ca nu exista medicamente minune ptr slabit.Si daca slabesti,dupa te poti ingrasa mult mai mult si te mai si inbolnavesti.Daca vrei sa ma mai intrebi ceva eu iti raspund cu placere
  •  
    • 387 mesaje
    29 Mar 2008, 15:50
    0 0
    buna,eu mi-am cumparat de curand REDUCTIL ca'sa slabesc cateva kg,problema este ca nu pot si nu vreau sa le mai iau.imi da niste stari super nasoale cum ar fi; uscarea gurii,anxietate,dureri de cap,iritarea tenului. Nu am luat decat 2 pastile si mi-a fost de ajuns.mai am 26 de pastile ,daca le vrea careva le dau cu 60 ron.am dat pe ele 80 ron.
  •  
    • 1 mesaje
    31 Mar 2008, 12:22
    0 0
    buna.sunt noua pe forum, si eu iar reductil de o saptamana.mi l-a recomandat medicul endocrinolog dar pe cel de 15 mg.iau una pe zi dimineata si deja isi face efectul.am slabit 1,5-2 kg.am 1,60 m si 60 de kg, as vrea sa ajung la 50.reductil se mai poate asocia cu ceva in afara de regim?
  •  
    • 3 mesaje
    12 Apr 2008, 20:07
    1 1
    ce nu ai voie sa mananci cand ieie pastilele?
  •  
    • 3 mesaje
    12 Apr 2008, 20:16
    0 0
    Fetelorrrrrrrr
    Un sfat;Am 42 de ni 165 si 66kg, sunt la menopauza(chirurgical), am bufeuri si tot ce insoteste menopauza,dar am un psihic beton, nimic nu ma enerveaza sau nu reuseste sa ma scoata din pepeni, exceptand stratul de grasime ce s-a format in jurul taliei(am 3 randuri de burta0)Vreau sa incep si eu de luni cura cu acest medicament(am auzit ca slabesti si 15 kg cu el), de mancat nu prea mananc nu sunt gurmanda, dar am cateodata o stare ciudata ca imi vine sa mananc orice si cu cat mananc mai mult cu atata mi se face foame.Cred ca este ceva neuronal ca altfel nu explic starile astea, deci , sa revin, HELPPPPP sunt sau nu bune pastilele?Cand ma gandesc ca la 35 de ani aveam 52 de chile si mancam orice si acum la 42 daca beau apa ma umflu in burta imi vine sa urlu ,Analize am tot facut si nu am mare lucru.Deci pot sa le iau?
  •  
    • 23 mesaje
    14 Apr 2008, 15:06
    0 1
    korra, am vrut doar sa te salut!! poate ma mai tii minte, datorita tie am fost la aceasi d-na dr, insa uite, nici pana azi nu am mai tinut regimul dat de dumneaei, nu am cumparat xenicalu, desi, acus vine pastele... si am ramas tot la 61 kile... sunt insa pe drumul cel bun (ma mentin).

    te pup si ma bucur ca tu esti in continuare aproape de fetele in aceeasi "suferinta"! bafta tuturor!
  •  
    • 2 mesaje
    14 Apr 2008, 18:40
    0 0
    buna,eu as vrea reductil,draga ada,dak anuntul tau mai e valabil si vrei sal mai vinzi contacteaza ma pe mess araoim2008