Impachetari cu...argila

  •  
    • 335 mesaje
    29 Mar 2006, 18:27
    0 0
    Creola, sper ca ai citit si postarile de pe topic, nu doar titlul

    Dar ca sa-ti raspund la intrebare: argila are rol detoxifiant. Aplicata pe zonele cu probleme ajuta la eliminarea toxinelor si astfel e imbunatatit(a) schimbul de substante/oxigenarea la nivel celular. Celelate ingrediente au diverse actiuni: stimuleaza circulatia sangvina si limfatica, hidrateaza, mineralizeaza, hranesc tesutul.

    Referitor la "masajul cu cafea": nu iti recomand. Zatul de cafea sau cafeaua e folosit pt exfolierea pielii. atat. Pt ca impachetarea sau chiar o crema sa intre mai bine in piele. Uite, foloseste si putin ulei de masline, tocmai ca sa nu fie foarte aspru si sa nu zgarii pielea. Pune si putin gel de dush sau sapun lichid, cat sa formezi o pasta. altfel vei face cam multa mizerie

    Spuneai ca nu stii daca ai vene sparte sau vergeturi. Uite cum iti dai seama: prinde o bucata de piele pe care ai astfel de semne si incearca sa strangi. se vor forma niste valuri de grasime, cu aspect de coaja de portocala (asta e celulita). daca ele sunt delimitate exact de acele semne, inseaman ca sunt vergeturi.
    Dar daca sunt vene sparte, redu sau chiar elimina sarea de baie. Din cate stiu nu e indicata persoanelor cu probleme circulatorii. Chiar e bine sa nu faci impachetarea pt mai mult de o ora, si nici foarte des (o data pe sapt e suficient). Oricum, efectele se vad in timp, pt ca vei observa ca incepi sa slabesti in zonele respective.

    Inca ceva: dupa impachetare/clatire veti observa vasele de sange foarte clar prin piele. Nu va alarmati, efectul trece in cateva minute. Dar cu atat mai mult persoanele cu probleme circulatorii, vase de sange sparte trebuie sa aiba mai multa grija.

    Sper ca ti-am raspuns la intrebari. Te asteptam cu impresii Poate n-ar fi rau sa dai niste date despre tine: ce inaltime, cate Kg ai, eventual niste masuratori inainte de impachetari. Asta ca sa iti dai seama daca au avut si alt efect in afara de imbunatatirea aspectului pielii.
  •  
    • 451 mesaje
    29 Mar 2006, 19:41
    0 0
    Fetelor, am facut si eu o impachetare cu argila aseara, SE VAD REZULTATELE !.
    Am folosit argila verde, ceai verde, sare de mare si tea tree oil (am citit pe healthrecipes ca ar fi bine de adaugat in compozitie si otetul de mere, eu nu am folosit), am stat invelita cu vreo 5 paturi timp de o ora si am baut intre timp ceai fierbinte. Chiar m-am desumflat, si cum eu am o problema cu tesut adipos in exces, alte sfaturi si idei ar fi binevenite. Eu am slabit vreo 6 kg in doua luni, cu gimnastica si putina dieta, dar problema tesutului adipos si a celulitei nu s-a prea rezolvat, asa ca am nevoie de sfaturi pentru tonificare si mai ales pentru combaterea retentiei de lichide. Va pup pe toate.
  •  
    • 335 mesaje
    29 Mar 2006, 20:37
    0 0
    Nefeli, chiar ma bucur ca a dat rezultate.
    Dar spune-ne, de unde ai facut rost de argila verde? Se gaseste foarte greu, asa ca te rog, poate dai mai multe detalii si un pret. Iar tea tree oil, la fel...de unde, cum...

    Sa stii ca vei observa si in zilele urmatoare o ameliorare...iar procesul de slabire e localizat. Asta e super cu impachetarile. Mie deja imi sunt largi pantalonii....in rest sunt ok, nici sanii nu au scazut
  •  
    • 451 mesaje
    29 Mar 2006, 21:15
    0 0
    Imi pare rau ca nu te pot ajuta, sunt in Grecia !
  •  
    • 361 mesaje
    30 Mar 2006, 12:09
    0 0
    Eu mi-am propus sa incep din weekend impachetarile.Pana atunci fac rost de ingrediente.Abia astept sa incep si eu daca voi ati obtinut rezultate f bune.Succes in continuare si tineti-ne la curent!
  •  
    • 361 mesaje
    1 Apr 2006, 14:19
    0 0
    Eu trebuie sa mai aman vreo 2 zile dar de luni incep sigur impachetarile.Voi ce ati mai facut?ce ati mai aflat?
  •  
    • 451 mesaje
    1 Apr 2006, 19:30
    0 0
    Ca am innebunit de tot, si acum ma apuc de impachetari cu ...ciocolata. Pa!
  •  
    • 361 mesaje
    2 Apr 2006, 00:33
    0 0
    Si eu am auzit de impachetarile cu ciocolata dar la saloanele unde m-am interesat o sedinta e in jur de 800 000 asa ca am sa ma rezum la impachetarile cu argila pe care sper sa le incep de luni .Pupici!
  •  
    • 361 mesaje
    3 Apr 2006, 20:51
    0 0
    Am cumparat ingredientele si acum fac prima impachetare.Cred ca o sa stau 1 ora.Abia astept maine sa vad efectele
  •  
    • 361 mesaje
    3 Apr 2006, 20:53
    0 1
    Mi-a iesit cam subtire amestecul cred ca am pus cam multa apa : rol :
  •  
    • 93 mesaje
    4 Apr 2006, 09:03
    1 0
    nu este cam greu sa faci acasa impachetarile? ca eu ma uit ca totusi este ceva de munca si putin dezordine ..eu fac la salon cu parargil (parafina pura+ argila verde) .Intai ma da cu un scrub ,apoi cu un ser special ,apoi aplica parargilul ,ma impacheteaza in folie ,si apoi cu un cearceaf d epalstic si intru in termocuverta si stau cam 45 de minute .
    Rezultatele sunt exceptionale ,este adevarat!
  •  
    • 361 mesaje
    4 Apr 2006, 15:33
    0 0
    O sedinta de impachetare la salon este 400-500 000.Ca sa vezi ceva rezultate trebuie sa faci cam 10 sedinte si nu am 5 mil sa dau.Prefer sa imi fac abonament la electrostimulare sau masaj(pentru celulita cred ca sunt mai eficiente si mai ieftine
  •  
    • 145 mesaje
    4 Apr 2006, 17:34
    0 0
    -
  •  
    • 335 mesaje
    4 Apr 2006, 20:58
    0 0
    Victorie!!! Am scapat de celulita!
    Fara sa tin dieta, fara sa ma omor cu sportul (ca nu am timp). Cu maxim 5 impachetari (la intervale din ce in ce mai mari) am scapat de pernitele urate.
    Daca stau bine sa ma gandesc, cred ca un rol benefic a avut si crema anticelulitica de la Viva Natura.
    Bun, sa precizez ca fara dieta inseamna de fapt ca nu am avut restrictii, dar am baut foarte multa apa. Iar cu setea de nepotolit nu prea mi-a mai fost foame.
    Sunt atat de fericita Va pup pe toate! Succes si voua.
  •  
    • 93 mesaje
    5 Apr 2006, 08:55
    0 0
  •  
    • 711 mesaje
    5 Apr 2006, 10:12
    0 0
    Olive, ce plante si uleiuri esentiale ai pus tu? si cat timp/cat de des ai akut impachetarile?
    de unde ai luat sarea de baie iodata (daca esti din Bucuresti)
    Si argila de unde ai luat? Eu stiu doar pliculetele alea mici cu argila pt fatza...
  •  
    • 245 mesaje
    5 Apr 2006, 11:05
    0 0
    zuzacta@eva.ro, va rugam sa nu mai promovati salonul de frumusete pe forumul eva.ro.

    http://www.eva.ro/club/regulament_club.php

    Mesajele dumneavoastra ce contin detalii despre acest salon vor fi sterse.

    Va multumim pentru intelegere.
  •  
    • 93 mesaje
    5 Apr 2006, 11:47
    0 1
    SCUZE ,DAR CRED CA NU SUNT SINGURA CARE AM "PROMOVAT" UN SALON !!!!
    MI S-A CERUT O PARERE SI O ADRESA !!!
    EU ZIC SA CITITI SI ALTE MESAJE !!
    NU AM NICI UN INTERES SA PROMOVEZ UN ANUMIT SALON ....
  •  
    • 245 mesaje
    5 Apr 2006, 11:55
    0 0
    postat de: zuzacta la data: 2006-04-04 08:44

    Buna,
    eu merg de ceva vreme la un salon super ,super dragut ,curat si foarte intim .Au masaj ,impachetari ,electrostimulare .
    Se numeste ALY'S SALON , este in zona Liceului MIRCEA CEL BATRAN ,au super preturi .Poti intreba de Raluca este super meseriasa gagica ...tel 617.091 sau http://www.alyssalon.ro

    ///////////////

    postat de: zuzacta la data: 2006-03-30 12:21

    CONSTANTA, chiar ati renuntat in lupta cu kilogramele ?
    Eu lupt ,lupt ,nu ma dau batuta si incet ,incet, scap de kg ,iar celulita a inceput chiar sa nu se mai observe.
    Deja ,la blugi ...mi-am cumparat cu 2 numere mai mici .
    Daca aveti nevoie de masaj ,electrostimulare,impachetare :www.alyssalon.ro

    /////////////

    postat de: zuzacta la data: 2006-04-05 08:55

    bianca ,daca estei din Constanta -ALYS SALON - 617.091.10 sedinte de impachetari parargil(parafina pura +argila )si o sed de tratament la alegere este 3.500.000 lei .eu sedinta cadou mi-am ales-o tot de impachetari ,dar termosudatie .eu una ,dupa un abonamnet de impachetari si 15 sedinte de masaj anticelultic am minus 8 cm in talie si 4 la coapse .sunt f multumita ,super ,iar tipa care imi face ,Raluca este exceptionala.

    ////////////

    Aveti dreptate, nu sunteti singura care promoveaza saloane si produse. Si celelalte persoane care fac acest lucru vor fi avertizate.

    Va multumim
  •  
    • 361 mesaje
    5 Apr 2006, 16:34
    1 0
    Bravo Olive!Ma bucur pentru reusita ta.Azi fac si eu iar impachetare si sunt nerabdatoare sa vad rezultate si la mine.Va tin la curent! Pupici!