xenical/reductil

  •  
    • 38 mesaje
    7 Mar 2006, 12:32
    0 0
    din cele 6 kilograme, cel putin 4 sunt apa. asta face ceaiul chinezesc - deshidrateaza.
    iar efectul laxativelor este aproape nul intr-o cura de slabire. selectia substantelor e deja facuta, atunci cand alimentele ingurgitate ajung in intestinul gros, acolo unde actioneaza laxativele.
  •  
    • 3 mesaje
    9 Mar 2006, 11:11
    0 0
    Mai fetelor...ceaiuri si diete am tinut pana acum...sute! Fara nici un rezultat.Am fost o persoana "voinica" cum se zice in popor,de cand ma stiu si singura sansa cred ca o mai am cu pastilele astea.Daca se ofera cineva voluntar sa ma ajute sa le fac rost... hannyliebe@yahoo.com e adresa mea de mail !
    Multzam fain !
  •  
    • 2 mesaje
    1 Oct 2007, 19:46
    0 0
    cine vrea mai multe detalii despre reductil sa ma contacteze pe mes ghedana6
  •  
    • 2 mesaje
    1 Oct 2007, 19:53
    0 0
    reductil se gaseste de 10 mg si de 15 mg, cel mai indicat este de 10 care se gaseste doar la 820 iar cel de 15mg la pretul de 1024, nu mai sunt scumpe de ceva timp cine vrea sa vb despre aceste medicamente sa ma contacteze
  •  
    • 654 mesaje
    1 Oct 2007, 21:19
    0 0
    ghedana,reductilul poate provoca dereglari hormonale?
    eu iau de 6 zile si cm mi-a intarziat o sapt,insarcinata nu sunt pt ca deja mi-am facut testul si a iesit negativ
    deci,reductilul si cura de slabire pot duce la intarzierea cm?
  •  
    • 2 mesaje
    3 Oct 2007, 15:29
    0 0
    ingrasatul brusc provoaca dereglarile hormonale. Pt a te regla Duphaston 10 pastile din prima zi in care ti-a venit CM, numeri 16 zile adica azi iti vine este prima zi. in a 16-a zi iei prima pastila. apoi in fiecare zi cate o pastila pana se termina cele 10. nu are importanta ora la care le ei sa nu uiti sa le ei. se dau si fara reteta. eu am fost o fata foarte slaba, care a facut sport o viata in reaga am 25 de ani si am 1.80 inaltime dar grea am fost mereu acum am 105 kg da nu imi dati, am fost la endocrinolog, nu poti salbi daca nu esti un om cu CM regulat si un om stresat. i-a pastile cu incredre pana te reglezi 2- 3 luni
    apoi esti ok
    daca te dergeglezi iar le iei.
  •  
    • 2 mesaje
    3 Oct 2007, 15:34
    0 0
    ai dat jos 6 kg din cauza regimului ceaiu ala nu are nikio treaba, si mai da si dependenta, dupa o perioada nu oi sa te duci la baie decat cu el. Xenical are grasimile actuale dar pe cele din organsim le vei are mai greu, reductil da rezultat mai rapid cu singura conditie sa nu le iei mai mult de 3 lunio data pe an!!!! si astea dau dependenta contin o substanta care se gaseste in amfetamina si heroina si dau dependenta, intial reductilu erau pstile pt nebuni, dupa care sa ajuns la acest rez de slabire. am luat Xenical si e bun pt cine mananca mult!!
  •  
    • 3 mesaje
    23 Ian 2008, 16:46
    0 0
    Unde ai vazut reductilul cu 3 milioane?Eu l-am luat tot pe cel de 10 si am dat 800 000 si asa l-am vazut peste tot.Oricum, am slabit 2 kg si am renuntat la el pt ca mi-a provocat palpitatii la inima.Il recomand numai persoanelor perfect sanatoase
  •  
    28 Feb 2008, 20:16
    0 0
    vreau sa stiu si eu cum se utilizeaza xenical si daca da rezultate
  •  
    • 171 mesaje
    28 Feb 2008, 23:16
    0 0
    Buna
    Am luat si eu ca multa lume cam tot ce e pe piata dar degeaba.
    Am luat xenical dar pentru ca nu mancam f gras degeaba, se ia cu jumtate de ora inainte de masa( asa am luat eu), o sa ai un scaun mai moale si uleios-portocaliu( asta in functie de cat de grasa e masa pe care o iei).
    Sfatul meu e sa reduci mancare cat de mult posibil, ore fixe si sport. Stiu ca e ff greu si rezultatele sunt mici, eu sunt voinica bine si te inteleg (am slabit cand am avut vointa nebuna)dar nimic nu te va slabi sanatos decat incet incetisor si fara sa revii la vechiurile obiceiuri.
    Sa ai vointa ca se poate.
  •  
    • 58 mesaje
    2 Mar 2008, 14:39
    0 0
    eu vad pe site la sensiblu ca reductil de 10mg cu 28 de capsule e 80 lei iar cel de 15 mg, tot 28 cps e 100 lei
    mai e mult pana la 300 lei zic eu
  •  
    • 74 mesaje
    3 Mar 2008, 12:36
    0 0
    Larisa, xenicalul se ia cu 5-10 minute inainte de mesele foarte grase. Nu te slabeste, doar impiedica asimilarea grasimilor de la masa respectiva.
    Nu trebuie sa reduce mancarea cat mai mult posibil, trebuie sa elimini din alimentatie dulciurile, grasimile si prajelile. Poti foarte bine sa slabesti, chiar daca nu te infometezi.
    Pastilele minune nu s-au inventat. Orice ai lua are efect doar cat timp le iei. Dupa aceea te ingrasi la loc.
    Trebuie sa mananci des si la ore fixe si sa faci sport. Xenical iei in cazul in care mergi la vreo petrecere, nunta, botez etc si trebuie sa mananci sau ai vreo masa in familie sau cu prietenii.
  •  
    • 171 mesaje
    3 Mar 2008, 19:59
    0 0
    buna
    Scuze nu am vrut sa sugerez o infometare drastica, insa 1000-1500 cal pentru mine mi se par ff putine, depinde de fiecare dar cu o mase fara dulciuri dar cu 1kg de fructe nu am rezolvat nimic,eu consider ca cheie este mai putin gras, mai putin cantitativ, mai putin caloric, si un mental sa poti.
  •  
    • 296 mesaje
    4 Mar 2008, 09:48
    0 0
    am luat si eu reductil 2 luni, fara vreun rezultat, adica am slabit cel mult 2 kg, de redus pofta de mancare nici vorba. Dar stiu o fata care a slabit 9 kg la prima cutie, 6 la a doua cutie, asta ma convins sa iau si eu. degeaba
  •  
    • 48 mesaje
    6 Mar 2008, 17:06
    0 0
    iau reductil de 10mg. de ceva vreme si nu am slabit decat 1 kg. Ce se intampla daca as lua cate 2 pe zi? cele de 15mg. nu am. A luat cineva cate 2?
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mar 2008, 00:32
    0 0
    sora mea chiar de saptamina asta a inceput cura cu reductil,maninca tot si slabeste!a slabit in decurs de 1sapt 2kg.nu stiu dak e sanatos dar vad k rezultatele n intirzie.vezi si tu!succes
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mar 2008, 19:18
    0 0
    buna .am 5 zile de cind iau si nimic .ce sa fac sa continui?
  •  
    • 2 mesaje
    22 Mar 2008, 11:12
    0 0
    scuze ca intervin...da eu tocmai ieri mi-am cumparat doua cutii de reductil de 10mg cu 80 lei o cutie cu 28 de pastile,intrebarea mea e oare e vorba despre acelasi medicament?ca aici vad preturi total altele cica 7 pastile 100 ron oare nu traim toti in romania?mentionez ca sunt din baia mare
  •  
    • 2 mesaje
    22 Mar 2008, 11:14
    0 0
    mai fetelor de unde cumparati voi reductil ce 3 milioane,eu am dat pe el 80 lei adica 800.000 lei vechi,l-am cumparat din farmacie din baia mare(reductil 10 mg-28 capsule)
  •  
    • 32 mesaje
    22 Mar 2008, 11:27
    0 0
    servus,fetelor.
    reductilul/xenicalul se elibereaza fara prescriptie medicala?
    si care e mai ieftin?