Impachetari cu...argila

  •  
    • 68 mesaje
    24 Iun 2007, 00:44
    0 0
    merci de raspuns Olive
    insa...trebuie sa specific ca beau cate 3, 4 litri de lichide pe zi si mananc sanatos
    singurul lucru rau pe care nu l-am eliminat inca din viata mea este fumatul...dar am inceput sa reduc considerabil nr. tigarilor

    am fost la farmacie si mi-am luat clorocalcin si mi-a trecut iritatia
    m-am gandit sa mai fac pauza inca vreo 3 zile(ca sa fiu sigura) si apoi sa ma apuc iarasi de impachetari...insa de data asta voi fi mai precauta
    va pup pe toate
  •  
    • 711 mesaje
    24 Iun 2007, 14:55
    0 0
    ella,nu trebuie sa stai cu folie mai mult de 2 ore.de preferat o ora.si uleiurile esentiale sunt ff puternice.incearca sa u pui in total mai mult de 15 picaturi.
  •  
    • 68 mesaje
    28 Iun 2007, 14:28
    0 0
    o sa fiu mai atenta de-acum inainte....pacat ca nu ma pot reapuca de impachetari
    a aparut iarasi iritatia si maine ma duc la medic.... avand in vedere ca nu m-am mai impachetat s-ar parea ca alta e cauza
    maine o sa aflu
    va pup pe toate si spor la eliminat celulita
  •  
    • 49 mesaje
    11 Mar 2009, 16:33
    0 0
    nu a mai facut nimeni impachetari?
  •  
    • 247 mesaje
    18 Mar 2009, 22:46
    0 0
    Olive,m-ai convins
    De maine o sa pun in practica reteta ta! Mi-a aparut putina celulita pe fund si pe picioare...si vreau sa dispara!
  •  
    • 1 mesaje
    11 Iun 2010, 17:08
    0 0
    eu am folosit 1-2 plicuri praf de argila
    zeama de la 1/2 lamaie
    1-2 linguri ulei de masline
    2 linguri de ceai verde maruntit

    dar peste cit timp voi ati observat rezultatele?
  •  
    • 32 mesaje
    12 Iun 2010, 21:42
    0 0
    Ink nu am facut nici o impachetare ...am citit cu atentie tot ce s-a scris aici ....cred ca o sa incerc si eu ....dar m-ar tenta sa incerc direct cu paragil....dar nu stiu cum se face ....adaug tot asa pulbere de plante , picaturi de ulei esential de ienupar si etc ?....aveti idee ?...am vazut ca se gasesc cutii cu paragil ..destul de ok k pret de aceea m-am gandit la solutia asta ...
  •  
    • 49 mesaje
    25 Iun 2010, 20:51
    0 0
    merita sa incercati fetelor....eu am fost tare multumita ....
  •  
    • 7 mesaje
    21 Dec 2011, 16:50
    0 0
    Aditza_23 said:
    Hello fetelor
    Sa va povestesc ce am patit ieri :
    ma duc la plafar ca sa imi cumpar alge ( doar stiti ca se gasesc greu ) si o intreb pe vanzatoare daca are alge marine; imi spune ca din pacate nu au dar aduk saptamana viitoare ; o intreb daca spirulina gasesc la dansa , imi da un flacon de spirulina , dar care mai continea si alte ingrediente , iar mie nu imi era de folos si ii spun ca imi tb altfel ca vreau sa fac o crema
    Imi spune a vrei crema ? imediat fara sa rasufle , ia dupa raft o crema cu spirulina ( de fata )
    Ii spun imi pare rau nu ati inteles , vreau sa fac o crema ....
    O rog sa le ia produsele astea si urma sa ii spun ca vreau sa cumpar cateva ceaiuri si extract de mladite de zmeur de care aveam nevoie , nu a asteptat sa zic nimik si a inceput sa urle ca nebuna ca daca nu vreau nimik sa iei afara , ca ce este aia sa ii cer atatea si sa nu cumpar nimik ?
    Cand am vazut-o asa nervoasa i-am zis imi pare rau ca v-ma deranjat si am sa plec deoarece ati devenit f irascibila
    Incepe sa ma faca nebuna , proasta si urla ca nebuna ...........m-am enervat si bineinteles ca am urla si eu la fel de tare ca si ea , dar pana la urma am cedat ca m-am gandit ca e batrana ( vreo 55 ani ) si nu are minte ....
    In scimb abia am reusit sa ma calmez
    Acum parca imi este si frica sa mai ma duc la plafar ( nu neaparat la ala ) si sa mai cumpar ceva
    Doamne ce lume !
    Ati mai impachetat ? rezultate ceva??
    Pupici

     

  •  
    • 7 mesaje
    21 Dec 2011, 16:54
    0 0
    quantshop said:
    Aditza_23 said:
    Hello fetelor
    Sa va povestesc ce am patit ieri :
    ma duc la plafar ca sa imi cumpar alge ( doar stiti ca se gasesc greu ) si o intreb pe vanzatoare daca are alge marine; imi spune ca din pacate nu au dar aduk saptamana viitoare ; o intreb daca spirulina gasesc la dansa , imi da un flacon de spirulina , dar care mai continea si alte ingrediente , iar mie nu imi era de folos si ii spun ca imi tb altfel ca vreau sa fac o crema
    Imi spune a vrei crema ? imediat fara sa rasufle , ia dupa raft o crema cu spirulina ( de fata )
    Ii spun imi pare rau nu ati inteles , vreau sa fac o crema ....
    O rog sa le ia produsele astea si urma sa ii spun ca vreau sa cumpar cateva ceaiuri si extract de mladite de zmeur de care aveam nevoie , nu a asteptat sa zic nimik si a inceput sa urle ca nebuna ca daca nu vreau nimik sa iei afara , ca ce este aia sa ii cer atatea si sa nu cumpar nimik ?
    Cand am vazut-o asa nervoasa i-am zis imi pare rau ca v-ma deranjat si am sa plec deoarece ati devenit f irascibila
    Incepe sa ma faca nebuna , proasta si urla ca nebuna ...........m-am enervat si bineinteles ca am urla si eu la fel de tare ca si ea , dar pana la urma am cedat ca m-am gandit ca e batrana ( vreo 55 ani ) si nu are minte ....
    In scimb abia am reusit sa ma calmez
    Acum parca imi este si frica sa mai ma duc la plafar ( nu neaparat la ala ) si sa mai cumpar ceva
    Doamne ce lume !
    Ati mai impachetat ? rezultate ceva??
    Pupici

     

     

    Nu stiu daca intre timp mai folosesti algele marine pentru impachetari, dar pot sa-ti dau eu o adresa de unde poti cumpara alge marine sub forma de gel, fara parabeni, fara conservanti, coloranti: http://lamifaren.quantshop.ro.

  •  
    • 8 mesaje
    14 Feb 2012, 16:15
    0 0
    Buna!
    Vad ca nu prea este activitate pe acest topic, totusi sper sa se reactiveze....
    Am o intrebare...daca adaug si parafina la tot amestecul asta de masca cu argila....nu e bine, nu iese un fel de Parargil?  
  •  
    8 Mar 2012, 13:48
    0 0

    Imbratiseaza primavara apeland la cele mai tentante pachete si produse pentru o slabire armonioasa, echilibrata si sanatoasa. www.slabut.ro te ajuta sa intampini sezonul cald depasind problema greutatii corporale excesive, dobandind o silueta atragatoare! Rezultatele vor fi cu adevarat uimitoare!
    www.slabut.ro   0730.410.783