Impachetari cu...argila

  •  
    • 2938 mesaje
    24 Mai 2007, 14:08
    0 1
    pui cat suc de fructe e nevoie ca sa iasa o pasta usor de intins dar nu curgatoare.

    pupici, mai scrieeti.
  •  
    • 133 mesaje
    25 Mai 2007, 17:40
    0 0
    Hello fetelor
    Sa va povestesc ce am patit ieri :
    ma duc la plafar ca sa imi cumpar alge ( doar stiti ca se gasesc greu ) si o intreb pe vanzatoare daca are alge marine; imi spune ca din pacate nu au dar aduk saptamana viitoare ; o intreb daca spirulina gasesc la dansa , imi da un flacon de spirulina , dar care mai continea si alte ingrediente , iar mie nu imi era de folos si ii spun ca imi tb altfel ca vreau sa fac o crema
    Imi spune a vrei crema ? imediat fara sa rasufle , ia dupa raft o crema cu spirulina ( de fata )
    Ii spun imi pare rau nu ati inteles , vreau sa fac o crema ....
    O rog sa le ia produsele astea si urma sa ii spun ca vreau sa cumpar cateva ceaiuri si extract de mladite de zmeur de care aveam nevoie , nu a asteptat sa zic nimik si a inceput sa urle ca nebuna ca daca nu vreau nimik sa iei afara , ca ce este aia sa ii cer atatea si sa nu cumpar nimik ?
    Cand am vazut-o asa nervoasa i-am zis imi pare rau ca v-ma deranjat si am sa plec deoarece ati devenit f irascibila
    Incepe sa ma faca nebuna , proasta si urla ca nebuna ...........m-am enervat si bineinteles ca am urla si eu la fel de tare ca si ea , dar pana la urma am cedat ca m-am gandit ca e batrana ( vreo 55 ani ) si nu are minte ....
    In scimb abia am reusit sa ma calmez
    Acum parca imi este si frica sa mai ma duc la plafar ( nu neaparat la ala ) si sa mai cumpar ceva
    Doamne ce lume !
    Ati mai impachetat ? rezultate ceva??
    Pupici
  •  
    • 415 mesaje
    25 Mai 2007, 21:05
    0 0
    se pune suc in functie de cata compozitie ai.Nimeni nu-ti poate spune exact, pentru ca depinde de cantitate.Pui putin cate putin suc si amesteci ,incat sa-ti iasa o crema.

    Aditza_23, nu te mai du la plafarul ala.Daca nu stiu sa-si atraga clientii ,nu merita sa-i faci vanzare nici de un leu.Incearca la altul ca-i in interesul tau sa-ti faci impachetarile.
  •  
    • 1510 mesaje
    25 Mai 2007, 21:21
    0 0
    au innebunit vanzatoarele
  •  
    • 133 mesaje
    28 Mai 2007, 17:12
    0 0
    Bineinteles ca nu ma mai duk la plafarul acela .........
    Inca nu m-am apucat deoarece nu am gasit alge si ma vrut sa imi iau spirulina si era inchis ( la alt plafar )
    DAr pe caldurile astea cum rezistati si cu patura pe voi ?
    Pe mine ma sperie gandul ca va tb sa imi pun patura pe mine
    va pup
  •  
    • 2938 mesaje
    28 Mai 2007, 18:04
    0 0
    am iesit dintr-o impachetare .

    la mine e chiar racoare iar patura electrica nu incalzeste destul, asa ca nu transpir.

    dar perseverez. mi-am luat de pe neroliane.com o gramada de uleiuri esentiale si am ganduri marete pentru urmatoarele 2-3 saptamani

    succes tutoror, sa fim perfecte!
  •  
    • 133 mesaje
    28 Mai 2007, 18:17
    0 0
    Misto ca ti-ai luat patura electrica
    eu nu am cu toate ca m-ar interesa .... cat ai dat pe ea ?
    Am o nelamurire : spirulina voi cum ati luat-o ? capsule ( pastile ) exista si lichida ?
    ms pupici
  •  
    • 2938 mesaje
    28 Mai 2007, 18:42
    0 0
    capsule si am pisat-o. azi cam prost si a ramas cocoloase

    patura o avea prietenul meu, dar e la contrast impex (pe la piata unirii)
  •  
    • 335 mesaje
    29 Mai 2007, 10:02
    0 0
    Fetele, capsulele pot fi foarte usor desfacute iar interiorul e sub forma de praf. Comprimatele/tablete trebuiesc sfaramate. In general contin excipienti. V-as recomanda capsulele.

    Aditza_23, cand iti faci cumparaturile, nu e cazul sa dai detalii. Cel mai bine e sa mergi cu listuta, daca are bine, daca nu pa si la revedere.
  •  
    • 133 mesaje
    29 Mai 2007, 17:14
    0 0
    Ms .... am sa imi cumpar si eu capsule , dar am vazut ca si astea sunt de mai multe feluri
    Ai dreptate ca nu tb sa dai detalii , dar eu sunt o fire f comunicativa si nu imi imaginam ca exista atata rautate in jurul meu , acum am vazut si m-am lecuit ...
    Pupici la toate
    pS: cat ai dat pe patura ?
  •  
    • 711 mesaje
    30 Mai 2007, 13:53
    0 0
    Fetele din Bucuresti...de unde luati argila? eu am vazut la ki-life dar era doar cea pudra de la aslavital sau din-aia pt uz intern...
  •  
    • 80 mesaje
    31 Mai 2007, 09:12
    0 0
    ieri am descoperit subiectul asta. este incredibil ce scrie aici. mi-am procurat toate ingredientele, astazi fac prima impachetare.
    va tin la curent.
  •  
    • 133 mesaje
    31 Mai 2007, 16:32
    0 0
    Salutare fetelor .....
    Dupa multe cautari m-am hotarat sa nu mai cumnpar alge ( oare d c se gasesc asa greu ?) si mi-am cumparat spirulina , vroiam sa nu folosesc spirulina deoarece algele sunt mai bune , in fine data viitoare sper sa gasesc alge , voi de unde le cumparati ?
    Ma duc frumusel acasica si ma apuc de impachetari ....M-am infasurat in folia aia ca abia mai puteam sa ma misc si dupa 5 min ma manca pielea ingrozitor , imi venea sa rup pielea de pe mine
    Am rezistat cu crema o ora jumate
    Pe voi va manca pielea ? Este normal ?
    Am facut dushulet , am aplicat o crema anticelulitica ( Supliform ) si eram ca noua
    Vreau sa incerc sa fac 3 impachetari pe saptamana , voi ce credeti ?
    Rezultate nu pot sa spun ca am vazut dupa prima impachetare , sa zicem ca pielea era un pik mai fina in rest ....nimik
    Voi ce ati mai facut ?
    Va faceti frumoase pe ascun si nu vreti sa spuneti nimik ....
    Pupiciiiiii
  •  
    • 80 mesaje
    1 Iun 2007, 09:08
    0 0
    Si eu am facut o impachetare aseara. Ma manca un pic pielea, dar nu era insuportabil. Am stat o ora. Am trasnpirat, dar nu foarte tare. Rezultat: pielea e mult mai fina. Altceva, nimic. Oricum, dupa doar una, la ce puteam sa ma astept? Astazi insa miros a otet . Eu o sa fac 5-6 impachetari una dupa alta, sa vad daca e vreun rezultat. In paralel tin ceva dieta (nu ceva drastic) si beau 3-4 litri de apa /zi. La cafea nu pot sa renunt. Va tin la curent.
  •  
    • 711 mesaje
    1 Iun 2007, 09:45
    0 0
    fetelor...plzz daca sunteti din bucuresti spuneti-mi si mie de unde sa iau argila...
  •  
    • 133 mesaje
    1 Iun 2007, 17:56
    0 0
    Normal ca dupa o singura impachetare nu avem cum sa ne dam seama de rezultate , eu nu prea am timp sa fac una dupa alta sa ma ti tu la curent
    in schimb nu beau cafea , nu fumez , nu mananc gras , nu mananc dulciuri , ma rog , mananc dar f rar , nu fac exces , nu prea beau lichide si asta e cam nasol
    Argila poti sa iei de la plafar
    In pasaj la unirii este un plafar ....
    pupici
  •  
    • 221 mesaje
    3 Iun 2007, 19:06
    0 0
    Fetelor, anul trecut am vrut sa ma apuc si eu de impachetari, din pacate nu am reusit sa ma si tin de ele cat sa se vada ceva rezultate. Dar imi luasem o traista intrega de produse inclusiv alge si argila la kilogram (e mult mai convenabil) de la plafarul din Obor de la etaj, in aripa mai noua. Din cate stiu plafarul inca exista si are preturi bunicele, e mai ieftin decat cele din zona Unirii-Sf. Gheorghe. Asa ca dac nu gasiti prin alte parti puteti sa incercati si acolo.
    Pls, sa ne tineti la curent cu rezultatele pe care le aveti, poate ma mobilizez si eu ca se invechesc degeaba toate uleiurile alea prin camara.
  •  
    • 133 mesaje
    15 Iun 2007, 17:52
    0 0
    Salutare fetelor
    ce mai faceti ? cum mai merg impachetarile ?
    La mine merg f bine , sincer incep sa se vada rezultatele , insa greseala mea a fost ca am renunatt la sala pt ca mi-am schimbat jobul si din pacate nu mai am timp ca am multe de invatat plus ca plec in co si abonamentul la sala ramanea '' neexploatat''
    Am gasit si alge , dupa fffffffff multe cautari
    Asa ca tb merge binisor
    Voi ? nu mai dati nici un semn ?
    pupici
  •  
    • 68 mesaje
    16 Iun 2007, 17:02
    0 0
    Buna fetelor! acum o saptaman m-am apucat si eu de impachetari
    am facut un amestec de argila roz( altfel n-am gasit), cafea, 2 capsule de spirulina, ulei esential de lamaie si portocale(cate 10 picaturi)
    in primele 3 zile m-am infasurat cu folie si am stat sub paturi cate o ora, a patra zi m-am gandit eu sa-mi fac ritualul seara si sa dorm asa...
    insa....m-am trezit cu o iritatie pe piele...nu foarte vizibila ...dar senzatiile au fost problema...disconfort maxim
    si dupa primele impachetari parca am avut putin disconfort...adica niste mancarimi usoare de piele...
    ce-i drept eu am pielea sensibila si predispusa la tot felul de iritatii si alergii de cand ma stiu....dar ma gandeam ca poate am gresit ceva in ceea ce priveste compozitia pt impachetari
    ca am exagerat la a 4a "sedinta" stiu....insa avand in vedere ca si la celelate impachetari am patit cam la fel...nu stiu ce sa mai cred
    poate ma lamuriti voi
    ca deja am 3 zile de cand am renuntat la impachetari ..si nu as vrea ca celulita sa se simta ca la ea acasa in corpul meu
    va pup si spor la impachetat
  •  
    • 335 mesaje
    23 Iun 2007, 20:03
    1 0
    ella_, e bine ca realizezi singura unde ai gresit.
    In legatura cu iritatiile, nu esti singura. Daca e sa ne gandim ca celulita e o acumulare de toxine iar argila asta face: detoxifica, atunci e de inteles ca uneori sa mai iasa o bubita sau un cos micut.
    Ca sa eviti iritatiile, pe viitor consuma multa apa si renunta pe cat posibil la junk-food.