Impachetari cu...argila

  •  
    • 94 mesaje
    16 Mai 2007, 18:36
    0 0
    buna! am tot urmarit discutiile voastre si am luat si eu ingredientele si cred ca de maine voi incepe si eu impachetarile dar am si eu o curiozitate daca esti in perioada poti face aceste impachetari?
  •  
    • 415 mesaje
    16 Mai 2007, 19:07
    0 0
    Olive si fetele care faceti impachetarile,am inceput sa fac si eu impachetarile cu argila insa fara uleiuri esentiale ,ca n-am .
    Am inteles de la voi ca dupa ce va puneti folia simtiti ca va pisca si ca va incalziti/transpirati.Eu nu simt asa ceva.Oare de ce?Am pus ca baza intr-o zi otet ,in alta suc de lamaie.
  •  
    • 415 mesaje
    16 Mai 2007, 19:10
    0 0
    PUSOAICA,eu stiu ca in acea perioada lunii nu se poate lua argila intern-adica nu se bea.Acum nu stiu daca asta se extinde si la impachetari ca doar o folosesti extern.Oricum io cand sunt in acea perioada nu le fac-impachetarile.Poate fetele stiu mai multe.
  •  
    • 94 mesaje
    16 Mai 2007, 19:54
    0 0
    da chiar as vrea sa imi spuna cineva daca pot face impachetarile pt ca as vrea sa le fac fara intrerupere...nu-i un bai vreo 5-6 zile daca nu le fac dar pt curiozitatea mea !pupici!
  •  
    • 335 mesaje
    17 Mai 2007, 09:18
    0 0
    satena, "Oare de ce?" Sa nu crezi ca ne incalzim de la uleiurile esentiale. Ne incalzim cu paturi si ceaiuri fierbinti.
    Cat despre "problema", nu stiu. Nu recomand.
  •  
    • 2 mesaje
    17 Mai 2007, 09:49
    0 0
    Buna fetelor!Sunt noua pe aici , dar va urmaresc de mult. Aseara m-am hotarat sa incep si eu impachetarile. Am pus: argila , sare sulfo-iodurata ,ulei ienupar, ulei lamaie,spirulina,vit.A, frunze de ceai verde tocate, alge si otet de mere.Dar,nici eu nu am transpirat desi m-am invelit. Azi imi voi face si niste ceai fierbinte, poate asa ma incalzesc. Va tin la curent cu rezultate !
  •  
    • 335 mesaje
    17 Mai 2007, 10:03
    0 0
    Bravo, simo0929! Ai respectat reteta. Sunt sigura ca vei avea rezultate. Sa ne tii la curent
  •  
    • 25 mesaje
    17 Mai 2007, 10:14
    0 0
    mi-am luat si eu toate ingredientele dar n-am gasit nici vit. A nici vit. E fiole.am intrebat intr-o farmacie si mi-a spus doamna de acolo ca nu se mai fabrica de 2 ani sau asa ceva...voi de unde ati cumparat?
  •  
    • 335 mesaje
    17 Mai 2007, 10:20
    0 0
    Gasesti vitamina A in sticlute, nu la fiole. Dar poti face impachetarea si fara vitamine.
  •  
    • 8 mesaje
    17 Mai 2007, 10:20
    0 0
    BUna fetelor.Eu sunt Lelia din cluj.De ceva vreme tot citesc ce dicutati voi pe form si vreau sa incerc si eu.sper sa gasesc toate "ingredientele" de care am nevoie
    pupicei
  •  
    • 25 mesaje
    17 Mai 2007, 11:16
    0 0
    merci mult Olive
    si eu sunt tot din cluj si am gasit de toate adica argila roz(nu verde) dar am inteles ca merge si asta si spirulina capsule de 500mg in loc de alge. le-am luat cam pe toate de la plafarul de pe regele ferdinand(vis-a vis de central)
  •  
    • 415 mesaje
    17 Mai 2007, 17:22
    0 0
    Olive,pai io fac tot "ritualul" pe care l-ai zis tu la inceputurile acestui topic:fac exfolierea,pun "maglavaisul", folia,Stau in paturi etc.
    Nu beau ceai fierbinte.Asta-i singurul lucru ce nu l-am facut.
    Oricum era asa o mica nedumerire chestia cu transpiratul.

    OLIVE,te felicit pentru topic.e super ,cel putin din punctul meu de vedere.
    Pupici!
  •  
    • 8 mesaje
    17 Mai 2007, 19:14
    0 0
    Buna.ma bucur ca am mai intalnit pe cineva din cluj.o sa merg si eu la farmacia de care ai zis tu ca eu nu prea am gasit ingredientele in alta parte.tu ce ti-ai cumparat?
  •  
    • 2 mesaje
    18 Mai 2007, 09:32
    0 0
    Si mie mi s-a spus la farmacie ca nu se mai fabrica vit.E, asa ca am folosit doar vit.A . Sunt dupa a doua zi de impachetari si astept cu nerabdare rezultatul final !
  •  
    • 25 mesaje
    18 Mai 2007, 10:26
    0 0
    pai am cumparat asa:
    -argila roz(praf)
    -spirulina(500mg)
    -ceai de: coada calului,galbenele,salvie,ceai verde(am vrut si de iedera dar nu am gasit acol
    -uleiuri esentiale de ienupar si portocale
    -sare de baie sulfoiodurata
    -miere de albine(din piata mihai viteazu)
    -otet de mere cu miere si minerale marine
    eu am pus si putin polen pe care l-am rasnit.
    polen gasesti daca vrei tot in piata mihai viteazu aproape de intrarea la mega la o tanti care vinde miere, propolis, polen chestii de-astea.
    sper sa te descurci
    pupici
  •  
    • 133 mesaje
    18 Mai 2007, 16:04
    0 0
    Buna fetelor
    In primul rand Olive esti minunata!
    De mult timp caut o solutie pt celulita . M-am apucat si de sport , dar daca nu il asociez cu un masaj , cu un tratament ceva , degeaba ....rezulatele nu sunt pe masura asteptarilor mele .
    Am scris reteta postata de tine si am reusit sa imi cumpar de la farmacie cateva ingrediente
    Vroiam sa te intreb ceva : pot pune si alge si spiruluin a? sau numai una dintre aceste doua ? care ti se pare ca ar fi mai buna ?
    Otet de mere cat tb sa pui ?.....abia astept sa ma apuc sa fac impachetari
    Astept ras de la u
    Te pup si inca o data ms
  •  
    • 8 mesaje
    18 Mai 2007, 20:39
    0 0
    multumesc pentru informatii.o sa merg si eu sa imi mai cumpar cate ceva.sper sa avem ceva rezultate.
  •  
    • 2938 mesaje
    23 Mai 2007, 13:21
    0 0
    Cucuietele, mai impachetam?
  •  
    • 133 mesaje
    24 Mai 2007, 08:37
    0 0
    Clau...mai impachetam dar eu nu gasesc alge ....
    Si nu stiu cat otet se pune sau suc de fructe ?
    Astept sa imi cumpar alegele ca sa ma apuc de impachetari
    pup
  •  
    • 335 mesaje
    24 Mai 2007, 09:16
    0 0
    Aditza_23, pui ce vrei in amestecul tau. Eu pomenisem de Spirulina pt ca nu gasisem alge. Iar alte fete nu suporta mirosul algelor. Dar nu are rost sa pui si una si alta.
    Otet sau suc de lamaie/grepfruit pui atat cat vezi ca e necesar. Reteta asta nu e ca la farmacie sa necesite cantitati foarte exacte. Faci asa cum simti