Munca in strainatate&anunturile de pe internet

  •  
    • 1 mesaje
    25 Apr 2014, 14:48
    0 0
    Cine stie o firma serioase pentru munca in Germania? As vrea sa plec impreuna cu sotia.
  •  
    • 28 mesaje
    14 Sep 2014, 18:55
    2 0
    Am plecat in strainatate singura la o expozitie de pictura pe care aplicasem pe internet, nu stiam sigur daca acolo voi ajunge, ma carasem cu toate lucrarile dupa mine si materialele ... am zis ce o fi o fi ... Desi am nimerit pe maini bune , impreuna cu inca cineva care facea o expozitie de fotografie si asa ca am mai respirat usurata ca ajunsesem pe pamant sfant cum s-ar spune. Dupa cele 2 expozitii avute la cele 2 hotele de pe bratul Kassandra, Halkidiki, am decis sa nu ma mai intorc in tara si sa-mi caut de munca la greci, a fost greu, a trecut o peroada destul de maricica si pe perioade foarte scurte am lucrat in diverse locuri ca ospatar, barman si spalator de vase. Am zis ca aceste joburi nu sunt facute pentru mine, eu fiind o fire mai visatoare, asa ca am inceput sa lucrez de acasa, facand la comanda pictura. Apoi prin prietenii mei greci mi-am gasit un loc de munca in invatamantul privat ca profesor de educatie plastica.
    Acest mesaj a fost editat de către Alla81: 14 Sep 2014, 18:58
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Sep 2014, 19:11
    1 0
    Alla81 said:Am plecat in strainatate singura la o expozitie de pictura pe care aplicasem pe internet, nu stiam sigur daca acolo voi ajunge, ma carasem cu toate lucrarile dupa mine si materialele ... am zis ce o fi o fi ... Desi am nimerit pe maini bune , impreuna cu inca cineva care facea o expozitie de fotografie si asa ca am mai respirat usurata ca ajunsesem pe pamant sfant cum s-ar spune. Dupa cele 2 expozitii avute la cele 2 hotele de pe bratul Kassandra, Halkidiki, am decis sa nu ma mai intorc in tara si sa-mi caut de munca la greci, a fost greu, a trecut o peroada destul de maricica si pe perioade foarte scurte am lucrat in diverse locuri ca ospatar, barman si spalator de vase. Am zis ca aceste joburi nu sunt facute pentru mine, eu fiind o fire mai visatoare, asa ca am inceput sa lucrez de acasa, facand la comanda pictura. Apoi prin prietenii mei greci mi-am gasit un loc de munca in invatamantul privat ca profesor de educatie plastica.

    felicitari !mi-ar place sa iti vad din creatii ...eu cos goblenuri ...
    sunt fascinata de pictura , nu prea ratez expozitiile ... 

  •  
    • 28 mesaje
    14 Sep 2014, 19:13
    2 0
    voi face un album de poze in curand sa pun cu cateva, ca in rest sunt prea multe
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Sep 2014, 19:14
    0 0
    Alla81 said:voi face un album de poze in curand sa pun cu cateva, ca in rest sunt prea multe

    normal ...le astept cu placere , urmaream un clip despre pictura pe pene si am ramas impresionata ! 

  •  
    • 87 mesaje
    22 Ian 2015, 11:28
    0 0
    Poti câștiga bani frumoși si aici legal bine- înțeles,nu tre sa pleci sa- ti lași familia,copii,sa pleci singur printre străini ca e f greu,si munca e f grea pt 1000$ sau cat o fi. Investești in afacerea cu panouri solarePower Cloudsmai ppuțin decâtti- ar trebui sa ttrăiești o luna dincolo pana primești salar, in schimb castigi mai multi bani,ești cu familia,si nu duci dorul tarii,prietenilor,copiilor etc. Ar trebui sa ne înscriem toți romanii aici si atunci as vedea patronii de unde ar mai găsi angajați la care sa le dea minim pe economie,ca nu poțitrai din aatât dar daca mai ai si copii...Deci cine vrea detalii si e serios sa ma sune 0741202065.
  •  
    • 5609 mesaje
    23 Ian 2015, 08:57
    0 0
    gabrielamirela28 said:Poti câștiga bani frumoși si aici legal bine- înțeles,nu tre sa pleci sa- ti lași familia,copii,sa pleci singur printre străini ca e f greu,si munca e f grea pt 1000$ sau cat o fi. Investești in afacerea cu panouri solarePower Cloudsmai ppuțin decâtti- ar trebui sa ttrăiești o luna dincolo pana primești salar, in schimb castigi mai multi bani,ești cu familia,si nu duci dorul tarii,prietenilor,copiilor etc. Ar trebui sa ne înscriem toți romanii aici si atunci as vedea patronii de unde ar mai găsi angajați la care sa le dea minim pe economie,ca nu poțitrai din aatât dar daca mai ai si copii...Deci cine vrea detalii si e serios sa ma sune 0741202065.

     
    Eu nu am inteles o iota din ce propui tu aici!
    Subiectul era despre munca in strainatate si tu spui ....ca-i mai bine sa se stea acasa si sa se investeasca in panouri solare?
    Dar de unde iei bani sa-i investesti?

    Mai spui ca: "ar trebuii sa ne inscriem toti aici". Unde soro sa ne inscriem? Se da ceva pe gratis acolo?
    Ce detalii secrete ai,  daca nu le poti pune pe forumul asta, sa citeasca tot omul?
    Vrei sa fii cautata in privat? Ti-ai pus mobilul la vedere , ala nu ar trebuii sa-l tii ascuns de fapt?



    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 24 Ian 2015, 01:27
  •  
    • 87 mesaje
    23 Ian 2015, 14:15
    0 0
    In leg cu expresia" de unde naiba" eu nu sunt adepta folosirii de astfel de cuv sau mai urate. Acum îți răspundla iîntrebări: prima: da, e mai bine,pt ca e mai ușormai avantajos financiar si stai aacasă.2_investiția nu e mare 3_ firma are centrale de panouri fotovoltaice conectate la sistemul energetic national , de acolo vin banii partenerilor 4_ pe gratis nu_ti da nimeni nimic 5_ detaliile nu sunt secrete,dar ar ocupa prea mult aici 6_ nu neapărat tre sa ma cauți in privat, 7_ nu am intenții ascunse , chiar sunt pe abonament. Asemenea oportunitate ar trebui luata in serios nu sa iti bati joc de cel care îțispune poate chiar este ok,si ccâștiga sute sau mii de $ pe luna,de aceea am zis ca ar trebui sa se înscriecat mai multi sa se ridice tara nnoastră nu sa facem producție si ccâștigpt sstrăini. Proiectul Powerclouds.com il găsești pe net.
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Ian 2015, 06:30
    0 0
    gata, m-am dumirit cu proietctul asta! Am auzit de acest gen de business...va spun indata!
    Nu stiu in schimb daca gabriela se refera taman la acest gen de investitie si afacere, asa cum nu stiu cine face acest proiect in Romania...aici as dorii informatii clare si daca se poate documente care sa ateste acreditarea companiei respective sa faca acest proiect in tara.

    Modelul de business pe care Power Clouds Pty il propune in afacerea mentionata mai gabriela, este diferit de orice fel de afacere cunoscut pana acum.
    Practic tu investesti in propriile panouri solare pe care le cumperi SAU le inchiriezi de la PowerClouds Pty Ltd si vinzi energia stocata inapoi la  PowerClouds Pty Ltd, el urmand sa-ti dea procentual ceva bani inapoi, de la cei care "inchiriaza" din energia stocata de tine.
    Cu cat ai case mai mari ca suprafata, poti avea panouri mai multe instalate pe ele, cu atat poti acumula si stoca mai multa energie pe care sa o poti revinde, dar trebuie sa fii propietarul casei sau a suprafetei de pamant unde se instaleaza panourile.
    Informatia este explicata aici:  http://www.powerclouds.com/index.php/how-it-works/

    Pana una- alta, pe aici a fost un proiect guvernamental asemanator, prin care oamenii plateau cu reducere 2-3 metri patrati de panouri solare la firme autorizate si le erau  montau pe casa. Daca doreai mai mult de atat, cumparai la pret intreg si plateai firmele specializate sa ti le puna. Dar nimeni nu a reusit inca sa monteze atata de multe panouri pe propria casa sau propietate,  incat sa acumuleze energie pe care sa o poata re-vinde.
    Investitia este destul de costisitoare, dar in termen lung se amortizeaza ea.

    PS Uitai sa mentionez ca NU sunt reprezentanta lui powerclouds si nu  am nici un interes sa promovez acest business. Am avut curiozitatea sa citesc pe net despre ea si intamplarea face sa fii avut un proiect similar aici, de care v-am povestit mai sus.
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 26 Ian 2015, 06:50
  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 09:53
    0 0
    Eu am ajuns cu o firma din Timisoara, sincer nu-mi aduc aminte numele o sa caut sa iti spun. Am ajuns in Anglia, aici am vrut si am ajuns ca si baby-sitter cu contract si am avut un comision raportat la salariu, pe care il platesti in 6 saptamani ( din cate imi aduc aminte).
    Dupa ce ii contactezi, o sa iti dea un formular sa il completezi, apoi o sa iti zica ce cate sa trimiti: cazier, o adeverinta de la medicul de familie cum ca esti apta de munca, copii de pe certificatul de nastere, buletin, pasaport si o sa iti trimita alte acte sa le completezi si sa le trimiti. Eu in 2 saptamani am avut plecarea.
    O sa iti stabileasca interviuri pe Skype cu familiile care isi cauta baby-sitter sau menajera. Din cate imi aduc aminte toate joburile sunt interne, adica stai la familia respectiva.
    Dupa ce ai platit comisionul esti libera sa decizi daca mai continui relatia cu firma sau poti sa fi pe cont propriu, sa iti cauti singura locul de munca daca acela nu iti mai place, dar ideea este sa ramai in permanenta cu firma in cazul in care ai probleme cu familia, ei te pot plasa la o alta.
  •  
    • 87 mesaje
    26 Ian 2015, 11:41
    0 0
    Maricon ,ai înțeles dar nu exact. Te înscrii in firma(world global network), cumperi un panou sau mai multe,il închiriezi tot firmei,firma se ocupa de tot: teren,avize de la stat,montarea centralei( a panourilor), conectarea in șist energetic national,asigurare etc. Firma are 5 centrale :3 la scornocești si 2 la nucet- Dâmbovița,cu cate 5000 de panouri fotovoltaice. Produce curent deci bani din care primești si tu. In mare cam asta e. Pe site- urile firmei sunt si toate documentele cu avize de la stat etc. Îți dai seama ca nu puteau sa lege in șist en nat daca nu le aveau. Pe youtube găsești inaugurarea centralelor de la nucet si altele.Știi ce ma mir eu f tare.? Ca nu s- au dat aste pe posturile tv sa nelaudamsi noi cu ceva bun in tara chiar daca e făcută de o firma privata,pt ca proiectul Power Clouds are primele centrale fotovoltaice in Romania,si anul trecut in sept acest proiect a luat locul 1 in lume la Amsterdam ca cel mai bun proiect de energie regenerabilă din lumepe 2014! Deci e o afacere f serioasa,sunt peste 4000 de parteneri in tara. Acum firma construiește centralele de la 6 la 18 in Japonia,de acolo se muta in SUA,apoi Franța,apoi se întorc in Romania. Se câștiga f bine. Toată Fam mea este înscrisă,suntemplatiti in dolari,eu singura îmi transfer banii din contul firmei din Singapore pe cardul meu. Deci eu pot sa spun ca ma bucur ca $ a crescut. Si de aceea ziceam ca ar fi bine sa se înscrie cat mai multi romani. Ca sa câștige bani si sa nu mai fie saraci. Sa nurazi,dar iar îmi dau nr de tel pt cei interesați 0741202065_ gabriela.tarif normal
  •  
    • 87 mesaje
    26 Ian 2015, 11:57
    0 0
    Deci nu cumperi panourile sa le pui pe casa ta,ele sunt montate in form de centrala,afara pe camp. Panourile noastre ( ale Fam mele) sunt in Japonia,firma își face calculele per total. Când ne- am înscris,in nov 2014, cele de la noi erau toate vândute si la alții din alte tari. Firma W G N activează in peste 100 de tari.
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Ian 2015, 07:31
    0 0
    Gabriela, spune-ne si nou niste cifre, ca sa putem sa ne facem o idee, cati bani ai investit tu personal si cati bani ai primit in contul tau pana acum? Daca se poate...macar procentual!

    De fapt voi nu sunteti partneri de afaceri, sunteti doar mici investitori care primesc procentual niste bani inapoi. Practic, voi ati facut investitia in locul lor, ei va folosesc banii sa cumpere produsele, sa plateasca companiile care monteaza produsul, sa plateasca cheltuielile aferente(salariile lor, transportul, etc) si din ce ramane, primiti un 5-1015%. 


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 27 Ian 2015, 07:41
  •  
    • 87 mesaje
    27 Ian 2015, 08:31
    0 0
    Din nov 2014 am investit 640$ eu plus soțul la fel,si pana acum el are 486$,iar eu 462. Deci cam trei sferturi am recuperat deja,ma gândesc ca luna asta deja vom fi pe plus.Aici intra si alte câștiguri de ex AdKoin si altele
  •  
    • 87 mesaje
    27 Ian 2015, 08:37
    0 0
    Daca ai vrea sa continuam pe topicul meu" câștigi bani si ajuți la sănătatea planetei", ca aici de fapt e pt muncain strainatate
  •  
    • 87 mesaje
    28 Ian 2015, 12:55
    0 0
    In legătură cu munca in Germania,fiica mea are un prieten care a plecat zilele trecute la Nurnberg ca bucătar.A fost chemat de un fost coleg al lui .Deci e bine sa mergi prin cineva cunoscut,ca sa n- ai surprize.Ma pot interesa de detalii cum a plecat acest băiatdaca iinteresează pe cineva.
  •  
    • 1 mesaje
    5 Apr 2016, 15:07
    0 0
    Mare atentie la agentia Office Interim (GATM Office Interim) Sunt mari tepari! Vorbesc foarte frumos si sunt foarte politicosi pana va ia comisionul, apoi situatia se schimba radical! Feriti-va de ei si de toti cei care va cer comisioane inainte! GATM Office Interim = Tepari parsivi!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iul 2016, 05:27
    0 0
    Buna am o intrebare. Ce stiti de firma Artigum Management? Fac angajari pentru asistenti medicali. Daca a plecat careva cu ei va rog sa imi ziceti...sau orice stiti de ei.