cum scap de firele albe? (fara vopsit)

  •  
    • 28 mesaje
    1 Nov 2004, 22:43
    1 1
    Cum pot sa-mi acopar firele albe care deja incep sa-mi apara? Spun deja, pt ca am abia 20 de ani si parul meu a inceput de vreo 2 ani sa incarunteasca.. si am par natural, destul de ondulat ca sa-i spun cret, si mi-e groaza sa-l vopsesc. de aceea m-am gandit ca poate stiti voi ceva "leac", in afara de vopsele sau sampoane colorate. mersi mult! stiu ca pot conta pe voi! v-am pupat!
  •  
    • 201 mesaje
    1 Nov 2004, 23:44
    1 0
    Buna intrebare...Tare as vrea sa aud si eu ceva pt asa asta.
  •  
    • 70 mesaje
    2 Nov 2004, 12:04
    0 0
    Am citit intr-o revista despre o femeie care zicea ca dupa ce se spala pe par se clateste cu ceai negru mai concentrat si nu i se mai vad firele albe. Asta am tinut-o minte ca sa o folosesc si eu cand va fi cazul caci eu una nu vreau sa ma vopsesc pe par.
    Mult succes.
  •  
    • 150 mesaje
    7 Nov 2004, 23:49
    0 0
    fara vopsit nu ai cum sa scapi de firele albe..mai ales daca sunt in numar mare...dar nu inteleg... de ce nu vreti sa va vopsiti?
  •  
    • 727 mesaje
    8 Nov 2004, 02:19
    0 1
    Eu stiam de ceai din frunze de nuc (pt o tenta de saten inchis) sau ceai din foi de ceapa (pt o tenta rosiatica). Nu stiu insa cat de bine acopera astea firele albe...
  •  
    • 248 mesaje
    8 Nov 2004, 20:34
    1 0
    Poate fata nu vrea sa-si strice parul cu chimicale... O inteleg perfect. Si eu am patit la fel ca ea. Ani de zile am aminat vopsirea parului. La inceput, adica pe la 25 de ani, m-a fortat mama aproape, pt ca paream o mamaica cu tenul intins. Acceptam doar culoarea mea naturala, saten-roscat, sa nu se vada ca apelez la artificii. Acum imi fac singura suvite blonde, pt ca nici o vopsea nu ma satisface, ramin fire albe nevopsite, si cu suvitele mai maschez firele argintii care se incapatineaza sa ramina asa in ciuda oricarei vopsele. Am 30 de ani si timplele mele sint complet albe, dar am multe fire albe peste tot. Daca nu as fi albit asa masiv, nu m-as fi vopsit. Tare mi-ar placea daca ar fi ceva din plante, in afara de henna, care sa vopseasca firele argintii! Sint unele femei, precum Mona Musca, carora le sta bine carunte...
  •  
    • 1316 mesaje
    3 Iun 2006, 11:20
    1 0
    pai, in primul rand, consumati cupru k sa nu va mai apara... am citit in formula as
    apoi, baile derivate s-ar pute sa va
    rezolve problema
  •  
    • 587 mesaje
    3 Iun 2006, 13:00
    0 0
    little_badger , avand in vedere ca sunt la moda suvitele, de ce nu ti-ai masca cu ajutorul lor firele albe?! Stiu cazuri si arata superbine! Ce zici?
  •  
    • 2778 mesaje
    3 Iun 2006, 17:41
    3 0
    Am folosit intr-o vreme sapun moale de la Hofigal contra caderii parului.Si pe el scria ca duce in timp la repigmentarea parului.Eu cum nu aveam par alb nu am putut sa imi dau seama...insa dupa tratament mi s-a parut ca am parul mai inchis la culoare.Oricum i-am tras un vopsit blond imediat
  •  
    • 1 mesaje
    1 Apr 2015, 12:29
    5 2
    Eu folosesc aceasta spuma de 5 ani si sunt negru tot. O sa-ti pun mai jos produsul si ai si descrierea lui acolo. Am inteles ca merge utilizat si de femei.
    http://olx.ro/oferta/solutiespuma-pentru-pentru-par-grizonatalb-carunt-ID3zWj3.html#4f6267fef2