par rar

  •  
    • 122 mesaje
    22 Iun 2010, 22:21
    0 0
    Nu am mancarimi deloc. Doar putin atunci cand ma dau cu petrol, dar imi pun ceva pe cap si reusesc sa ma abtin sa nu ma scarpin.
  •  
    • 189 mesaje
    22 Iun 2010, 22:34
    0 0
    Atunci cred ca nu am ce sfat sa iti dau,pt ca cele doua cazuri difera,doar atit pot sa-iti spun ca eu acum am 35 de ani si am fost la ,n, medici si fiecare dintre ei au dat din umeri,daca as avea toti bani care am dat pe consultati,analize,tratamente,care nu au avut nici un rezultat,as avea ceva banuti.dar acum am gasit ceva si sper sa am si rezultate,daca vrei mai vorbim miine,noapte buna
  •  
    • 11 mesaje
    24 Iun 2010, 12:02
    0 0
    Buna adrianadry daca problema ta este doar parul rar ar fi ok sa incerci fiole tratament de la crescina re-growt sunt doar ptr recrescterea firului si eventual sa asociezi si cu vitamine intern ptr un rezultat mai bun gen oenobiol,phytophanere,forcapil
  •  
    • 90 mesaje
    2 Iul 2010, 20:04
    0 0
    Aflati si voi fetelor cum sa va bronzati frumos si sanatos doar AICI http://sfaturi-utile.com/2010/06/25/sanatate-2/cum-sa-te-bronzezi-frumos-si-sanatos.html
  •  
    • 122 mesaje
    4 Aug 2010, 20:29
    0 0
    In sfarsit am descoperit problema din cauza careia imi cade parul si este foarte rar.
    Am facut un control endocrinologic si niste analize si s-a descoperit ca am testosteronul destul de mare, cauza care a dus la caderea parului. In cele din urma voi lua tratament si sper sa se rezolve.
    Oricum multumesc tuturor pentru sfaturi!
    Si pentru cei care au probleme cu parul nu ar strica sa faceti un control endocrinologic.
  •  
    • 372 mesaje
    7 Aug 2010, 21:23
    0 0
    exista la plafar lotiune cu petrol si ulei de ricin cu care tre sa stai pe par vro 5 ore la cald. dupa care faci din ou si ulei de masline masca pt par. eu mai folosesc si ulei johson baby, e miraculos. foloseste chelstop, e f bun. nu stiu din ce zona esti, dar exista in ungaria un sampon si balsam cu lotiune pentru aceasta problema, eu am fost foarte multumita, se numesc Banfi, vezi tu daca poti face rost de ele. de asemea vitamine, sampon hranitor,balsamuri, masti! poate sfaturile astea ti le a mai dat cineva, dar sincer nu am avut rabdare sa citesc toate postarile!
  •  
    • 12 mesaje
    8 Aug 2010, 12:09
    0 0
    Am citit un articol despre tratamente naturale impotriva caderii parului http://femina.rol.ro/art/27644-56-tratamente_naturale_impotriva_caderii_parului.htm
  •  
    • 9 mesaje
    14 Nov 2014, 15:57
    0 0
    Buna ziua, va recomand sa folosesti produsele farmaceutice Rueber Tricosystem, samponul Poteinas ph5,5 (ofera volum, revitalizeaza si hraneste firul de par)  impreuna cu lotiunea tonica/fiolele Vasodil Minol (nutritiv bulbul capilar). Va recomand sa-l incercati o sa fiti foarte multumiti de produse.
  •  
    • 18 mesaje
    22 Nov 2014, 18:49
    0 0
    Si eu am avut probleme mari cu caderea parului dar am rezolvat-o cu fiolele de Dbullon care se aplica dupa fiecare spalare sin intaresc radacina (le-am luat de pe siteul dbullon.r si cu vitaminele centrum. In 2 saptamani n-am mai avut nicio problema.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:16
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:17
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.