prezervative

  •  
    • 68 mesaje
    26 Aug 2004, 17:50
    0 0
    Cand am fost la ginecolog ultima oara si mi-am facut o analiza de secretie mi-a descoperit o alergie. Nu stie insa de la ce este. Crede ca s-ar putea sa am o alergie ori la spermicidul de la prezervativ ori de la latex. Sunt si prezervative fara spermicid, dar lubrifiate sau prezervative din alt material decat latex-ul si de unde se cumpara, ca la farmaciile la care am fost eu, farmacistele ridicau din umeri. Poate ma ajuta vreuna dintre voi.
  •  
    • 34 mesaje
    26 Aug 2004, 18:47
    0 0
    Cum se manifesta alergia ta? Prurit? Bubite? Ca si eu cred ca am asa ceva.
  •  
    • 6 mesaje
    26 Aug 2004, 20:14
    0 0
    salut. exista prezervative fara latex pt peroanele care au alergii la el.DE ex "Avanti" de la durex. Intr-adevar se gasesc mai greu si costa cam mult dar protejeaza la fel de bine ca un prezervativ obijnuit. numai sa il gasesti usor ca eu am cautat pe la multe farmacii pana am gasit.oricum, bafta!
  •  
    • 68 mesaje
    27 Aug 2004, 12:40
    0 0
    Am o secretie galbuie, fara miros care imi pateaza chilotul, dar fara sa ma manance sau sa ma deranjeze in vreun fel. La ce farmacie ai gasit prezervativele acelea, ca eu nu am vazut pe nicaieri, doar prezervative din latex.
  •  
    • 49 mesaje
    1 Sep 2004, 13:53
    0 0
    salut evelor!
    eu una va spun sincer ca nu mai am incredere in prezervative! am mai multa incredere in el.. asta pt ca de fiecare data prezervativul se rupe cand ne e lumea mai draga. asa ca am renuntat la ele.oricum am un partener stabil shi responsabil!
    deci, daca nu le suportati, dati-le naibii de prezervative! mail bine luati anticonceptionale!
    parerea mea..
  •  
    • 1928 mesaje
    1 Sep 2004, 14:23
    0 0
    lexy 87, bun sfatul, dar alt nick nu ti-ai gasit???