cabinete ginecologice de haioasa calitat

  •  
    • 11 mesaje
    7 Mai 2009, 10:46
    4 6
    Buna, numele meu este Ramona, si ma gandeam ca ar fi forte de folos atat eu, cat si cu ajutorul vostru sa numim si sa ridicam un semnal de alarma asupra cabinetelor low quality, gen CORONIS MEDICAL, de langa maternitatea Bucur. Am fost indrumata de catre o amica spre acest cabinet pt depistarea unei sarcini, adica nu eram sigura ca sunt insarcinata, in urma a doua teste negative, singurul lucru care ridica un semn de intrebare erau sanii mei, ma rog, treceti peste...ideea e ca in momentul cand intri "vrei avort" sigur!!! ca asa spun doamnele!!! nu te intreaba ce ai nevoie ce simptome, esti catalogata drept -buna de avort- Dr. Dobre Cristina este una din perlele de acolo iti face cat mai multe teste ca sa incaseze cat mai multi bani, dupa care, esti buna de avort ) imi spune ca am extrauterina. Ok, dar cu ce se mananca, cum se manifesta ce riscuri exista, nu spune nicio iota, deci vineri dimineata vi la avort )
    Feriti-va de astfel de atitudini, si nu va lasati pe mana oricui,a trebuit sa aflu de pe internet ce am si nu de la doctora respectiva, cereti informatii si documentati-va, nu va puneti pe masa lor doar ca ei sa incaseze 200 ron.
  •  
    • 248 mesaje
    7 Mai 2009, 13:49
    1 0
    Bravo Ramona ! te felicit pt initiativa , sper din suflet ca sunt multe femei ca tine !
  •  
    • 7673 mesaje
    7 Mai 2009, 14:03
    1 1
    si uite-asa se maresc cifrele din conturile medicilor........si cica-s platiti p rost nu toti intra-n aceasta categorie,mai sunt si medici cu bun simt,putini din pacate
  •  
    • 15 mesaje
    7 Mai 2009, 14:03
    0 0
    sal! f bine ca ne'ai atentionat,asta ar trebui sa facem fiecare cand dam de astfel de chestii.. Sunt o groaza de medici care au terminat o fac si habar nu au de medicina. Si cele care sufera suntem noi,ca ei isi iau banii si nu le mai pasa. Plus ca la cabinetele particulare tariful este destul de mare si interesul este,logic,sa iti ;;gaseasca'' ceva
  •  
    • 11 mesaje
    8 Mai 2009, 21:15
    0 0
    Daca as avea puterea financiara nu as face un cabinet ginecologic, as face unul de consiliere pt tinerele care intr-un fel sau altul raman insarcinate si sunt dispuse sa faca orice pt a scapa, plus ca trebuie sa aratam cu degetul pe cei care profita! Cu mai putina experienta in viata as ramane fara trompe acum!!!
  •  
    • 11 mesaje
    8 Mai 2009, 21:17
    0 0
    Nu cred ca au salarii mizere, cred ca au puterea de a manipula, si reusesc cu cei ce sunt slabi. plus ca romanii i-au cam invatat la spaga, de la gaina la zeci de milioane.
  •  
    • 11 mesaje
    8 Mai 2009, 21:19
    0 0
    Initiativa a venit dintr-o simpla cautare pe google...si surpriza nimic de rau nimic de bine, postul asta o sa deschida ochii celor care cauta
  •  
    • 11 mesaje
    8 Mai 2009, 21:24
    0 0
    Am ramas uimita sa citesc postari de genul "m-am operat de extrauterina si nu stiu daca mai pot face copii"
    E strigator la cer sa pleci de-acolo nestiind ce urmeaza sa ti se intample sau, si mai rau ce ai patit. Ok esti ignoranta...dar el ca dr de ce nu iti spune la ce riscuri esti supusa? Ma rog...cele mai ciudata intamplari vin din cea mai buna clasa sociala, excentrismul da pe rascoale.
  •  
    • 49 mesaje
    10 Mai 2009, 12:10
    1 0
    Subscriu si eu la topicul asta:
    Dr Budu Cristian de la Romgermed-ul din Drumul Taberei (pe langa Apaca) - un macelar nenorocit. M-am dus acum 3 ani sa fac o intrerupere de sarcina acolo si nu numai ca mi-a facut-o pe viu, dar nu mi-a facut nici testul cu xilina sa vada daca sunt alergica, eu urlam de nu mai puteam pe masa ca ma dilata "pe viu" iar nenorocitul in poienita facea: Aaa, tzipi?Dar cand faci sex iti place?
    Ce plm il freca pe el grija din moment ce serviciile lor erau platite si rasplatite?Am plecat de acolo in patru labe de durere si mi-a facut si o rana pe col, era primul chiuretaj si am ramas marcata pe viata, al in poienita jeg nenorocit.
  •  
    • 49 mesaje
    10 Mai 2009, 12:13
    5 1
    O recomand in schimb ca profesionist pe d-na dr Silvia Dumitrescu, are cabinet undeva pe Bd Chisinau, o femeie de nota 10.
  •  
    • 70 mesaje
    10 Mai 2009, 14:43
    1 0
    Buna Ramona, am deschis si eu un topic cu o problema a mea dar as vrea sa te intreb cum ai descoperit ca ai o sarcina extrauterina?
    Te intreb asta, pt ca pe mine ma dor sanii, adica sfarcurile si nu imi explic de ce.
    Am facut cateva teste de sarcina si au iesit negative.
    Am scris aici despre durerile din zona intima si urinarile dese si posibil sa am o infectie, cistita dar nu inteleg de ce ma dor sfarcurile la atingere.
  •  
    • 11 mesaje
    13 Mai 2009, 11:41
    0 1
    ........
  •  
    • 1 mesaje
    26 Aug 2013, 00:28
    3 1

    Buna!

    Am si eu o experienta nefericita cu aceasta maghernita numita CORONIS si cu dr. Cristina Dobre.

    In 2011 m-am programat pentru o intrerupere de sarcina , spre sfarsitul programului de lucru, neavand posibilitatea altfel (acelor dintre voi care vor simti nevoia sa judece, le adresez rugamintea de a-si vedea de propriile pacate).

    Am intrat speriata in cabinet, hotarata sa vorbesc cu dna doctor despre pilula abortiva. Am fost trimisa la o dna dr pt ecografie, moment in care am aflat ca sarcina are 5-6 saptamani. Am vrut sa plec, stiind ca mai am imp sa iau o decizie si toata lumea a fost contrariata : cum? Nu ramai sa te chiureteze dna doctor? Eram atat de instabila emotional...multe dintre voi vor intelege.

    Durerile fizice au fost aproape de nesuportat, in contextul in care intrebasem acest lucru (sedarea a fost intravenoasa superficiala), m-am zvarcolit de durere si am gemut cu suflul pe care il mai aveam in timp ce traiam acea cumplita experienta.

    Dna doctor imi spunea intr-o scarba „nu te mai misca, draga”, uimita probabil ca imi permit sa o intrerup in timp ce vorbea despre...retete!

    Ca si cand nu ar fi fost de ajuns... dupa interventie am fost dusa intr-un pat si din 5 in 5 minute ma intrebau cat mai am nevoie sa stau, ca programul s-a terminat!!!

    Va rog, aveti mila de sufletele si trupurile voastre si nu luati contact cu dr. Dobre Cristina si CORONIS!

  •  
    • 1 mesaje
    9 Aug 2016, 11:31
    0 0
    Dr. Dobre Cristina !!! Mi-a nenorocit baietelul,ml un copil perfect sanatos(,i-am facut toate analizele de la A la Z) ma tinut peste termen 6 zile si 16 ore in travaliu. din aceasta cauza copilul mi la pus la oxigen si are sangerari din burtica (vase de sange sparte din cauza travaliului) . Seful ei dr.Valcea Ionut a vrut sa ma bage in cezariana cu 4 zile inainte de nasterea normala, dar l-a sunat ai au stabilit ca sa nasc cand are ea tura de garda( sa nu piarda spaga) si din aceasta cauza acum sunt in spital si plang de cate ori ma gandesc la el si cand il vad in aparatele acelea. Este una dintre cei mai mari "ciubucari" fara inima care nici nu isi face treaba pt care e platita si pt care o platim si noi parintii, te trimite la tot felul de teste pt a incasa cat mai multi bani, ecografii daca nu o ruga sotul meu nu imi facea, doar te urca pr capra si gata consultatia . VA POT SFATUI CU MANA PE INIMA,TREBUIE OCOLITA ( mai este o fata in aceeasi situatie ca a mea tot din cauza ei ). Are ture de garda la spitalul Bucur si un cabinet privat in zona Universitate. Mai are si texte ca ea nu opteaza pt cezariana si vrea nasteri normale, pt a primicat mai multe atentii.
    Acest mesaj a fost editat de către madalinaraymond: 9 Aug 2016, 11:34
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iun 2017, 11:00
    0 0
    ramona_f said:Buna, numele meu este Ramona, si ma gandeam ca ar fi forte de folos atat eu, cat si cu ajutorul vostru sa numim si sa ridicam un semnal de alarma asupra cabinetelor low quality, gen CORONIS MEDICAL, de langa maternitatea Bucur. Am fost indrumata de catre o amica spre acest cabinet pt depistarea unei sarcini, adica nu eram sigura ca sunt insarcinata, in urma a doua teste negative, singurul lucru care ridica un semn de intrebare erau sanii mei, ma rog, treceti peste...ideea e ca in momentul cand intri "vrei avort" sigur!!! ca asa spun doamnele!!! nu te intreaba ce ai nevoie ce simptome, esti catalogata drept -buna de avort- Dr. Dobre Cristina este una din perlele de acolo iti face cat mai multe teste ca sa incaseze cat mai multi bani, dupa care, esti buna de avort ) imi spune ca am extrauterina. Ok, dar cu ce se mananca, cum se manifesta ce riscuri exista, nu spune nicio iota, deci vineri dimineata vi la avort )
    Feriti-va de astfel de atitudini, si nu va lasati pe mana oricui,a trebuit sa aflu de pe internet ce am si nu de la doctora respectiva, cereti informatii si documentati-va, nu va puneti pe masa lor doar ca ei sa incaseze 200 ron.

     

  •  
    • 1 mesaje
    25 Nov 2017, 13:26
    0 0
    Groaznic !!!! Cosmar