Brevoxyl

  •  
    • 29 mesaje
    17 Iul 2008, 10:06
    2 0
    Va rog frumos spuneti-mi si mie cat de eficient este Brevoxylul. Mi-au aparut cateva cosuri nasoale chiar cand credeam ca imi merge mai bine cu tenul, eu folosesc skinoren si keracnyl si as vrea sa trec pe brevoxyl si keracnyl...merge combinatia? In cateva zile am un eveniment si nu pot sa apar asa..este Brevoxylul genul de crema care isi face treaba repede sau trebuie sa astept perioada de inrautatire si toate cele?
  •  
    • 35 mesaje
    17 Iul 2008, 16:37
    0 0
    Voiam sa spun ca si eu am folosit brevoxyl pentru niste bumpuri urate de tot. A functionat el intr-un fel, fiindca s-a dus grosul, dar dupa nu prea a mai avut efect. Banuiesc ca stii ca usuca pielea tare, si ca te cam mananca fata.

    Eu am reusit sa scap de urmele lasate de acnee dupa sedinte laser. Au fost foarte eficiente, dar costa mai mult ...
  •  
    • 629 mesaje
    17 Iul 2008, 18:14
    1 1
    E foarte bun Brevoxylul. Eficient, rapid. Eu l-am folosit anul trecut cand facusem o eruptie dupa expunerea la soarele Egiptului. In cateva zile scapasem de cosuri insa la sfatul dermatologului l-am folosit 1 luna. Imi facuse o fata curata.... Dar sa stii ca trateaza doar pe perioade scurte, nu scapi definitiv de acnee. Si da, usuca fata, mie nu mi-a uscat-o excesiv, depinde ce fel de ten ai.
  •  
    • 4 mesaje
    17 Iul 2008, 18:31
    0 0
    Sa stii k functioneaza, dar se fol numai in acneea medie sau usoara.Eu am avut probleme cu tenul,imi tot apareau cosulete pe frunte si medicul mi-a recomandat Isotrexin.Adevarul e k acesta m-a scapat de tot cosmarul.Si acum dak imi mai apare cate un cosulet dau cu Brevoxyl si trece f repede,numai k inroseste pielea asa k e de preferat sa dai f putin k tot isi face efectul.
  •  
    • 1742 mesaje
    18 Iul 2008, 12:50
    0 2
    Brevoxyl te scapa de puncte negre?? am puncte negre pe nas , barbie si frunte. Ince ceva am intele ca nu trebuie sa te expui la soare. Deci voi cum faceti va dati numai seara?
  •  
    • 29 mesaje
    18 Iul 2008, 17:46
    0 0
    Am aplicat a2a oara brevoxylul si vad ca deja a inceput sa-mi usuce tenul. Maine ma gandeam sa-l aplic tot asa si dimineata si seara ca sa scap mai rpd de monstrii iesiti ...iar de poimaine voi folosi doar seara si dimineata kercnyl , sau daca chiar imi va fi tenul f uscat dau doar cu keracnyl si fac pauza o zi-2 de brevoxyl....of macar de si-ar face efectul rapid.
  •  
    • 29 mesaje
    20 Iul 2008, 12:41
    0 0
    soarele_verii unde in ce oras si la ce cabinet ai facut sedintele cu laser ? ce pret avea o sedinta si de cate a fost nevoie sa iti treaca urmele postacneice? eu aveam de gand sa fac un peeling cu toate ca am mai facut dar m-ar tenta si laserul numai ca nu prea am incredere.
  •  
    • 339 mesaje
    20 Iul 2008, 19:00
    0 0
    Si pe mine ma intereseaza sedintele de laser soarele_verii, merci anticipat
  •  
    • 556 mesaje
    21 Iul 2008, 10:31
    0 0
    rossanna ce tip de peeling ai facut?unde?cat a costat?pt ce anume?si ai avut rezultate satisfacatoare?
    stiu..multe intrebari
  •  
    • 35 mesaje
    21 Iul 2008, 13:19
    0 0
    rossanna, eu sunt din Iasi si aici am facut si sedintele laser.

    Sedintle osta destul de mult dupa parerea mea: 50 RON o sedinta si la oferta 5 sedinte 200 de RON. Eu m-am oprit dupa 10 sedinte fiindca deja mi se dusesera cea mai mare parte din urme si in plus nu mai erau bani in pusculita. Totusi fetele care aveau acnee violenta din adolescenta mi-au spus ca intr-adevar se vindeca dar mai greu dupa mult mai multe sedinte.
  •  
    • 29 mesaje
    21 Iul 2008, 15:12
    0 0
    Alina_20, peelingul l-am facut in cta, unul cu acid salicilic vreo 4-5 sedintze apot peste un timp cu tca vreo 4 sedintze....degeaba a fost tot efortul. Ambele au costat in jur de 7mil.
    Soarele_verii cum se numea laserul cumva cu lumina intens pulsata..ipl, daca iti mai amintesti.
  •  
    • 35 mesaje
    21 Iul 2008, 16:50
    0 0
    imi pare rau, nu am retinut vreo denumire, nici nu sunt sigura ca mi s-a spus. Sedintele durau in jur de 5 min si vedeai o lumina rosie sau albastra. Aveau mai multe programe: pentru urme, pentru acnee, chiar pentru caderea parului
  •  
    • 556 mesaje
    21 Iul 2008, 22:31
    0 0
    rossanna imi pare rau sa aud ca ai dat banii cam degeaba.Si eu am niste urme ,gaurele de la acnee si sper sa le mai sterg cumva ...nu prea ma incumet la un peelin chimic iar apropo de IPL nush exact daca trateaza si cicatricile sau doar acnee.Daca ar trata si cicatricile ar fi ceva mai ieftina tehnica asta din ce am auzit.Laserul ar fi probabil cea mai buna solutie dar financiar e destul de costisitor...eu personal nu-mi permit ,cel putin momentan..sper in viitor
  •  
    • 35 mesaje
    22 Iul 2008, 17:58
    1 0
    Mi-am adus aminte ceva legat de brevoxyl important ... trebuie sa te feresti de soare!!!! Sa ai grija ca poate determina apritia unor pete urate.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2010, 01:22
    0 0
    am f multe pete pe un obraz in rest nu foarte rau si am si ceva cosuri si fac un tratament cu brevoxyl...dar as vrea sa ma apuc si de laser si peeling imi puteti spune si mie cine a mai facut daca este eficient si daca poate avea reactii adverse?va multumesc
  •  
    • 1 mesaje
    15 Mai 2010, 18:36
    0 0
    eu folosesc brevoxyl numai seara, inainte de culcare si nu mi inroseste pielea atat de rau. ca sa nu aveti problema asta incercati sa nu mai da-ti dimineata pentru ca roseata survine in urma contactului cu razele solare. numai bine!