Cearcane

  •  
    • 3248 mesaje
    8 Iun 2008, 10:51
    0 0
    Am o amica care foloseste crema de albire de la SkinCode,speciala pentru zona ochilor si sincer,s-a mai luminat.Nu i-au disparut definitiv,dar e o diferenta notabila.Si daca nu ma insel,are si SPF.Crema de fata din aceeasi gama are sigur,ca am folosit-o si eu.
    Merita incercata,mai ales ca e in jur de 60 lei,fata de 300+ lei,cat e Hylexin.

    Am si eu nevoie de o recomandare:o crema hidratanta pentru ochi,care sa repare cat de cat efectele abuzului de cafea,tutun,soare,nopti nedormite si alte activitati adiacente.Nu e vorba de riduri,doar de un aspect usor "obosit".Cremele-gel nu au deloc efect,doar dau o senzatie de racoare si atat.

    Si inca ceva,aveti idee unde gasesc masti cu gel care se tin in congelator?
  •  
    • 1144 mesaje
    8 Iun 2008, 15:32
    0 0
    Diorkiss, stii cumva unde se gaseste aceasta crema? In farmacii? Tot pentru cearcane eu am mai folosit si Cernor, timp de peste 3 luni. Nu s-a vazut nicio diferenta, ba dimpotriva, din cauza ca am masat prea mult zona, mi-au aparut si cateva riduri
  •  
    • 3248 mesaje
    8 Iun 2008, 15:56
    0 0
    Da,in farmacii.La City Pharma sigur au,la Sensiblu sigur nu au si vor incerca sa iti bage pe gat produse Galenic.
  •  
    • 2794 mesaje
    8 Iun 2008, 18:04
    0 0
    Diorkiss, masti pt ochi care se tin la congelator gasesti la Sephora si la The Body Shop. TBS are o masca intreaga care se aplica peste ochi, la Sephora au un fel de tampoane micute, cam de marimea unor dischete demachiante, care contin un gel, se tin la congelator si se aplica cite unul pe fiecare ochi. Sint ok, calmeaza si mai reduc senzatia si aspectul de ochi umflati. Ca si crema pentru ochi obositi mie mi-a placut foarte mult cea de la Skincode Exclusive. E sub forma de crema, nu gel, intra bine in piele si lumineaza zona. Mie mi se pare ca atenueaza si ridurile. Bine, ca la mine e posibil sa fie din cauza deshidratarii, caz in care orice crema hidratanta le-ar rezolva.
  •  
    • 5 mesaje
    8 Iun 2008, 18:24
    0 0
    ce anume
  •  
    • 10 mesaje
    8 Iun 2008, 20:06
    0 0
    Chestia e ca am o circulatie foarte proasta,si nici meseria mea nu ma ajuta, lucrez in comert, deci sunt in picioare toata ziua, hylexin cum am spus am incercat, dar nu prea merge, sincer am incercat tot felul de creme dar se pare ca nu merge, deci acu o sa fac niste analize sa vad de unde se trage, pentru chiar e culmea, sunt o fire plina de viata, si cand lumea ma vede imi spune, de ce esti trista, de ce plangi atat pentru ca am si pungi, un exemplu azi am facut o gramade de poze cu familia, ca deobicei cu ochelari pe ochii, nu e o poza sa nu am ochelari, si e pacat. E chiar un complex, dar sincera sa fiu cum imi spune mama asta e, intr-adevar trebuie sa ma duc la doctor sa aflu si doamne fereste daca am ceva sa fie descoperit la timp, dar ma gandesc ca sunt alti cu probleme mai mari decat ale mele.
  •  
    • 381 mesaje
    8 Iun 2008, 21:36
    0 0
    Cu anticearcan nu se mascheaza?
  •  
    • 10 mesaje
    9 Iun 2008, 09:31
    0 0
    Ba da,dar cu cat trece ziua cu atat se vede mai mult,am fost la cosmetica si mi-a zis sa ma dau cu un anticearcan mai deschis decat culoarea pieli mele,dar nu prea face efect tot asa inchisa sunt sub ochii.
  •  
    • 2778 mesaje
    9 Iun 2008, 10:30
    0 0
    Diorkiss,sper ca am inteles bine care e problema ta si nu iti recomand aiurea.Eu cand ma trezesc cu ochii umflati si imi simt pielea uscata si obosita dau cu destresantul de la Roc.Bine ca e si pentru cearcane si ridurile fine(nu am probleme cu cearcanele dar in ceea ce priveste ridurile fine chiar merge ) Sunt foarte multumita de crema asta de ochi.
  •  
    • 2439 mesaje
    9 Iun 2008, 11:10
    0 0
    Cat costa ROC?
  •  
    • 3248 mesaje
    9 Iun 2008, 22:42
    0 0
    Lolitaa,am sa merg la Sephora in prima faza,ca TBS nu mai avem pe aici,doar cand mai am drum prin Bucuresti.

    Rebelles,cam aia e. Dar zi-mi,te rog,sub ce forma e destresantul(crema,gel,masca etc.) de la Roc?
  •  
    • 2778 mesaje
    9 Iun 2008, 23:00
    0 0
    E o crema foarte apoasa.
  •  
    • 3248 mesaje
    9 Iun 2008, 23:12
    0 0
    E vorba de Roc Hydra-Destressante?

    Ralukutza,se pare ca e in jur de 45-50lei.Variaza de la o farmacie la alta(m-am uitat pe siteul farmaciilor Dona).
  •  
    • 2778 mesaje
    9 Iun 2008, 23:34
    0 0
    Dap,ala e
  •  
    • 24 mesaje
    10 Iun 2008, 19:01
    0 0
    ai dreptateeu dupa ce am scapat de problemele renale am scapat de cearcane
  •  
    • 24 mesaje
    10 Iun 2008, 19:02
    0 0
    nu se numeste blefaroplastieble. e pt altcevase face un tratament cu acid hialuronic
  •  
    • 3248 mesaje
    10 Iun 2008, 23:02
    0 0
    Si cu ce se presupune ca ar ajuta acidul hyaluronic?Din ceea ce stiu eu,acidul hyaluronic ajuta mult la hidratare si alte chestii care nu vad ce lagatura ar avea cu cearcanele.

    Si blefaroplastia stiu ca se face pentru pungi,pleoape "moi" si "cazute",riduri etc.,nu pentru cearcane(din nou,nu vad cum ar ajuta,intrucat interventia consta in eliminarea surplusui de grasime si tegument).

    Rebelles,o folosesti constant sau doar cand e nevoie?
  •  
    • 2778 mesaje
    10 Iun 2008, 23:35
    0 0
    O folosesc doar cand simt nevoia,seara inainte sa ma culc o aplic.Incepe sa imi faca o impresie tot mai buna Roc-ul,la nevoile mele actuale functioneaza numai bine.
  •  
    • 24 mesaje
    13 Iun 2008, 15:43
    0 0
    acidul hialuronic se folosete sigur pt cearcane,sau se mai poate folosi grasime extrasa sin abdomen. dr gadi renert este fb
    www.dr-renert.ro
    cunosc pe cineva care s-a dus la el si a rez aceasta problemabafta!!!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2009, 15:53
    1 1
    am fost la dr. renert, interventie oribila, sunt foarte nemultumita de rezultat. . nu recomand mai ales ca am platit 950 euro pt nimic!!!