foarte interesant

  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 10:20
    4 1
    " de multe ori vedem anumiti oameni care pot manca ce vor ei, nu este nevoie nici macar sa fie cine stie ce activi si cu toate astea nu se ingrasa un gram!!! cum se spune popular au arderile rapide!!! insa stiintific in mare parte de la ce vin aceste arderi rapide? sintetizand de la o glanda tiroida foarte foarte vioaie, productie mare de t4 si rata de convertire mare in t3 si mai ales un ficat foarte foarte potent si competent ficatul de multe ori este cel care decide cand slabim, cum slabim, cat slabim, el singur poate schimba radical felul in care aratam, de aceea este de dorit ca acesta sa fie un bun prieten cu antrenamentele intense cardiovasculare si cu nutritia optima, mese mici cantitativ dar bogate nutritiv, spatiate la cate 2 ore asigura o buna functionare a tiroidei si un flux mare de hormon tiroidian t3(cel mai potent hormon al tiroidei care regleaza arderile direct la nivelul mitocondriei). insa cum ramane cu ficatul? il lasam la voia sortii? poate ca in urma cu milioane de ani da, nu prea aveam ce masuri sa luam sau mai bine zis poate nici nu stiam ca exista asa ceva, insa acum nu se mai poate asa. trei produse care se prescriu de catre medici in prostie celor cu afectiuni hepatice, in ciroze acute, cancer etc la ficat pot sa grabeasca cu peste 300% efectele antrenamentelor cardiovasculare si sa determine acele arderi masive pe care toti le dorim. primul din acest trio de succes:
    1.) liv 52 - produs natural 100%, are la baza medicina indiana, efecte secundare 0%, cel mai bun hepatoprotector din lume,sportivii il foloseau in perioadele de masa musculara chiar si cu 12 oua pe zi si nu era nici o problema cu ficatul, ca si cum nu ar fi existat ouale acelea. un produs de 5 stele dupa parerea mea. daca nu ma credeti cititi-i prospectul la farmacie sau mai bine zis incercati-l si o sa vedeti, creeaza o bariera care blocheaza tot ce inseamna radical liber la nivelul ficatului. se elibereaza fara reteta medicala, nici un efect secundar si este indicat pentru: tratamentul complex al heptatitelor acute sau cronice, ciroze hepatice, dischineziilor biliare,abuz cronic de alcool, medicamente sau droguri cu efect toxic, intoxicatiile cu metale grele, gust amar, balonari,constipatie si as adauga eu, pentru a optimiza ficatul sa fie un furnal suparat impotriva grasimiilor.
    2.) alga silimarina - cel mai bun antioxidant hepatic din lume. punct. in romania produsul redigest:contine alga silimarina sub forma de concentrat de armurariu si cuticula de pipota. un produs de 5 stele, combinat cu liv 52 va face efecte incredibile.aceste doua produse de obicei sunt destul pentru a creea dupa nici cateva zile un metabolism super super suparat pe tot ce inseamna calorii!!!! veti observa asta prin vizitele dese care vor tb facute la toaleta(deoarece totul se prelucreaza, nimic nu mai trece ca rezerva,ficatul nu mai este lenes si nu mai iarta nimic). daca totusi sunteti paranoici si vreti sa aduceti turometrul metabolismului la turatie maxima, puteti adauga produsul nr 3
    3.) essentiale forte- cel mai puternic produs de regenerare a celulelor hepatice de pe intreaga planeta, poate sa va extirpeze jumate din ficat, cu acest produs in cateva luni se face ca nou. ca sa nu ma mai chinui cu explicatiile voi cita direct din prospect : "fosfolipidele joaca un rol esential in organismul uman, ca elemente structurale ale membranelor si ca reglatori ai functiilor de schimb intre compartimentul intra- si cel extracelular, ca si pentru activarea sistemelor enzimatice de la nivelul membranelor. gradul schimburilor metabolice si al activitatii hepatice depinde de fluiditatea membranei hepatocitare si este afectat de structura fosfolipidelor membranare, in special de compozitia lor in acizi grasi. lezarea membranei hepatocitare este constanta in patologia hepatica, determinand afectarea functiilor metabolice celulare si reducerea activitatii sistemelor enzimatice membranare. datorita faptului ca functionarea, intretinerea si regenerarea structurilor celulare sunt dependente in primul rand de capacitatea acestora de a forma membrane, administrarea
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 10:22
    3 1
    administrarea de fosfolipide "esentiale" (epl = essential phospholipids) in tratamentul afectiunilor hepatice este de importanta majora. essentiale asigura ficatului epl macroergice deja sintetizate, care corespund in mod ideal - prin structura lor chimica - fosfolipidelor endogene si care, din punct de vedere functional, pot fi chiar superioare acestora, datorita continutului lor ridicat in acizi grasi esentiali. aceste epl sunt incorporate ca molecule intacte in membranele hepatocitelor, ceea ce va face ca: functiile hepatice alterate si activitatea enzimatica deficitara sa se normalizeze, ca efect direct al epl asupra structurilor membranare; echilibrul energetic al ficatului sa se restabileasca; metabolismul lipidic sa se normalizeze; fluxul biliar sa se stabilizeze".
    eu personal ma limitez doar la liv 52 + redigest deja ajungandu-mi boostul care mi-l dau si energia interioara care o creeaza, efectele sunt fantastice dupa nici 10 zile de folosinta, iti dai seama ca functioneaza prin faptul ca poti sa mananci chiar o masa grea(ceea ce totusi nu recomand ca sa nu compenseze caloriile pierdute prin metabolsimul nou creat) si la nici 20 minute te simti gol, si ai putea sa o iei de la capat,corpul parca spune la orice i-ai da asta este tot ce am de metabolizat? atentie: fiind un metabolism hiperactiv care arde tot ce prinde, intr-adevar senzatia de foame apare foarte repede si intens(semn ca metabolismul este hiperactiv si arde tot ce prinde), de aceea salatele, fructele si o multime de alte produse curate tb folosite sa o contracareze si totodata sa nu anuleze efectul de ardere puternica, nu ce arde ficatul sa ii dam inapoi prin calorii intense. le-am combinat o data toate cele trei produse, 60 minute de cardio in fiecare seara si 6 mese spatiate la 2 ore jumate.(erau obligatorii pt a opri si eventualele senzatii de foame care apareau si sa fiu sigur ca si fluxul de t3 este optim). aceasta combinatia a fost cea mai puternicea experimentata de mine vreodata, de la stiintific, teoretic si pana la practic nu poate da gres. este cea mai puternica si sanatoasa metoda de a face "liposuctie" in mod natural. de fapt recitific, este mult mai puternica combinatia decat o liposuctie. ps: am testat o data liv 52 + alga silimarina(redigest)+50 minute de cardio pe zi si cu fix 3000 calorii pe zi(din 5 mese spatiate la 2 ore jumate). rezultatul a fost 2 kg jumate de grasime pura si 1 litru de apa pierdut dupa o saptamana in conditiile unei diete folosite ca ingrasare(pierdusem apa pt ca evitasem carbohidratii prelucrati). deci nu cred ca mai are rost sa evidentiez ce ar iesi aceste produse in cazul unei diete de 1800 calorii(facuta din 5-6 mese) si 60 minute de cardio pe zi. nu va mai urez nici un success ca nu mai este nevoie!!!!!!
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 10:23
    2 1
    NU IMI ASUM MERITELE DESPRE ACEST ARTICOL. ARTICOLUL ESTE SIGUR CUNOSCUT FETELOR DE PE CULINAR. ESTE CINEVA CU NUMELE ALEXP ACOLO. EL, SAU EA AU POSTAT ACEST MESAJ PE CARE L-AM GASIT DEOSEBIT DE INTERESANT SI CARE CRED CA IL POT FOLOSI CU SUCCUS IMPATIMITELE PASTILUTELOR MINUNATE.
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 10:24
    3 0
    pentru fetele care intra pe culinar, o intrebare. nu am avut rabdare sa citesc chiar totul pe acolo. am vazut ca alex p pare a avea o baza de cunostinte solide. stie cineva cine este?????
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 10:31
    1 0
    CEVA FOARTE BINE DE STIUT ESTE CA CELE CE IAU SAU AU LUAT ANTICONCEPTIONALE AR FACE FOARTE BINE SA IA LIV52 PENTRU CA FICATUL A FOST SIGUR AFECTAT.
  •  
    • 174 mesaje
    13 Apr 2004, 11:20
    0 1
    ROxanica....am intrat si eu pe site-ul de la Culinar.
    Ai dreptate...si mie mi se pare f interesat ce scrie omul ala acolo...
    FFFFF interesant.
    Despre Liv52 pot sa bag mana in foc ca este un produs extraordinar.
    Bunica mea il foloseste de ani de zile..si se simte f bine.
    A avut acum 5 ani niste probleme f serioase...si deja dupa o luna de tratament se simtea bine.
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 11:25
    0 1
    si parintii mei il folosesc de multa vreme. ce e important sa inteleaga evele e ca acest produs nu este o pastila minunata pentru slabire. e un preparat pe baza de plante care regenereaza tesutul hepatic si daca o sa aiba rabdarea si bunavointa sa citeasca tot ce am postat mai sus nu o sa mai aiba nelamuriri.
  •  
    • 725 mesaje
    13 Apr 2004, 15:23
    2 0
    Buna Roxi.

    Te-as intreba tratamentul se face cu intrerupere sau continuu? Pe mine ma intereseaza prin prisma dischineziei biliare, am inteles ca e buna si pentru bila.

    Multumesc,
    Ada
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Apr 2004, 15:30
    1 0
    cred ca se face continuu. eu azi am fost la farmacie si mi-am luat liv 52. si intr-adevar am citit in prospect ca este recomandat si pentru dichineziile biliare. mama avea astfel de probleme. dar ea face tratament cu liv. nu face pauze la anumite perioada. nu cred ca exista un principiu de administrare. este natural si scrie ca nu se cunosc contraindicatii.
  •  
    • 518 mesaje
    13 Apr 2004, 16:44
    0 0
    pot gasi produsul liv 52 si la plafar. cam cat costa?
  •  
    • 85 mesaje
    13 Apr 2004, 16:47
    2 0
    De la 113 mii si pana in jur de 150 de mii. Este intr-adevar foarte bun. Da, se gaseste si la plafar.
  •  
    • 5 mesaje
    25 Nov 2015, 20:40
    0 2
    Silimarina ingrasa