Crom Forte pt slabit?

  •  
    • 442 mesaje
    24 Feb 2004, 18:01
    6 7
    Foloseste cineva medicamentul asta? Cine imi poate spune si mie ce efecte are? Pt ce e bun? Merge combinat cu tinctura de soc si cu regimul disociat?
    Multumesc.
  •  
    • 28 mesaje
    24 Feb 2004, 19:40
    6 4
    regimul cu tinctura cu soc merge doar la persoanele care nu au probleme cu constipatia. in rest nu trebuie sa o combini cu nimic, caci dupa 30 de zile de vede efectul cu ochiul liber. -5kg! succes!
  •  
    • 939 mesaje
    24 Feb 2004, 19:42
    2 5
    Pai, parca tinctura aceasta a aparut in discutie mai intai ca tratament impotriva constipatiei !

    I'm puzzled...
  •  
    • 1101 mesaje
    25 Feb 2004, 09:41
    2 2
    tinctura e mai mult pt dezintoxicare...

    cat priveste cromul..eu zic sa o lasi balta ca dai banii aiurea..am folosit si eu si in afara de faptul ca parca iti mai scade apetitul pt dulce...nimic...
  •  
    • 982 mesaje
    25 Feb 2004, 18:54
    2 3
    Cu tinctura mai mult am reusit sa ma intoxic, decat sa scap de kilograme. Am ajuns la 7 lingurite, dar este mult mult prea alcoolica, supa 30 de minute sunt inca ametita ceea ce nu e bine.
    Cromul scade apetitul pentru dulciuri, daca papi o gramada de dulciuri intr-adevar are efect.
    acuma incerc ceva crom cu otet de mere. Dar si de 3 ori pe saptamana aerobic. Efectul: 3 kilograme in 2 saptamani.
  •  
    • 1028 mesaje
    26 Feb 2004, 00:20
    3 4
    Incercati tot felul de nebunii, in loc sa mergeti sa faceti sport, sau la nutritionist sa va dea un regim special corpului vostru.
    Retetele de slabit din reviste, ceaiurile si solutiile pe care le tot luati va distrug organismul, poate slabiti pe moment si apoi veti pune la loc.
  •  
    • 442 mesaje
    26 Feb 2004, 17:29
    0 1
    "ceva crom cu otet de mere"?
    Explica-mi si mie te rog, irina in ce consta chestia asta.
    Eu am auzit asa: 2 lingurite de miere si 2 lingurite de otet de mere dizolvate intr-un pahar cu apa, de 2 ori pe zi. Pt slabit, constipatie, digestie si alte asemenea...
    Crom Forte sunt niste pastile care se iau 2 pe zi de doua ori, parca, asa am auzit de la farmacie. Dar eu dulciuri nu manacnc, doar ceaiul sau cafeaua sunt dulci in alimentatia mea, ca nu le pot bea decat indulcite , cu miere de obicei.
    Dar de Viaredim ati auzit? Ii face reclama la televizor. Stie cineva ceva de rezultatele astuia? Eu in ultima luna am slabit 1 kil si un pic... Dar e prea putiiin! Eu vara asta o sa ma duc la mare si vreau sa arat bine pana atunci, vreau sa ma pot timti bine, intr-adevar.
    Asadar... mai stie cineva ceva, o dieta, acolo usoara si rapida?
    Multumesc si succes!
  •  
    • 2234 mesaje
    27 Feb 2004, 01:15
    0 2
    chestia cu otetul de mere am incercat-o si eu mult timp. dar fara miere, cumparam otet cu miere de la plafar. de mers chiar merge smecheria. mie nu mi-a afectat stomacul, dar asta pentru ca beau 2 linguri intr-un pahar mare de apa, si nu il luam chiar pe stomacul gol. mancam un fruct, ceva inainte
  •  
    • 982 mesaje
    27 Feb 2004, 10:10
    0 2
    Ceea ce am gasit eu este sub forma de pastile, care contin concentrat de otet de mere. Deci nu afecteaza chiar deloc stomacul. Cu elexirul am dat-o in bara, cred ca nu mi se potriveste.
    Intr-adevar, nu exista pastila minune care sa o papi, apoi sa te indopi cu mancare si sa stai in fata televizorului, dar sa slabesti.
    Trebuie sa faci miscare, sport, un pic de atentie la ceea ce mananci... si eu prefer sa ajut un pic organismul, dar numai cu produse naturiste.
  •  
    • 442 mesaje
    29 Feb 2004, 21:39
    2 1
    Roxanica, chiar merge cu otetul de mere cu miere? Poate da rezultate mai bune...
    Stiu ca o silueta ca lumea se obtine in timp, cu sacrificii si sport... dar in iulie eu TREBUIE sa arat bine.
    Asadar, rog evele care se lupta cu kilogramele sa imi dea cateva sfaturi, acolo. Niste pastile, niste ceaiuri, ceva , natural care accelereaza arderea grasimilor.
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Feb 2004, 22:46
    2 1
    pai uite cum a dat la mine rezultate otetul de mere. stateam pe atunci la etajul 8. si nu luam niciodata liftul. fiind studenta normal ca aveam nevoie sa ies de mai multe ori pe zi. dimineata si seara luam otet de mere in apa. de mancat mancam normal. si a mers de minune. dar a fost si putina miscare.
  •  
    • 683 mesaje
    1 Mar 2004, 13:42
    2 1
    Am incercat si eu otetul si am slabit cam 1 kg. in ultima saptamana... e bine sa nu te bazezi doar pe otetul de mere sa slabesti!
    Daca vrei tot felul de cure de slabire intra pe www.culinar.ro este si acolo un forum si fetele alea iti pot da o groaza de idei!
  •  
    • 2234 mesaje
    1 Mar 2004, 13:46
    1 2
    dar nici nu am zis ca trebuie sa ne bazam numai pe otet. ca adjuvant este foarte bun. daca mananci un fruct inainte si il diluezi intr-un pahar mare cu apa nu o sa ai nici un fel de probleme cu stomacul. otetul de mere are o cantitate considerabila de vitamine. oricum mie imi prinde bine si am reinceput si eu cura cu otet de mere cand am vazut la voi. si uitasem de ea, dar acum ca vine primavara cred ca e foarte potrivita
  •  
    • 127 mesaje
    1 Mar 2004, 15:04
    4 3
    Pentru Ivona:
    Spui ca in iulie mergi la mare si vrei sa slabesti...atunci, da-mi voie sa-ti scriu dieta pe care am tinut-o si m-a ajutat.
    ora 10 - 2 oua fierte tari si 1 banana
    ora 12 - o mana de alune sau nuci si 1 mar sau o portocala
    ora 15 - supa de zarzavat sau de pui si 1 iaurt degresat
    ora 17-18 - un castronel mic cu branza de vaci si o salata de legume
    ora 20 - o salata de fructe
    Cel mai important lucru este sa bei minim 2 litri de apa plata sau ceai neindulcit pe zi. In plus, ar fi bine sa faci putina miscare (mers pe jos sau urcat trepte).
    In doua luni am slabit 8 kg, dar de atunci am grija ce mananc, nu dau iama in mancare cum faceam inainte. Mananc de toate, dar cu masura.
    Sper sa te ajute acest regim.
  •  
    • 683 mesaje
    1 Mar 2004, 15:04
    2 2
    dar cat timp trebuie baut? eu am baut cam vreo saptamana si nu stiu daca mai bea in continuare
  •  
    • 2 mesaje
    3 Mar 2004, 13:19
    2 1
    Viaredin am incercat eu si pot sa spun ca nu am fost deloc multumita . Nici macar 1 kg nu am dat jos. am telefonat la ei si mi-au spus ca trebuia sa iau si pastilutele viaredin in combinatie cu cocteilul.Ei au spus ca au fost persoane testate si ca au dat jos intre 6-8 kg. intr-o luna, iar eu nu am dat pt ca (zic ei) as avea probleme endocrine si ca nnu am consumat 2litri apa si nici nu am faut sport. Asa ca....nu as recomanda "Viaredin". pe de alta parte nici cu tinctura de soc nu se simte nimic. as avea o int rebare: dupa ce am ajuns la 7lg ce fac? o iau de la cap cu o lingurita sau o iau in ordine descrescatoare,7,6,5,etc
  •  
    • 442 mesaje
    4 Mar 2004, 13:27
    1 2
    Multumesc, f mult pt reteta. Dar stii care-i chestia? Eu invat de dupa amiaza si deci de la ora 13:00 pana la 19:00 sunt la scoala. Si mananc bine dimineata iar la scoala mananc un mar. Si seara cand ajung mananc ori 100 gr de carne de pui, fiarta, ori un mar, ori un iaurt mic. Si treaba asta o fac dintotdeauna. Doar ca am mai schimbat pe parcursul ultimelor 3 luni si ceva am tot schimbat retetele, ba regimul caloric, ba disociat, ba post... Si merge prea lent! Si timpul trece. Nu as putea sa merg la mare asa cum arat acum, nu m-as simti deloc bine, si doar de asta ma duc la mare ca sa ma simt bine.
    Si mai e ceva. La analize mi-a iesit glicerina marita, si un dereglaj hormonal si la endocrine mi-au prescris un regim prea... putin drastic. Deci practic sunt sanatoasa. Atuncea de ce naiba slabesc asa greu? Pt ca asa am patit de cand m-am lasat de sport, slabeam in timp de 2 luni cam 3-6 kg, apoi le puneam la loc. Si tot asa. Acum insa merge mult mai greu. La sala am fost, transpir acolo de 2 ori pe saptamana, fac febra musculara, mi se intaresc muschii dar grasimea ramane acolo. E groaznic...
    In fine... ce sper eu de la voi este un minim sprijin moral, si cateva retete mai drastice, dar nu foarte, ca nu vreau sa lesin iar pe strada. Nu cred ca nu sunt eve mai grasute asa ca mine care se chinuie cu slabitul si nu au reusit din primele incercari...
    Succes si multumesc inca o data pt sugestii, va pup.
  •  
    • 442 mesaje
    5 Mar 2004, 17:25
    4 2
    Cristina, tinctura se ia progresiv timp de o saptamana (in prima zi o lingurita, a doua zi 2 lg, a treia zi 3 lg etc), dupa care se mentine cantitatea de 7 lg timp de o luna. Nu este indicata administrarea in paralel a altor medicamente cu actiune asupra sist digestiv, a metabolismului. Se interzice consumul de carne, fainoase... Asta e tot!
    Eu in primele zile am avut stari f proaste, arsuri, si diaree. Insa au trecut, s-a obisnuit stomacul cu ele. Insa daca le iau pe stomacul gol, e oribil... Intr-adevar gustul e groaznic, si e puternic alcoolizat, insa, nu cred ca e ceva de pierdut daca se incearca. Are anumite contraindicatii, sunt scrise in prospect.
    Succes!
  •  
    • 127 mesaje
    9 Mar 2004, 15:07
    1 2
    Ivona, chiar nu inteleg, in astfel de conditii, de ce nu reusesti sa dai jos. Poate nu am inteles eu bine, dar cam cate kg. slabesti tu pe luna? Pentru ca (spun medicii) nu este indicat sa slabesti mai mult de 3-4 kg. intr-o luna. Endocrinologul pe care l-ai consultat, ce parere a avut, i-ai expus problema ta?
  •  
    • 2234 mesaje
    9 Mar 2004, 15:32
    3 2
    ivona stii ca la mare se poate slabi? cat despre complexe, pe plaja pot sa spun ca sunt neintemeiate. tu nu ai vazut ca exista lume de toate felurile, si in plus nimeni nu merge la mare sa ii studieze pe ceilalti. lumea merge acolo sa se simta bine. eu nu stiu nici macar sa ma mentin la suprafata apei, dar apoi sa ma mai si deplasez. TRAIASCA COLACUL. cu toate astea de fiecare data cand merg la mare nu stau de loc pe plaja. sunt tot timpul in apa, iar miscare pe care o faci in apa este perfecta pentru musculatura, pentru a scapa de celulita.