despre barbatii misogini

  •  
    • 1 mesaje
    13 Feb 2004, 14:59
    0 0
    De ce sunt barbatii asa cum sunt?
  •  
    • 509 mesaje
    13 Feb 2004, 15:56
    0 0
    pentru ca ei conduc lumea si uita ca prin intermediul nostru
  •  
    • 728 mesaje
    13 Feb 2004, 17:33
    0 0
    In mare parte pentru ca asa ii invata societatea... Si apoi din cauza orgoliului masculin, care in urma unor esecuri in relatii, vor da vina pe femei... Si, partial consider ca unii au dreptate, iar partial caci nu sunt in stare sa le inteleaga...
  •  
    • 28 mesaje
    15 Feb 2004, 20:52
    0 0
    tema se numeste "despre barbatii misogini" (implicit, e vorba numai de o parte a barbatilor). tu ai intrebat "de ce sunt barbatii asa cum sunt?" (suna a general). acum ma intreb cum sunt barbatii in viziunea ta: misogini?
    natura a dat nastere la barbati si la femei. bineinteles ca exista anumite caracteristici care ne diferentiaza de barbati, insa avem si numeroase trasaturi comune.
    fii sigura ca si barbatii se intreaba acelasi lucru despre noi, femeile. e dificil, intr-adevar, sa ii intelegem, dar, gandeste-te ca uneori ne este greu sa ne intelegem si pe noi insine.
  •  
    • 28 mesaje
    16 Feb 2004, 00:35
    0 0
    Pentru ca le dam voie sa fie ,cred ca au inceput sa isi a lumea in cap ,uitand ca fara noi ei sant NIMIC
  •  
    • 2 mesaje
    19 Feb 2004, 18:57
    0 0
    consider ca si noi , femeile, avem partea noastra de vina, daca barbatii nu ne trateaza cum ne-am dori ! cred ca am putea indrepta lucrurile incercand , ca de acum incolo, sa nu-i mai invinovatim pe ei ! solutii ar fi : 1. ne putem educa altfel copii,insuflandu-le , spre exemplu baieteilor, respect fata de "sexul slab " si respect fata de munca
    2. in cuplu , sa impunem si noi conditiile noastre si sa explicam partenerului ca si noi avem necesitati, nevoi, dorinte etc
    3.incercati sa priviti lucrurile si din punctul lor de vedere
    va doresc succes !