ginecologi buni si rai in BUCURESTI!?

  •  
    • 166 mesaje
    21 Oct 2007, 18:01
    0 0
    haideti fetelor sa ne adunam sa-i purificam sau sa -i laudam,ca sa invatam...fireste, sa mergem unde trebuie....sa invete sa respecte meseria si mai ales clientul,va astept
  •  
    • 2439 mesaje
    21 Oct 2007, 18:51
    4 1
    Poi, haideti sa va zic parerea mea:

    Nu poti deveni GINECOLOG daca nu-ti plac femeile, daca nu adori FEMEIA, aceasta minunata creatura !!! Si, daca nu adori BANII!
    Un amic dr. mi-a spus ca lui ii plac femeile si banii, si de asta a devenit chirurg...imaginati-va ce ar spune un ginecolog.

    Poi, de asta se uita ginecologii asa la noi, femeile, pt NE plac, pe noi, femeile!
    Cu bine!
  •  
    • 166 mesaje
    21 Oct 2007, 20:12
    2 0
    interesanta parerea,dar m-ar interesa mai mult sa dezbatem competenta lor..a unora fireste..sa dam nume,si locatii care trebuie evitate sau dincontra trebuie sa le pasim pragul..astept!
  •  
    • 2439 mesaje
    21 Oct 2007, 20:20
    1 0
    Poi, ziceai ca nu vrei copii

    Glumesc

    Asa-i cu ginecologii, cum zic eu
  •  
    • 104 mesaje
    21 Oct 2007, 21:31
    0 0
    Raluca, esti o figura
  •  
    • 4411 mesaje
    21 Oct 2007, 22:07
    0 1
    Poate vine cineva cu o parere despre subiect.eu n-am intalnit ginecologi rai ci doar prosti,ce-am gasit aproape de unde locuiesc,nici nu le-am retinut numele.Am tratat o candida de multe ori si tot nu scap de ea.

    In zilele urmatoare vreau sa merg la un ginecolog bun,intr-o clinica buna,nu conteaza pretul.Vreau un set complet de analize si o ecografie intravaginala,deci trebuie sa detina aparatura necesara.

    Mi-as incerca norocul la Biomedica,am observat ca parerile sunt impartite,voi stiti ceva despre ei? (Bucuresti)
  •  
    • 166 mesaje
    21 Oct 2007, 22:47
    3 1
    andreeax,eu am intalnit in ROMANIA,ginecologi rai,care se rastesc la paciente...care-s nervosi din cale afara..pe astia vreau sa-i exterminam..ca pe cei buni, sa ne traiasca..PE cei rai,ii pun si in categoria neprofesionistilor..care-ti iau banii degeaba(VEZI DOCTOR TRANDAFIR FLORICA)
  •  
    • 4411 mesaje
    21 Oct 2007, 22:59
    0 0
    Asa este,eu nu am patit insa am auzit multe povestiri despre medici-"ciobani" si sunt sigura ca multe femei au avut neplaceri.

    Biomedica sau Sanador? Vreau neaparat sa merg undeva la sigur.Stie cineva,va rog?
  •  
    • 2439 mesaje
    23 Oct 2007, 09:45
    0 1
    Noaa, n-ati mai raspuns pe topicul asta.

    Ar fi fost interesant.....
  •  
    • 3528 mesaje
    23 Oct 2007, 14:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2439 mesaje
    23 Oct 2007, 15:26
    0 0
    Nu ma pasioneaza, imi spuneam doar parerea despre ei..... noah, voi ce ziceti despre ei?? Nu devin dr. gineco pt ca adora FEMEIA SI BANII??!!!

    Eu zic ca asa e.

    Pupici
  •  
    • 166 mesaje
    23 Oct 2007, 16:12
    1 0
    monica,parerea mea e ca ar trebiu sa ne "pasioneze",pe toate subiectul..pt. ca suntem eve..si inevitabil,macar odata,tot trecem pe la ei...si m-am gandit ca e bine sa-i evitam pe cei care dintr-un motiv sau altul..nu-si fac meseria cum trebuie..sa ajutam suratele noastre (prin experienta noastra desigur)sa mearga acolo unde trebuie...iti multumesc ,sfatuiesc pe toate evele sa evite .dr.TRAndafir Florica.
  •  
    • 5 mesaje
    31 Oct 2007, 01:20
    1 0
    andreeax, aceeasi problema o am si eu. de doua sapt tot caut sa ma documentez despre asta. Am retinut trei nume:
    1dr. Badiu care are consultatii si la CMU si multe paciene multumite
    2 dr. Mendez - la Medlife si
    3 dr.Pirvu dar nu am mai retinut unde poate fi gasit.
    Daca sunt paciente ale acestor dr., asteptam pareri.
  •  
    • 22 mesaje
    31 Oct 2007, 10:19
    0 0
    Daca este vorba despre dr. Parvu Ioan poate fi gasit la spitalul Elias sau la Medsana. Din cate stiu eu mai are ore shi la policlinica AMA.
    Este intr-adevar un medic excelent, care trateaza fiecare pacienta de parca ar fi singura pe care o are.
  •  
    • 5 mesaje
    31 Oct 2007, 10:30
    0 0
    Multumesc!
    Da, despre dr. Ioan Pirvu era vb.Spume-mi te rog, daca merg la cninica particulara, pe langa consultatie, mai dau alti bani?
  •  
    • 1431 mesaje
    31 Oct 2007, 12:17
    1 2
    ma alatur si eu evelor care sunt interesate sa gasim medici buni si sa ii identificam pe cei ''rai ''
    eu sunt f multumita de Dr Berindan de la sp MUNICIPAL , si are cabinet la Clinica Speranta , fosta Apaca
    sunt ffffffff multumita de el , nu accepta nici un ban
    prima data am fost la un consult in spital si am vrut sa ii adu bani si nu avrut deloc sa imi ia , si apoi m-am dus la clinica si la fel nu a vrut nici un leu , in schimb a avut ffffffff multe paciente , ca am stat vreo 2 ore acolo
    v-il recomand !
  •  
    • 9 mesaje
    31 Oct 2007, 12:34
    0 0
    Dr. Badiu - Spitalul Municipal si Centru Medical Unirea, un profesionalist, iti spun din proprie experienta. Anul trecut era 80 lei consultatia in cadrul CMU.
  •  
    • 5 mesaje
    31 Oct 2007, 13:04
    1 0
    pe dr. Badiu mi l-a mai recomandat cineva. Nu ma intereseaza cat costa consultatia, dar spune-mi daca merg la CUM,trebuie sa fiu atenta si cu atentia dr.? am cautat pe google inf. despre el si am citit si din alea.......... sa fii "atenta" si cu el ca sa fie si el cu tine. asa e? intreb in cazul in care merg la clinica.
  •  
    • 1530 mesaje
    31 Oct 2007, 13:53
    5 0
    De evitat: Romar-ul. Au am fost la cel de la Polizu in vara (am postat un subiect dspre experienta aia "inaltatoare"), la dr. Valentina VARGOLICI. Nu va duceti!

    Am auzit de bine despre: Horia Cioflan, dr. Badiu, dr. Gabriela Dinca (Sanador), Nuraltai Emel (Euroclinic). Depinde si pt ce va interseaza, sunt unii care sunt mai buni pe nasteri, altii mai buni pe tratarea diferitelor afectiuni. cica Sanadorul e bun pt HPV.

    Am capatat si eu rez de la Pap de la Romar, dupa aproape cateva luni (!!!), a iesit cls 2-3 si am incercat sa fac progr la dr Dinca la Sanador - e ocupata pana in ianuarie! La Euroclinic am gasit pt 5 decembrie.
    Sanador-ul e scump, Euroclinicul si mai si (preturile la Euroclinic sunt pe site). La Sanador cica ti se da un halat si papuci de unica folosinta sa te schimbi, deci atmosfera poate sa fie mai occidentala.
  •  
    • 1 mesaje
    31 Oct 2007, 13:55
    3 0
    apropo de ginecologi.....maine trebuie sa fac o mica operatie - cauterizarea unei rani pe colul uterin.
    ma duc la spitalul pantelimon la dr.Davitoiu.
    Spuneti-mi si mie cat mai costa o asemenea operatie????????
    eu nu am nici cea mai mica idee.