Tinctura de fructe de soc- pentru slabit

  •  
    • 1 mesaje
    1 Nov 2005, 14:45
    1 0
    Am inceput si eu cura cu tinctura de soc de circa o saptamana si inca nu are nici un efect asupra mea, in sensul ca sunt in continuare constipata si nu elimin apa cu nimic mai mult decat inainte.Ai tinut strict regimul fara carne, prajeli, dulciuri...
    Nu stiu ce sa fac sa mai continui sa beau respectiva tinctura
  •  
    • 1 mesaje
    13 Nov 2005, 23:01
    1 0
    CAte kg ai reust sa slabesti?Si cat timp ai tinut?Eu am incercat in jur e 1 luna si nu a dat nici cel mai mic rezultat!
  •  
    • 430 mesaje
    14 Nov 2005, 10:38
    2 1
    VAI CATA PROSTIE! Deci fetelor, am mai dat un raspuns asemanator....doar nu va asteptati sa vi se duca grasimile si kilogramele de la saraca tinctura de soc! Asta ajuta la digestie, adica grabeste digestia atat! Fara miscare, mancare sanatoasa nu va scapati de kilograme numai asa!!!! Faceti sport, mancati sanatos nu toate prostiile si atunci veti slabi!!!!! Si nu uitati slabitul fara sport e egal zero. Kilograme mai putine si multa piele care atarna.....ganditi-va un pic ca e corpul vostru....
  •  
    • 1 mesaje
    6 Ian 2006, 14:56
    0 1
    buna.am citit tot ce ati scris despre tinctura asta ,dar nu sunt convinsa sa o incerc si eu.As vrea sa slabesc vreo 5kg...am 1.63m si 51kg.Nu arat foarte rau,dar as vrea sa slabesc in maxim 2 saptamani.Fac sport in fiecare seara(abdomene,genoflexiuni etc),dar nu prea se observa schimbari in zona abdomenului si a coapselor si alea sunt locurile care ma preocupa mai mult. va multumesc din suflet dak m`ati putea ajuta cu un regim ceva care stiti sigur k merge...
  •  
    • 1 mesaje
    16 Feb 2007, 15:45
    1 0
    aveti grija nu depasiti doza...trebuia sa ajungi la 7 lingurite si sa ramai acolo...daca depasiti doza e foarte periculos deaia cred ca te0ai si constipat ..nu stiu daca scrie in prospect dar extractul de fructe de soc e ca un medicament daca se depaseste doza se poate ajunge si la convulsii*in cazul in care o singura doza ajunge la 200 ml...respectati indicatiile
  •  
    • 14 mesaje
    10 Mai 2007, 12:00
    0 0
    M-am apucat si eu de aseara, si cu toate ca am probleme cu digestia(sunt constipata) nu a avut efecte laxative.
    Tineti si vreo dieta anume?
  •  
    • 1225 mesaje
    10 Mai 2007, 13:42
    2 1
    Eu tot nu inteleg de ce mai vreti si dieta pe langa aceasta cura!? Daca cititi cu multa atentie prospectul, e clar ca regimul alimentar trebuie sa fie unul 100% natural, fara carne sau mezeluri, fara prajeli, fara alimente procesate chimic, adica fara E-uri! Nu e chiar atat de complicat sa mananci doar lactate, fructe, legume, orez sau paine! Sau mamaliga! Variante sunt destule, doar sa vreti asta! Eu am tinut aceasta cura trei saptamani, timp in care am gatit normal pt ceilalti membri ai familiei, adica am avut mereu "tentatiile" sub nas, dar am rezistat! Totul decurge bine spre foarte bine, daca si voi sunteti corecte si aveti vointa. Eu am slabit putin cate putin, dar cel mai fain e ca acest proces continua, desi nu tin nici un fel de dieta!
  •  
    • 1 mesaje
    3 Oct 2007, 12:02
    1 0
    A folosit cineva ceaiuri avind ingredient Malva Verticellata?
  •  
    • 2 mesaje
    19 Ian 2009, 18:14
    1 0
    dar cum puteti bea aia? are un gust oribil este prima data cand iau dar este groaznica
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mai 2009, 14:24
    0 1
    Eu am inceput sa iau tinctura din fructe de soc de la data de 01.05.2009 si ma simt extraordinar si am si slabit dar am dat-o in bara cand am mancat 2 snitele de pui.Vreau sa mentionez ca si vara trecuta am luat 3 luni si am slabit pana la 10-12 kg dar am abandonat si asta este.Din aceasta cauza vreau sa iti spun ca are mare importanta alimentatia pt ca eu nu am stiut ca nu e voie sa mananci carne si prajeli si pe langa ca m-am simtit rau am facut si o constipatia dura de abia mi-am revenit.Asa ca cel mai bine ar fi sa respectam meniul pentru ca chiar este adevarat dar sa nu uitam ca organismele nu sant la fel.In rest este super buna aceasta metoda si chiar da rezultate,iti spun din proprie experienta pt ca eu de o viata sant la cura de slabire si am baut foarte multe ceaiuri fara nici un rezultat pana acuma.
  •  
    • 3 mesaje
    27 Mai 2009, 02:12
    0 0
    Ceaiul de soc are aceleasi efecte? Adica ajuta la slabit? Cu constipatia pot sa spun ca m-a ajutat oarecum, bine daca mai mananc si fructe si vegetale. Si poi inca ceva, imi spune si mie cineva in engleza cum ii spune? Va multumesc
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iun 2009, 00:00
    1 1
    Buna!eu sunt nou pe aici,vroiam sa va spun :eu beau ceai de soc,un pliculet la 200ml apa de 3 ori pe zi,adica dupa fiecare masa.Impreuna cu tinctura din fructe de soc,am ajuns la 4 lingurite la ora 18.Nici un efect,nu ies foarte des la baie cum ma asteptam din contra mam constipat
    Regim alimentar tin,nu mananc carne ,mananc multe fructe de sezon.Sunt curioasa daca va avea efectul spus de alte fete.Am 1,62 m si 67 kg,vreo 10 kh ar fi bine sa le dau jos.va poop mai vb
  •  
    • 3 mesaje
    25 Iun 2009, 14:20
    1 0
    De ce nu incerci si Bio-Siluet de la Pharma Nord? E un supliment nutritiv care contine crom si Q10. E bun pentru ca taie pofta de mancare, mai ales de dulciuri. Reusesti sa slabesti, dar te ajuta sa si pastrezi rezultatele pentru mai mult timp. In plus, Q10 iti da energie. Eu zic ca e o metoda eficienta de slabire si de control al greutatii.
  •  
    • 503 mesaje
    2 Iul 2009, 21:33
    4 0
    Vreau sa slabesc vreo 3-5 kg, fac ceva sport si m-am gandit sa iau si tinctura asta.
    Ma face sa rad ce scrie pe prospect, atentie ca poate crea un soc tranzitului intestinal. La mine, are un efect contrar: ma baloneaza. Vi s-a intamplat si voua asa ceva?
  •  
    • 73 mesaje
    2 Iul 2009, 21:46
    0 0
    In afara de faptul ca ma inroseam la fata dupa ce o luam, la mine n-a avut niciun efect tinctura asta de soc Cat costa Q10?
  •  
    • 1 mesaje
    15 Aug 2009, 11:36
    0 0
    buna ziua, eu sunt noua pe acest forum, sunt din Chisinau si m-a impresionat aceasta cura cu tinctura de soc, am cautat in toate farmaciile din oras, dar la noi asa ceva nu se vinde, asa ca am hotarat sa o prepar singura( dupa metodele cautate pe google, adika 1spirt : 1 suc de soc), mi-a iesit putin des ca era si pulpa strivita din soc. am ajuns sa beau 7 lingurite de elixir dizolvate intr-o canuta cu apa sau ceai, dar nu vad nici un efect
    Oricum am deja o saptamana decand o beau, de 2 zile am constipatie, si nu am slabit . poate ca nu fac ceva corect?
    spuneti voua vi s-a intamplat asa?
  •  
    • 1 mesaje
    5 Sep 2009, 18:16
    1 0
    Are dreptate...sa va spun cum am reusit eu sa dau jos 20 KG in 2 luni si cateva zile.
    1 -in primul rand iti trebuie motivare ,vointa;
    2-am renuntat la grasimi ,dulciuri ,paine si tot ce am considerat eu ca ar putea sa ma ingrase;
    3 -nu mananc dupa ora 18.00 nimic
    4-fac gimnastica in fiecare seara 20-25 de minute
    5- cantaresc mancarea in asa fel incat sa imi dau seama cate calorii are,pt a nu depasi limita(pt a va ajuta va zic in ce consta un pranz, 50 g cas de floricica (facut in casa,deci fara E-uri) vreo 3 lingurite de salata de vinete fara sare ,ulei ..decat vinete coapte ,ceapa pt gust si ardei copt si un ardei micut copt pus in otet,in mare cam 100-120g mancare ,dupa fiecare masa beau un ceai verde antiadipos;
    5-beau apa atat cat pot ,nu am tinut cont ca sunt sau nu 2 l ,ca nu poti baga cu forta pe gat apa;
    intre mese ,pe care le am intre 11:30-12:00 si 17:30-18.00 mai mananc un fruct de preferinta mar si asta luat direct din copac.
    Cam asta e dieta mea ,ma simt minunat si-mi pare bine ca pot avea vointa sa ma abtin de la toate bunataturile fara sa-mi fie pofta(culmea ,stau la masa cu familia mea si nu imi e pofta de nimic din ce mananca ei)
    Specific ca nu numai asta mananc , f rar carne(piept de pui) pe gratar,peste la fel pe gratar ,in rest salata de rosii ,macare de sezon.
    SPOR LA DIETA si aveti incredere ca se poate daca vrei cu adevarat..
  •  
    • 1 mesaje
    8 Nov 2009, 13:22
    1 1
    Buna. am si eu o intrebare legata de tinctura de soc. Acele picaturi de tinctura/elixir (de la 1 - 7 picaturi, la o ora fixa) se amesteca cu putina apa, sau nu? Se iau direct asa, cu lingurita? mersi fain!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Feb 2010, 09:50
    2 0
    buna am citit cu interes mesajele dvs dupa forum acum eu vin cu o intrebare.intradevar slabesti sa inteleg cat timp bei solutia dar dupa ce intrerupi tratamentul?nu poti lua lunar aceasta solutie?ce se intampla dupa nu pui la loc imediat kg pierdute?
  •  
    • 2 mesaje
    9 Sep 2010, 09:43
    0 0
    Buna,
    -spune-mi si mie te rog din suflet daca ai luat TINCTURA DE FLORI/ FRUCTE DE SOC sau ai luat ELIXIR FIN FRUCTE DE SOC ???
    - cat timp ai tinut cura ?
    - dupa ce ai intrerupt cura nu ai avut probleme cu constipatia?
    - te-ai INGRASAT LA LOC dupa ce ai terminat cura?

    pt mine e foarte important sa nu ma ingras dupa ce termin cura !!!