Tinctura de fructe de soc- pentru slabit

  •  
    • 1101 mesaje
    5 Mai 2004, 14:46
    3 6
    depinde de organism...pe mine m-a tinut vreo saptamana, o luam dimineata si stiam ca ma apuca pe la 6-7.

    la maicamea au trecut dupa cateva zile!
  •  
    • 296 mesaje
    7 Mai 2004, 17:28
    2 2
    fetelor, eu am gasit tinctura de soc de la Hofigal la 50 ml - 42.000 lei; dar pe prospect scrie ca se administreaza cate 30 de picaturi de 3 ori pe zi, dizolvate in apa; nu scrie ca n-am voie carne, voi ziceati altceva;
    sunt in prima zi de cura cu tinctura de soc si sunt curioasa ce reactii o sa aiba organismul, eu sunt pregatita pentru orice (diaree, dureri de burta), o sa ma surprinda doar scaderea in greutate, daca o sa aiba loc, pentru ca o sa mananc normal;
    spunti-mi daca ati mai slabit decand luati tinctura de soc, incurajati-ma
  •  
    • 13 mesaje
    10 Mai 2004, 16:30
    3 2
    andreea,nu e vorba de acelasi produs.E o sticla de 200ml si costa in jur de o suta si ceva{depinde de unde o cumperi}Cine stie ce contine in plus fata de ce ai gasit tu , de contraindica carnea!!!!
  •  
    • 6 mesaje
    11 Mai 2004, 09:34
    4 1
    Buna Gia!
    Si eu tot din Iasi sunt!
    Ai gasit "elixirul din fructe de soc"? Daca da, unde? Daca da, esti multumita? A avut efect?
    Astept cu nerabdare raspunsul tau!
    O zi buna!
    Gratia
  •  
    • 74 mesaje
    11 Mai 2004, 09:50
    1 3
    Voi ati vazut pentru ce este recomandat elixirul din fructe de soc? Acneee, psoriazis, cancer, constipatie, tulburari hormonale....
    Oare nu produce modificari nedorite in organism? Altele decat cele dorite?
  •  
    • 1101 mesaje
    11 Mai 2004, 10:34
    1 0
    ai luat tinctura, nu Elixirul!!!
  •  
    • 1101 mesaje
    11 Mai 2004, 10:35
    0 0
    ai luat tinctura, nu elixirul
  •  
    • 2234 mesaje
    11 Mai 2004, 10:59
    3 1
    hai ma ca imi vine sa mor cand va aud. cum poate un extract dintr-o planta fie ea cat de a dracului' sa iti modifice organismul negativ. sau e otravitoare si o mierlesti sau te ajuta. nu mai ziceti prostii ca ma supar. si tu ma pititica crezi ca se trateaza cancerul cu tinctura de soc????????? cum de va vin ideile astea. credeti tot ce scrie in prospecte de asta fac veri excrocii astia.
  •  
    • 74 mesaje
    11 Mai 2004, 12:13
    3 2
    Nu am luat elixirul, doar am citit prospectul la cineva....Sincer...nu cred in chestiile astea...Probabil este un fel de laxativ....Faza cu tulburarile hormonale nu mi-a placut...
  •  
    • 2234 mesaje
    11 Mai 2004, 13:41
    1 3
    cum naiba ma sa te tulbure hormonal o planta. ce naiba , d eund ele scoateti??? crezi ca socul si anticonceptionalele sunt acelasi lucru?
  •  
    • 296 mesaje
    11 Mai 2004, 14:16
    2 1
    eu am luat tinctura de flori de soc, dar are acelasi efect ca si tinctura de fructe de soc, e diuretic, laxativ;
    habar n-aveam ca socul face fructe, noroc cu voi; si tinctura mea, in afara ca pute nu simt nici un pic de alcool;
    apropo, am cules flori de soc si o pun de o socata, am gasit reteta tot la voi, la gastro si tot o curatire a organismului inseamna (....)
  •  
    • 74 mesaje
    11 Mai 2004, 15:07
    4 0
    Am un exemplu in familie, din cauza asta sunt putin neincrezatoare. Mama a facut o cura de aloe pentru detoxifierea organismului. Intrase la menopauza de 2 ani si in urma acestei cure a avut hemoragie, cu dureri specifice menstruatiei. S-a speriat foarte tare...Dupa ce nu a mai luat aloe, la sfatul medicului, totul a revenit la normal.
    Eu sunt de parere ca nu te poti juca aiurea cu organismul....
  •  
    • 4 mesaje
    13 Mai 2004, 12:45
    4 2
    As dori sa stiu daca se poate manca peste folosind tinctura de flori de soc si daca ora este "batuta in cuie", pentru ca eu ajung acasa dupa 18,30?
  •  
    • 2234 mesaje
    13 Mai 2004, 12:55
    0 0
    hai ma ce naiba intrebari sunt astea. poti manca ce vrei tu. chestia cu carnea se explica altfel. vrei dezintoxicare, renunta la carne, tinctura isi face si ea treaba ei si gata. iar ora, e totusi o planta nu un antibiotic asa ca o poti administra cand ai tu chef
  •  
    • 4 mesaje
    13 Mai 2004, 12:57
    2 0
    Am citit ca se poate lua si la alta ora decat cea scrisa pe prospect, dar oare are acelasi efect?As prefera sa o iau de dimineata, imediat cum ma trezesc.Si as dori sa mai stiu daca se poate consuma peste si din cand in cand carne?
  •  
    • 296 mesaje
    13 Mai 2004, 16:40
    5 1
    eu am mancat de toate, n-am tinut cont ca mananc sau nu carne; interesant este ca pana acum ieseam (aveam scaun) la doua zile, acum daca nu fac de trei ori pe zi, odata tot fac si e mare lucru; parca-mi taie pofta de mancare si beau mai multa apa decat inainte;
  •  
    • 6 mesaje
    19 Mai 2004, 00:58
    1 1
    Mai sa sti ca si eu am luat tictura de soc.De doua saptamini si nu am slabit nici un kilogram
  •  
    • 12 mesaje
    20 Mai 2004, 11:31
    3 0
    Am si eu o intrebare... sper sa nu vi se para stupida...daca tinctura de soc produce in unele cazuri diaree, asa cum am citit, atunci pilulele anticonceptionale mai au efect? Pe prospectul pilulelor mele (Logest) scrie ca in cazul in care ai diaree la mai putin de 4 ore de la administrarea pilulei, aceasta nu mai are efect 100% si trebuie folosita o metoda contraceptiva suplimentara.
    Lamuriti-ma si pe mine , va rog! Mersi.
  •  
    • 27 mesaje
    30 Mai 2004, 08:59
    1 0
    Tinctura ai luat-o diluata in putina apa? Mi se pare cam greu sa iei 7 lingurite de tinctura fara apa.
  •  
    • 55 mesaje
    30 Mai 2004, 12:57
    2 2
    scrie si in prospect, tinctura se ia diluata cu apa.
    M-ati facut curioase si sunt hotarata sa incerc si eu aceasta cura. Am fost la plafar si doamna de acolo mi-a spus ca mai are 3 sticlute asa ca le-am luat pe toate.
    !!!!!!!Pana la toamna nu mai sunt fructe de soc, deci nici elixirul !!!!!!

    Cate zile ajunge o sticla de 200ml de elixir? 3 sticle imi ajung pentru o luna?
    Daca se ia la ora 18 pe stomacul gol se presupune ca nici nu trebuie sa mai mananci dupa?