Am nevoie de un sfat.

  •  
    • 1 mesaje
    18 Dec 2016, 18:58
    1 0
    Buna seara.Sunt o persoana care nu a crezut in farmece sau vraji.Asta pana cand nu am simtit-o pe pielea mea.Am nevoie de un sfat,cu privire la ultimul eveniment de acest gen.Eveniment care sa-ntamplat chiar ieri.Am gasit ascuns undeva in casa,intr-o bucata de hartie,trei fire de ata subtire(alb-rosu-negru),matasoasa,de apx. 1 metru,cu 69 de noduri pe ea si infasurat pe o nuca ca un mic ghem.Langa hartia stransa mai era o ata de canepa cu 9 noduri pe ea.La sfatul unei batrane le-am aruncat in wc-ul din spatele curtii,sa le spurc.Batrana zice ca asa se spurca toate farmecele si isi pierd puterea.A zis ca nu trebuie sa le dau foc si nici sa-ncerc sa le desfac.B anuiesc ca le am ascunse in casa dinainte de 2009.Mereu am fost foarte bolnav (si sunt),bani castig dar nu reusesc sa strang,prietenii-relatii se infiripa cate una la apx. 2 ani dar nu durau mai mult de 1-1,5 ani.Si serviciul la fel, nu reusesc sa -l pastrez.Din ce am citit pe internet,cred ca am fost legat (am gasit referiri la cele 9 noduri pe ata de canepa).Dar ce reprezinta cele 69 de pe cele trei fire colorate si nuca? Mentionez ca am gasit alte 2 astfel de ,,,pachetele,,,in aceasta vara.Unul in casa cu fire de iarba-fan uscat si niste solzi cum sunt cei de soda caustica,dar transparenti (parca ar fi fost din bulgar de sare sparta) intr-o punga de nailon si altul in gradina ascuns intre niste caramizi,dar tot vechi pentru ca din posibil craniul unui cap de gaina se mai gasea doar putin,restul putrezise sau a fost mancat de soareci-sobolani,tot 3 fire de ata aceleasi culori si dupa felul cum erau asezate in legatura,pareau a fi fost infasurate in jurul craniului si niste boabe de piper sau taciune de foc (nu se mai vedea clar ce a fost).Maine cred ca o sa reusesc sa vorbesc si cu un preot. Multumesc.
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Ian 2017, 13:57
    1 0
    Tamaia si sarea am auzit ca purifica casa , in discutia cu preotul cere sa iti faca o sfestanie la casa curte si gradina !
    Tu mai cauta pe net sfaturi despre purificarea casei.
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Ian 2017, 14:27
    0 1
    satenul said:.Dar ce reprezinta cele 69 de pe cele trei fire colorate


    iti place 69
  •  
    • 6 mesaje
    7 Feb 2017, 11:53
    1 0
    Retoric vorbind, conform legilor oculte ale manifestarii este intr-adevar evident ca aceste nimicuri aduc cu ele boala, bani putini, relatii de scurta durata si joburi instabile, da este dovedit. Aceste obiecte sunt recunoscute ca fiind mistice si nu e de joaca. Atentie si la pisici negre.

    De ce se coreleaza acele nimicuri cu farmece sau vraji.
    Vegheati oameni buni la voi insiva nu la nimicuri banale.
  •  
    • 44 mesaje
    7 Nov 2018, 15:37
    0 0
    Iti recomand sa iti faci si un calcul personalizat al destinului, poti vedea cam ce iti este sortit si la ce sa te astepti de acum. Sper ca ai trecut cu bine peste acele farmece si ca acum ti s-a mai imbunatatit situatia. Eu am gasit pe zodiacool.ro calculul respectiv, iti las un link aici in cazul in care te intereseaza.
    https://www.zodiacool.ro/astrologie/destin

    Acest mesaj a fost editat de către DricA: 7 Nov 2018, 15:37
  •  
    • 41 mesaje
    3 Dec 2018, 03:57
    0 0
    Ghicesc in carti de tarot , Ghicit in carti , normale si cafea. Doamna Elena (Românca), inzestrata cu har, clarviziune, capacitati si perceptii extrasenzoriale, Fac previziuni , ghicesc in tarot , in carti normale si cafea.100 Lei consultatia; Bucuresti tel. O72O792463