Cum mai ingrijim parul blond?

  •  
    • 1 mesaje
    29 Oct 2016, 11:21
    0 0
    Buna Evelor! Voi cum mai ingrijiti parul blond? Eu efectiv nu stiu ce sa ii mai fac va sa nu arate ca o matura. Folosesc gama Gliss Ultimate Oil Elixir formata din sampon, masca si balsam fara clatore + uleiul extraordinar de la L'oreal + ser pentru varfuri deteriorate de la Gerovital Plant. O data pe saptamana aplic si o masca facuta in casa cu ulei de masline, argan si ricin dar parca parul meu arata din ce in ce mai rau. M-am tuns acum 3 saptamani si deja am fire despicate, care se rup la periere. Nu mai folosesc placa si nici uscatorul de par dar tot arata groaznic!!! Imi puteti recomanda un tratament, ceva?
  •  
    • 1 mesaje
    30 Oct 2016, 08:23
    0 0
    De la 17 pana acum la xx ani -de vreo 20 ani variez intre blond-vara si saten/negru chiar iernile. Well, nu in toate iernile, mai nou, de cativa ani nu il mai fac su semipermanenta mai inchisa iarna din motive practice- murdaresc prea mult etc... Asa ca atunci cand vopsesc radacinile-cam la o luna jumate- pe toata lungimea aplic repede ulei de masline, sa nu cumva sa il "ating" cu picaturi de blond de la radacina, apoi, doar inainte sa il clatesc, uniformizez vreo 5 minute, cu putina vopsea ramasa amestecata cu sampun sau balsam- sa fie in aceeasi nuanta. Folosesc si sampon silver, de la orice firma, desi mi s-a zis ca nu imi sta rau nici cu nunate roscatele, doar ca rosu mi se pare f greu de intretinut ca lumea- imediat se vede la radacina, indiferent ce culoare naturala ai la par.
    Daca as avea mai mult timp-da, stiu, asta este, n-am- m-as duce sa imi indrept varfurile-- orice balsam folosesti, tunsul din cand in cand e cam sfant, daca ai timp- esti tanara, sau ai ajutoare care stau cu copiii etc
  •  
    • 4 mesaje
    30 Ian 2017, 13:40
    0 0
    Buna! Voiam sa impartasesc cu voi noua mea descoperire. Ma vopsesc de ceva timp, din cauza ca imi mai apar cateva fire albe, in cida varstei mele de 27 de ani. Am desoprit vopseaua de pe Bottegaverde.ro si vreau sa va spun ca merita, din toate punctele de vedere. Nu m -a usturat scalpul deloc, nunta este extrem de placuta, am respectat instructiunile si mi-a iesit exact ca nuanta de pe cutie. Sunt f multumita, o recomand cu drag!


  •  
    • 170 mesaje
    21 Nov 2017, 10:07
    0 0
    Buna, exista o gama de produse de la KayPro special pentru parul blond, le gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/sampon-profesional/sampon-pentru-stralucire-pentru-parul-blond-brightening-shampoo-with-saphire-350ml-kaypro-1948.html