pareri despre masajul anticelulitic

  •  
    • 309 mesaje
    17 Feb 2007, 11:18
    0 1
    Diana, masajul anticelulitic sau orice fel de masaj NU TREBUIE sa invineteasca. E adevarat ca sunt persoane cu pielea mai sensibila si care se invinetesc usor insa o maseuza profesionista trebuie sa stie sa adapteze manevrele in functie de suportabilitatea clientei. In plus, sunt foarte multe maseuze care merg foarte mult pe ciupituri la masaj care nu numai ca invinetesc dar nici nu ajung la stratul din profunzime al celulitei. Deci valabil pentru toata lumea - ridicati-va semne de intrebare atunci cand ramaneti cu vanatai dupa masaj!
  •  
    • 146 mesaje
    17 Feb 2007, 11:49
    0 0
    Mersi loly20..poti sa-mi spui te rog si niste preturi asa orientative..tu iti mai faci sau ti-ai facut?
  •  
    • 53 mesaje
    17 Feb 2007, 11:53
    0 0
    Ma gandeam eu ca nu este normal...si cu toate astea cunosc foarte multe persoane care sunt convinse ca masajul anticelulitic inseamna sa fii plina de vanatai. Se pare ca sunt foarte multe persoane care iti iau si banii si te si "macelaresc" (nu e cel mai potrivit termen ... )
    Daca stie cineva in Pitesti o persoana care chiar se pricepe, poate ma ajuta.
  •  
    • 53 mesaje
    17 Feb 2007, 11:54
    1 0
    Scuzati pentru folosirea excesiva a cuvantului "persoana" ...e inca dimineata pentru mine
  •  
    • 53 mesaje
    17 Feb 2007, 11:54
    0 0
    Scuzati pentru folosirea excesiva a cuvantului "persoana" ...e inca dimineata pentru mine
  •  
    • 1063 mesaje
    17 Feb 2007, 15:25
    0 0
    fetele..vreau si eu masaj!!!
    spuneti-mi un salon bun sau pe cineva care sa vina acasa..sunt din buc!!
    mersi va pup
  •  
    • 47 mesaje
    17 Feb 2007, 15:52
    0 0
    Hello! Eu am un maseur care vine la mine, e super bun si cu bun simt. Nu lasa vanatai( nu e normal sa lase vanatai, indiferent de cat de sensibila e pielea.) Preturile in Bucuresti cam asa sunt 250.000- 400.000/ ora.
  •  
    • 13910 mesaje
    18 Feb 2007, 15:42
    0 0
    alina, ce face omul asta intre 25 si 40 lei ??? zau asa!!! 400 mii ??? (masaj erotic?)

    daca vine acasa, banii aia nu-i impoziteaza nimeni, e gheseftul lui, nu? pai ce draci 400 mii????????
  •  
    • 47 mesaje
    18 Feb 2007, 16:07
    0 0
    Tipul asta ia 300 de mii. Eu am spus cam cum sunt preturile in Bucuresti. Ba chiar o tipa, care e nici nu a terminat cursul de masaj, mi-a cerut 400 de mii pe juma' de ora. Alt tip pe care il stiu ia si 600 de mii / ora. Asta s-ar putea sa iti ofere si ceva placere, ca arata chiar bine.
    In concluzie...ideea e sa gasesti ieftin si bun.
  •  
    • 47 mesaje
    18 Feb 2007, 16:07
    0 0
    Scuze, am facut si o cacofonie...
  •  
    • 13910 mesaje
    18 Feb 2007, 16:12
    0 0
    da' ala care vine la tine...tie cit iti ia?

    eu caut pe bune pe cineva ---din pacate maseuza de la salonul la care mergeam eu nu poate veni acasa----

    chiar nu stiu cum este piata asta, dar mereu cind cineva a venit acasa (sau am mers eu la persoana acasa) pretul era ceva mai mic decit la salon... (aici nu ma refer la masaj, ca asta inca nu am gasit, din pacate)
  •  
    • 53 mesaje
    18 Feb 2007, 16:21
    0 0
    am si eu o intrebare legata de aspectul financiar: daca merg la salon si sedinta costa 30RON, de ex,cat mai dau si ciubuc? adik daca la cosmetica dau cam 5Ron pentru servicii in valoare de 20 Ron.
    la masaj cat sa dau?
    ca 30 oricum e o suma, daca ajung la 40ron cu ciubuc...
  •  
    • 2370 mesaje
    18 Feb 2007, 16:49
    0 1
    ellado, eu stiu ca daca nu ai masa de masaj nu prea vin acasa, asta mi-a explicat tipa la care am fost o data la masaj, ca le este foarte greu si le doare spatele daca nu au conditii.
  •  
    • 309 mesaje
    19 Feb 2007, 08:11
    0 0
    azzaylee, dupa parerea mea nu trebuie sa mai dai si ciubuc atunci cand mergi la un masaj la salon. Ai mare dreptate - e suficient cat platesti pe sedinta de ce sa mai platesti in plus?! Datoria maseuzei este sa-ti faca masajul cat se poate de bine indiferent daca ii dai ciubuc sau nu. Altfel mai bine o schimbi daca face diferentieri.
    Nu mai spun ca maseuzele in general au comision din fiecare masaj!
  •  
    • 47 mesaje
    19 Feb 2007, 14:01
    0 0
    Am lucrat si eu pentru putin timp la un salon de masaj si tratamente de slabit. Pot spune ca nu am vazut sa se ia spaga, ajunge ca pretul unui abonament e destul de marisor.. Tipul care vine la mine imi ia 300 de mii/ ora. Si...eu una cred ca e mai avantajos si comod pentru tine sa ti se faca masaj acasa( nu mai umbli atat dupa o zi de munca, ai baia si dusul la inemana...ai toate conditiile. Cine nu vine sa faca masaj acasa ca nu ai masa de masaj, e problema lui. poti face masaj si din alte pozitii, e adevarat putin incomode, dar se poate. Eu una, nu am masa. Si nici cand faceam eu prietenelor mele nu aveam pretentii la masa...
  •  
    • 94 mesaje
    19 Feb 2007, 14:39
    0 1
    e bun masajul anticelulitic dar tr combinat cu un pic de sport si o alimentatie corespunzatoare si muuuulta apa
  •  
    • 601 mesaje
    19 Feb 2007, 17:21
    0 0
    Daca am vase sparte pe picioare este nerecomandat masajul? Dar electrostimularea?
  •  
    • 1063 mesaje
    19 Feb 2007, 18:35
    0 0
    alina..poti sa mi dai si mie nr de tel al maseorului?
    uite mailul meu..delia_love2000@yahoo.com
    e diponibil nu?
    cam de cate ori e bine sa faci pe saptamana?si cate ore?eu vreau strict pt celulita ca asa sunt slabuta ,nu tre sa slabesc..
  •  
    • 2 mesaje
    10 Sep 2007, 14:26
    0 0
    ai mai incercat masaj anticelulitic?
    am fost eu si am facut cu aparat special. am inteles ca e singurul salon din pitesti cu asa ceva. e super.daca te intereseaza e pe str. rovine cred la body shape .
  •  
    • 220 mesaje
    11 Sep 2007, 12:33
    1 0
    Daca va tineti de treaba, masajul anticelulitic poate sa faca minuni! Bineinteles si cu putin sport si o dieta sanatoasa (nu regim!!). Eu am inceput de cam 1 an, cu sedinte acasa. O pritetena mi-a recomandat o maseuza cu atestat. Mi-a placut mult, si chiar mi-am cumparat vara asta un set L'Oreal Perfect Slim din Duty Free - gel anticelulitic de zi si de noapte. A fost 56 RON!!! Super afacere avand in vedere ca la noi un singur gel este 53 RON. Sunt foarte multumita de rezultate. Daca sunteti interesate, nr de telefon al maseuzei este 07721.61.86.27 Dna Nela.