Bancuri cu Isus

  •  
    • 5872 mesaje
    11 Feb 2007, 18:03
    0 0
    la cererea lui Mos Craciun (prin psihologie inversa) as vrea sa va rog sa postati ce bancuri stiti cu Isus....eu sunt sigur, din cate am citit si stiu despre el, ca nu s-ar supara pe noi....ci ar rade impreuna cu noi. Am sa postez eu primul
  •  
    • 5872 mesaje
    11 Feb 2007, 18:15
    1 1
    Isus, Buda si cu Mohamed s-au adunat la o mare si si-au strans popoarele sa le dovedeasca cine este Dumnezeu cel adevarat si credinta cea dreapta..


    Buda face un pas in fata si zice:

    - Ca sa le dovedesc credinciosilor mei cine este Dumnezeu cel adevarat si credinta cea dreapta, am sa fac (....huge gasp from the crowd....) ....trei pasi pe mare.

    - Imposibil zice multimea, se zice ca in trecut cineva a stiut sa faca ceva cu marea, dar nu sa mearga ci sa o desparta, nu credem...


    - Nu credeti zice Buda? Uite!

    Si face 1,2 ,3 pasi apoi 3 inapoi

    Multimea se prabuseste la picioare lui si incanteaza "Dumnezeu cel adevarat, credinta cea dreapta!"


    Isus zice:
    - Stop! Ca sa le dovedesc credinciosilor MEI cine este Dumnezeu cel adevarat si credinta cea dreapta, am sa fac (....huge gasp from the crowd....) .... tot trei pasi pe mare.

    - Imposibil zice multimea, un profet e de ajuns, nu se poate..

    - Nu credeti zice Isus? Uite!

    Si face 1,2 ,3 pasi apoi 3 inapoi

    Deja multimea se imparte in doua...Incep sa apara divergente de opinii, etc


    - Stop! Zice Mohamed Ca sa le dovedesc credinciosilor MEI cine este Dumnezeu cel adevarat si credinta cea dreapta, am sa fac (....huge gasp from the crowd....) .... tot trei pasi pe mare.

    - Imposibil zice multimea, doi profeti sunt de ajuns, nu se poate..

    - Nu credeti zice Mohamed? Uite!
  •  
    • 5872 mesaje
    11 Feb 2007, 18:18
    2 1
    ...si se prabuseste in apa.

    Incepe disperat sa strige:

    - Ajutor! nu stiu sa inot.

    Isus face semn lui Petre si Toma dintre apostoli:
    - Bai, duceti-va si scoateti-l pe amaratul ala din apa ca se ineaca naibii si n-am chef sa dau cu subsemnatul la Politie.


    Apoi catre Buda:


    - Bai, lu' asta nu i-a spus nimeni unde am pus parii in apa?
  •  
    • 2100 mesaje
    14 Feb 2007, 12:58
    1 1
    mda.
  •  
    • 143 mesaje
    1 Dec 2012, 18:33
    3 4
    cel mai prost banc spus vreodata se cunoaste ca esti satanist si vb cu dracu 

    pun pariu ca nu decizi nimic in viata ta ci dracu si pun pariu ca chiar daca ai bani si faima poate ?
    nu ai parte de inplinire sufleteasca sa auzim numai de bine bafta  
  •  
    • 1 mesaje
    13 Mar 2013, 20:07
    2 2
    WTF oameni ? Dumnezeu nu exista , ce tot va strufocati aici ?
    De ce nu mergeti si va dati foc pe un camp tinandu-va de mana ??