ginecolog timisoara

  •  
    • 289 mesaje
    26 Sep 2006, 11:39
    5 32
    Fetelor, va rog sa imi recomandati un medic ginecolog bun in Timisoara (nu conteaza daca e femeie sau barbat), important este sa fie bun si sa nu trateze clientele cu indiferenta.
    Nu am fost la ginecolog de foarte multa vreme pt ca nu am unul.
    Astept parerile voastre
  •  
    • 4 mesaje
    26 Sep 2006, 12:27
    12 16
    Buna ,
    desi sunt din cs eu merg la TM la iuhas adriana
    e super tipa
    daca vrei detalii spune-mi
    pupici
  •  
    • 635 mesaje
    26 Sep 2006, 12:42
    20 19
    Todorut Florina -med spec obstetica ginecologie.

    O recomand din toata inima, are foarta mulat rabdare, iti explica tot ce vrei sa stii plus ca acum si-a deschis si cabinet si are aparatura noua si buna. Cabinetul e impecabil cu capoate si papucei de unica, cu camera de schimb...
    E foarte faina tipa si dat fiind ca nu e una din bibanii in domeniu te poti lejer programa la ea fara sa ajungi sa astepti prin saloane pana te primeste.

    O gasesti ori la odobescu, ori la cabinetul ei:
    Str. Constantin Brancoveanu, Nr.24, Ap.1
    Tel: 0722.595.543
    mail: gyniclinique@yahoo.com
  •  
    • 289 mesaje
    26 Sep 2006, 13:11
    4 5
    Iii multumesc mult Temola..nu am auzit de ea, dar daca o recomanzi...e bine
    Iti multumesc, voi apela la ea si te tin la curent
  •  
    • 635 mesaje
    26 Sep 2006, 14:16
    2 2
    Ma eu sunt incantata de ea, mergi o data macar sa vezi. Fain e ca lucreaza si la Odobescu dar nu e asa ocupata si plictisita de meserie ca si marii ginecologi din timisoara.
    La ea merg de mult, ea m-a cauterizat cand a fost cazul, ea mi-a facut si colposcopie...ce am apreciat foarte mult la ea, este ca vb foarte frumos, si iti explica incet ca la prosti sa nu te sperii ca cine stie ce boala ai.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Dec 2008, 22:43
    16 12
    eu as dori detalii despre dr.iuhas. as dori sa merg la dansa,deoarece am fost la d-na dr.clorela hengelman si cred k e cea mai jalnica dr.ginecolog din oras!!! femeie mai plictisita k aia nu am vazut. parca as fi mers pe gratis... sper k d-na iuhas sa fie ok
  •  
    • 24 mesaje
    11 Dec 2008, 23:21
    15 9
    dr iuhas e buna, eu sunt multumita de ea..eu am fost inainte la dr margan si la dr cristea ( lucreaza si la judetean amandoua) am fost foarte dezamagita de cata indiferenta mi-au aratat
  •  
    • 7743 mesaje
    12 Dec 2008, 09:52
    7 2
    eu vi-l recomand pe dr Muresan Bogdan ... profesionist, cu bun simt...un medic si un om deosebit



    il gasiti la spitalul Bega sau la cabinetul de pe Victor Babes 19
  •  
    • 2 mesaje
    21 Mar 2009, 15:19
    15 1
    d-na hangelman nu m-a tratat ok.v-o recomand pe d-na simedrea sofia
  •  
    • 1022 mesaje
    21 Mar 2009, 21:18
    5 5
    eu merg la dr . Luca MAriana pe strada Romulus.din punctul meu de vedere e ok.am si nascut cu ea.
  •  
    • 1 mesaje
    13 Iun 2009, 12:05
    27 12
    Hmm...! Dr. Iuhas? Nu stiu...nu mi-a placut deloc. Aroganta, grabita.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Iul 2009, 14:11
    3 6
    Buna fetelor,
    Ma intereseaza si pe mine un medic ginecolog bun in Timisoara, care sa isi trateze clientele cu seriozitate. Am auzit ca d-na Todorut Florina este un astfel de medic, compenent si atent cu "pacientele".
    A fost cineva la ea si poate sa o recomande? Sau daca nu, un alt medic care sa corespunda cerintelor mele si probabil ale tuturor femeilor
    De asemenea, as dori sa stiu daca ecografia mamara se poate face la ginecologie sau exista un cabinet specializat in asa ceva...
  •  
    • 44 mesaje
    25 Iul 2009, 19:05
    10 13
    Eu ti-l recomand pe dl. dr. Corneliu Civig, majoritatea medicilor din Tm il recunosc ca fiind cel mai bun in bransa, este un ginecolog si un chirurg fffff profi.Il gasesti la Odobescu.Sincer,e f bun tipul.
  •  
    Ode
    • 40 mesaje
    22 Oct 2009, 20:23
    8 5
    Salut fetelor,
    Ma alatur si eu cu un raspuns aici; il pot recomanda din toata inima pe d-nul Dr. Mircea Simion, are consultatii marti si joi dupa-amiaza la Clinica Grigoras din Timisoara. Sincera sa fiu, eram si eu intr-un asemenea moment de deruta si mi-a venit pana la urma ideea sa caut pe forumurile de internet. Si am gasit unul cu recomandari de ginecologi timisoreni. Si m-am cam luat cu maine de cap de ce scria acolo, aveau unii si opinii laudative despre ei, dar imediat urmau altele sinistre. Dr. Mircea Simion era unul dintre putinii despre care scria doar de bine.... Asa ca mi-am zis ca nu am ce pierde si m-am dus la ele. Chiar i-am povestit cum a dat de el pe net si s-a amuzat teribil. Ce sa va spun? E chiar un doctor caruia ii pasa de tine, iti acorda mult timp si rabdare. Plus ca te simti si foarte in largul tau in momentele acelea mai stanjenitoare pentru unele dintre noi mai inhibate.... Si ce mi-a placut foarte mult la el e ca niciodata dupa ce iti preleveaza secretie pentru analiza nu iti spune sa suni la secretariat sa-ti iei rezultatul ca atatia altii carora nu le mai pasa de tine. Intotdeauna are timp pentru tine si a doua oara (cand nu mai platesti) sa discute rezutatul si sa te sfatuiasca.
  •  
    • 1 mesaje
    27 Oct 2009, 13:40
    9 11
    Buna ziua
    Sunt mama unui baietel de 5 luni din Timisoara, si as dori sa atrag atentia asupra comportamentului si lipsei de profesionalism demonstrat de dr. ginecolog DANIELA CHIRIAC din Timisoara. Cel mai grav este faptul ca mi-a nenorocit copilul pe viata in urma punctiei pentru prelevarea lichidului amniotic in vederea efectuarii amniocentezei, dar pe langa asta pot sa mai mentionez: nu raspunde la telefon, desi cu cea mai mare amabilitate iti ofera cartea de vizita cand mergi la cabinetul particular unde lasi minim 150 ron la o consultatie si un eco, deci ai toate sansele sa nasti cu medicul de garda chiar daca i-ai burdusit buzunarele cu bani si cadouri timp de 9 luni, este falsa si prefacuta, barfeste si vorbeste urat despre pacientii ei desi ar trebui sa asigure confidentialitatea medic-pacient, te intreaba direct pe fata daca ai bani suficienti ca sa nasti cu ea (tariful este 500 de euro pentru o cezariana).
    Asa ca, femei din Timisoara, FERITI-VA DE DR. DANIELA CHIRIAC, MEDIC LA MATERNITATEA ODOBESCU SI IN PARTICULAR LA POLICLINICA DR CATU.
    Semneaza, o mama necajita.
  •  
    • 1336 mesaje
    27 Oct 2009, 19:27
    0 4
    draga Diana,imi pare sincer rau pt ce ai patit.Ai mare dreptate sa avertizezi femeile sa nu mai ajunga la acea d-na dr(daca o pot numi asa).
    Despre D-nul Dr. POPA CAIUS BRUTUS, care are cabinetul la piata 700, si e la Odobescu la spital,stie cineva ceva?a nascut vreo femeie din tm de aici de pe forum cu el?
  •  
    • 1 mesaje
    27 Iun 2010, 16:32
    4 7
    Buna tuturor: un alt nume al unei dr. ginecolog de care trebuie sa va feriti este Alice Patranic.
    Nu stiu la care clinica sau spital isi desfasoara activitatea deoarece eu o cunosc prin intermediul unei cunostinte si am fost la ac. femeie de 2 X la policlinica 4.
    Prima oara cred ca nu mi-a facut de fapt testul papa nicolau (spun asta pt ca rezultatul l-am primit f. tarziu motivand faptul ca, cabinetul de analize al dr. berceanu a a vut ceva probleme) iar a 2-a oara analiza arata altceva.
    Ce pot spune despre aceasta d-na doctor?"O femeie cu toane provenite de la problemele pe care le are din pricina menopauzei precum si a faptului ca ingrijeste de 2 batrani ".
    Desi aceasta doamna dr. lucreaza cu Casa de sanatate platesti odata intrata in cabinetul ei pe langa consultatie, eco (aici stabileste de la sine putere ca este obligatoriu), recoltare de probe si cine stie si prescrierea tratamentului pt ca am platit 150 ron cu toate ca aveam trimitere.Ma veti intreba daca mai urmeaza ceva,da mai urmeaza: contravaloarea testelor la cab. dr. Berceanu.
    Am fost la mai multi dr. ginecologici pana acum nevoita fiind de sensibilitatea organismului meu, dintre acestia la dr. Margan care in decursul catorva ani in care am mers la dansul m-a tratat cu atentie si profesionalism.
    Cateodata noi femeile facem fixatii in privinta schimbarii ginecologului, stomatologului: eu am gresit alegand sa il schimb cu o femeie.
    Acum merg la dr. Civig care este un profesionalist (mi-a demonstrat asta in urma cu ani deoarece a fost singurul care i-a pus un diagnostic realist surorii mele).
    Il cunosc din copilarie si sincer niciodata nu m-am gandit ca voi ajunge la el sunt multumita desi nu am avut probleme cand i-am deschis usa pt prima oara si nu am nici in prezent.
    Va doresc o zi mai inmiresmata ca niciodata.
    Nicole
  •  
    • 1336 mesaje
    28 Iun 2010, 16:11
    4 5
    Si eu am avut neplaceri cu aceasta d-na dr.ALICE PATRANIC.S-a uitat la ecograf si mi-a zis ca am sarcina extrauterina....doamneee!sa-mi cada cerul in cap nu alta.M-am dus la spitalul ODOBESCU.iNVESTIGATII....ECOGRAFII..si nu aveam nimic.Era doar o dereglare hormonala.Nimic altceva!Feriti-va de aceasta doamna doctor...vorbeste si foarte urat..eu acum cativa ani m-am dus la ea.
    Si de atunci..IN VECI!
  •  
    • 171 mesaje
    9 Iul 2010, 11:51
    3 1
    Buna,
    eu iti sugerez sa cauti info despre medici pe site-urile de medici. in general se fac recomandari pentru medicii buni, se dau ratinguri.
    Eu am inceput de ceva timp sa caut info pe doctorating.ro si gasesc info de care am nevoie. desigur ca exista si multe alte surse accesibile.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Oct 2010, 21:28
    12 16
    Nicole, imi poti spune te rog unde il gasesc pe dl dr Civig? Stiu ca are cabinet undeva pe Gh.Lazar, dar nimeni nu stie sa imi spuna exact.
    Multumesc.